Ads Area

Samsung, S Pen ile Galaxy inovasyonlarında sınırları zorluyor

Samsung’un premium akıllı telefon kategorisinde geliştirdiği Galaxy S ve Galaxy Z Serileri ile birlikte gelen en etkin S Pen, yaratıcılıkta yeni deneyimlerin kapılarını aralıyor.
 

Tıpkı bir kalem kullanır gibi en doğal şekilde yazıp çizmeye ve uygulamaların yeni yönlerini keşfetmeye imkân sağlayan S Pen ile kullanıcıların yapabileceklerinin sınırı genişliyor. 


 
Teknoloji devi Samsung, akıllı telefon kullanıcılarının favorilerinden biri haline gelen S Pen ile birlikte kullanıcılara yaratıcılıklarını keşfetmenin yeni yollarını sunuyor. 
 
Hem iş amaçlı hem de eğlence amaçlı kullanıcıların tercihi olan S Pen; çalışırken not almak, e-postaları el yazısıyla yanıtlamak ve çizim yapmak gibi pek çok özelliğiyle kullanıcılarının hayatını kolaylaştırıyor.  
 
Çizim yapmayı seven herkes için biçilmiş kaftan 
S Pen’in yalnızca profesyoneller için değil çizim yapmayı seven herkesin beğenisini kazanan çizme fonksiyonu, kullanıcıların en sevdiği özelliklerin başında geliyor. Ekranı bir boş tuval olarak gören kullanıcılar, yaratıcılıklarının sınırlarını S Pen ile zorlayabiliyor. 
 
Kara kaleme, fırça darbesine ya da geometrik şekillere dönüşebilen S Pen, akıllardan geçen fikirleri somutlaştırıyor daha sonra da bunu dijital ortamda kaydederek paylaşabiliyor.  
 
Yazı yazmak ve not almak hiç olmadığı kadar kolay 
Günümüzde çoğu kişi, kağıt ve kalemle not almanın hâlâ en etkili yöntem olduğunu düşünüyor. S Pen, kâğıt üzerinde gerçek bir kalemle yazı yazma deneyimini dijitale taşıyarak her iki yöntemi de basit ve kusursuz bir şekilde bir araya getiriyor. 
 
Ekran üzerindeki baskıyı azaltan yaylanabilir ve yumuşak kalem ucu sayesinde kullanıcılar, gecikme olmadan hızlıca not alabiliyor. Gerçek bir kalemle yazı yazmaya en yakın deneyimi sunan geliştirilmiş S Pen, gecikme süresini de önemli oranda azaltıyor.  
 
Birden fazla kişi ile aynı belge üzerinde çalışma imkanı 
S Pen ile not alırken aynı zamanda başka fonksiyonları da kullanmak mümkün oluyor. Kullanıcılar, Samsung Notes uygulaması üzerinden not alırken, bir yandan görüntülü konuşma yapabiliyor. Not alma işleminin de boş bir doküman üzerinde olması gerekmiyor. 
 
Kullanıcılar dilerse PDF belgeleri üzerinde de not alabiliyorlar. Samsung Notes uygulaması üzerinden açılabilen PDF belgelerin üzerinde işaretleme yapmak ve notlar almak mümkün. 
 
Ayrıca birden fazla kişi de aynı belge üzerinden çalışma imkanı yakalayabiliyor. Ekip ile birlikte yapılan ortak çalışmalarda bu özellik sayesinde aynı doküman üzerinde çalışılabiliyor. S Pen, not almanın yanı sıra e-posta gönderirken de hayatı kolaylaştırıyor. 
 
El yazısıyla mektup yazar gibi yazı yazmanın rahatlığını deneyimleyen pek çok kişi bunu iş hayatında da deneyimlemek istiyor. S Pen, e-posta atarken kullanıcılarının el yazısıyla yazdıklarını anında dijitalleştirebiliyor ve ekrana dökebiliyor.  
 
S Pen, bluetooth sayesinde uzaktan kumandaya dönüşebiliyor 
 
Kullanıcılar, S Pen’i yazmak ve çizmek için kullansa da aktive edebilecekleri ve kullanabilecekleri başka özellikler de bulunuyor. Örneğin S Pen ekranın altından yukarı doğru kaydırıldığında ‘Air Command’ olarak bilinen araç çubuğuna erişilebiliyor. 
 
Bluetooth sayesinde bir uzaktan kumandaya dönüşebilen S Pen, hızlı bir dokunuşla fotoğraf çekebiliyor, slayt sayfalarını atlayabiliyor, müzik çalabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyor. 
 
Samsung Galaxy Unpacked etkinliği ile ilgili tüm detaylı bilgileri kullanıcılar, 1 Şubat tarihinde saat (TSİ) 21.00’da Samsung.com ve Samsung’un YouTube kanalından canlı olarak takip edebilecek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area