Ads Area

Voice Card Papara’dan dünyada bir ilk

Papara Mastercard, Thales ve BlindLook iş birliği ile geliştirdiği ve dünyada bir ilk olan yeni ürünü Voice Card’ı duyurdu. 
 

Voice Card ile görme engelli kullanıcılar işlem tutarını cep telefonundan duyabiliyor.      
 
Papara’nın “Papara sesi duydu” diyerek geliştirdiği Voice Card görme engelli bireylerin finansal işlemlerini hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmelerini amaçlıyor. 
 

Papara’nın Mastercard ve global dijital güvenlik teknoloji markası Thales ile iş birliği yaparak hayata geçirdiği Voice Card’ın kullanıcı tasarımı için ise BlindLook ile partnerlik yapıldığı belirtiliyor.

 
Voice Card, sahip olduğu teknolojisiyle dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor.    
 
 Görme engelli kullanıcılar Voice Card ile işlem tutarını duyabiliyor  
 
Kullanıcılar Voice Card POS cihazına takıldığında işlem tutarını cep telefonundan duyabiliyor. Kart şifresi girildikten sonra ödeme gerçekleşiyor. 
 
Böylece kullanıcılar, ödedikleri tutarı bilerek güvenli bir şekilde işlemini tamamlıyor. Voice Card’ın görme engelli bireyler ile birlikte POS cihazıyla ödeme yapmakta zorluk çeken tüm kullanıcılar için kolaylık sağlayacağı ifade ediliyor.    
 

 “Voice Card ile dünyada bir ilki gerçekleştirdik” 

Papara CEO'su Emre Kenci, "Herkese daha hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli finansal ürünler geliştirmek için çalışan Papara, alanında lider bir şirket. 
 
Sınırları kaldırmak, kuralları değiştirmek, özgürlük sağlamak bizim DNA'mızda var. Alanında lider olan her kuruluşun topluma karşı sorumlulukları olduğuna inanıyoruz. Geçtiğimiz yıl BlindLook iş birliğimizle 
 
Görme Engelsiz Markalar arasına katılarak bunu gösterdik. Bu yıl ise 'Papara sesi duydu' diyerek görme engelli kullanıcılarımız için ses teknolojisini kullanan Voice Card ile somut bir adım attık. Dünyada bir ilk olan Voice Card, Mastercard ve Thales ile yürüttüğümüz ortak bir çalışmanın ürünü. 
 
BlindLook aracılığıyla bu kolaylığa ihtiyaç duyan herkese ulaşmayı hedefliyoruz. Finansal hizmetlere erişimde eşitlik ve kapsayıcılık yaklaşımımızı öne çıkaran ürün ve hizmetlerimizle sosyal faydaya odaklanmayı sürdüreceğiz" dedi.      
 
“Voice Card’ın tüm dünyada ödeme kabulünü sağlamaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz.”   
 Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Avşar Gürdal, “Biz tüm dünyada 50 yıldan uzun zamandır tüm ödemeleri daha hızlı güvenli ve akıllı hale getirmek için teknolojiye öncülük ediyoruz. 
 
Küresel ağımızla, bireyleri, işletmeleri ve finansal kuruluşları birbirine bağlıyoruz. Mastercard logolu kart sahipleri bugün 210’u aşkın ülkede kartlarını hep aynı gönül rahatlığı ile kullanabiliyorlar. 
 
Aslında tüm ürünlerimizde olduğu gibi Voice Card’a kattığımız en önemli özellik uluslararası network’umuz ve Mastercard’ın her ödeme işleminde taahhüt ettiği yüksek güvenlik. Mastercard olarak finansal kapsayıcılık ve erişim bizim için stratejik önem taşıyor. 
 
Ödemelerin demokratikleşmesi ve sürdürülebilir ekonomilerin inşası ancak her bireyin sisteme erişim imkanı ile mümkün. Bu projede yer almaktan ve Voice Card’ın tüm dünyada ödeme kabulünü sağlamaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.    
 
“Papara ile iş birliği yapmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.”
Thales Türkiye ve Azerbaycan Ülke Direktörü Ali Yıldız, “Thales'te inovasyonun birçok sorunu çözme potansiyeline sahip olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Papara ile iş birliği yapmaktan ve teknolojimizi görme engelli kişilerin özerkliğinin hizmetine sunmaktan mutluluk duyuyoruz. 
 
Papara, kapsayıcı bir toplum için bağlılıklarını göstermek adına Voice Card’ı seçti. Yeniliklerimizin daha sürdürülebilir ve sorumlu ödeme çözümleri oluşturmaya katkıda bulunduğunu görmekten heyecan duyuyoruz” dedi.   
 
 “Herkesin özgürce ve bağımsızca yaşayabildiği bir dünyanın mümkün olduğuna inanıyoruz.” 
 
BlindLook Kurucu Ortağı Sadriye Görece, “BlindLook olarak herkesin özgürce ve bağımsızca yaşayabildiği bir dünyanın mümkün olduğuna inanıyoruz. İşte bu dünyanın dönüşümüne partnerlerimizden Papara eşlik ediyor.  
 


Papara yeni ürünü Voice Card ile birlikte görme engelli bireylerin hayata bağımsızca katılabilmesi için gereken özgüveni ve bağımsızlık çabalarını destekliyor. Voice Card, görme engelli bireylerin ihtiyaçlarını karşılarken ödeme sürecinde gereken erişilebilirliği, güveni ve hızı sağlıyor. 
 
Dünyada bir ilk olan Voice Card’ın doğuşunda yer alan tüm partnerlere, eşit ve engelsiz bir dünyanın var olması için attıkları bu adımdan dolayı teşekkür ederiz” dedi.      
 

Papara Hakkında 

Papara, KPMG tarafından Global FinTech 100'de listelenen Türkiye’nin lider FinTech şirketidir. Türkiye’den seçilen 68’inci Endeavor girişimi olma başarısını gösteren Papara, özgün LinkedIn verileri ile belirlenen “LinkedIn En İyi Startup’lar 2022” listesinde ilk sırada yer almış, dünyanın önde gelen FinTech topluluklarından Finovate tarafından düzenlenen 2022 Finovate Awards’da “En İyi Mobil Ödeme Çözümü” seçilmiştir. 
 
2016 yılında finansal hizmetleri herkes için hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli hâle getirmek amacıyla kurulan Papara’nın 14 milyondan fazla bireysel kullanıcısı, aralarında Uber, Yandex gibi şirketlerin de bulunduğu 1.500’ü aşkın ticari kullanıcısı vardır. 
 
400’den fazla çalışanı olan Papara, ürün ve hizmetlerini daha geniş coğrafyalara yayarak bölgenin lider ve rekabetçi finansal teknoloji şirketi olmayı hedefliyor.       
 

Mastercard Hakkında 

Mastercard ödemeler sistemi alanında faaliyet gösteren global bir teknoloji şirketidir. Dünyanın en hızlı ödeme işlemleri ağına sahip Mastercard; tüketicileri, finans kuruluşlarını, iş yerlerini, kamu ve özel sektörü, 210’u aşkın ülkede birbirine bağlamaktadır. 
 
Mastercard'ın sunduğu ürünler ve çözümler; alışveriş, seyahat, iş ve finans yönetimi gibi günlük ticari faaliyetlerin herkes için daha kolay, daha güvenli ve daha verimli olmasını sağlamaktadır.

Thales Hakkında 

Thales, beş kıtada 81.000'den fazla çalışanıyla faaliyet gösteren küresel bir teknoloji lideridir. Thales Grup, hepimizin güvenebileceği bir gelecek inşa etmek için dijital ve "derin teknoloji" yeniliklerine (Büyük veri, yapay zeka, bağlantı, siber güvenlik ve kuantum teknolojisi) yatırım yapıyor. İnsanların her kritik kararda merkezi bir rol oynamasıyla, toplumların gelişmesi için güven esastır. 
 
Thales'in ileri teknoloji çözümleri, hizmetleri ve ürünleri, şirketlere, kuruluşlara ve hükümetlere hedeflerine ve emellerine ulaşmalarında yardımcı olur. Ve beş dikey pazarımızın her birinde - dijital kimlik ve güvenlik, savunma ve güvenlik, havacılık, uzay ve ulaşım - müşterilerimiz toplumda hayati bir rol oynamaktadır.     
 

BlindLook Hakkında

 
İletişimin ve öğrenmenin %80 görme odaklı olduğu bu dünyada, %100 ses odaklı biir dünya yaratma amacıyla 2019’da kurulan BlindLook, özgürlük teknolojileriyle, markaların ürün ve hizmetlerini dünya genelinde 285 milyon görme engelli için erişilebilir hale getiriyor. 
 
Görsel odaklı tasarlanan dijital uygulamalardan, sık sık kullandığımız ev aletlerine kadar pek çok ürünü görsellikten arındırılarak ses odaklı simülasyonlara dönüştürüyor. Ürün ve hizmetlerini dönüştüren ve erişilebilir bir dünya vizyonuna ortak olan tüm partnerlerini “EyeBrand” olarak isimlendiriyor. 
 
Bugün Türkiye’de 50’den fazla marka “EyeBrand” sertifikasına sahipken, BlindLook’un 350.000 kişinin üzerinde bir görme engelli kullanıcı havuzu bulunuyor. BlindLook, herkes için erişilebilir bir dünya hayalinden güç alıyor ve engelsiz dünyayı var etmek için çalışıyor.  

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area