Ads Area

Samsung buzdolabı, çamaşır ve kurutma makinelerinde 20 yıl garanti

Teknoloji devi Samsung, seçili buzdolabı, çamaşır ve kurutma makinelerinde ‘20 yıl garanti’ uygulamasını devreye aldığını duyurdu. 

Samsung, böylelikle seçili çamaşır ve kurutma makinelerinde 20 yıl boyunca oluşabilecek motor arızalarında ve seçili buzdolaplarında 20 yıl boyunca oluşabilecek kompresör arızalarında onarım ya da değişim ile ürün devamlılığını sağlayacak. 

 


Sürdürülebilirlik ve inovasyonu odağına alan Samsung, beyaz eşya ürünlerindeki dayanıklılık vaadini şimdi Türkiye’de bir ilke imza atarak taçlandırıyor. 
 
Samsung, Dijital Inverter Kompresörler (DIT Compressor) ve Dijital Inverter Motorlar (DIT Motor) özelinde seçili [2]buzdolabı, çamaşır ve kurutma makinelerinde 20 yıl garanti[3] sunuyor. 
 
Bugüne kadar sunulmuş en kapsamlı garanti programı olan ‘20 yıl garanti’ uygulaması, aynı zamanda şirketin sürdürülebilirlik, enerji tasarrufu ve çevre yaklaşımıyla da örtüşüyor.  
 
DIT kompresör sayesinde, verimli ve hassas soğutma  
Samsung’un içerisinde DIT Kompresör bulunan buzdolaplarında yedi farklı soğutma hızı bulunuyor. 
 
Bu sayede dolap kapaklarının açılıp kapatılması sırasında içerisindeki ısı korunabiliyor. Böylelikle farklı iklim koşullarında dahi soğutma hızı en iyi şekilde ayarlanıyor. 
 
Ayrıca dolaba yerleştirilen farklı ısılardaki gıdalara göre de haznesindeki ısıyı otomatik olarak ayarlayabilen buzdolapları, gerektiğinde ısıyı düşürüp artırabiliyor. 
 
Bu akıllı kontrol sistemi buzdolabının hem verimliliğini artırıyor hem de kompresörünün uzun yıllar sorunsuz çalışmasını sağlıyor.     
 

DIT motorlu çamaşır ve kurutma makineleri daha sessiz, daha güçlü ve daha tasarruflu  

Samsung’un içerisinde DIT Motor bulunan çamaşır ve kurutma makineleri ise konvansiyonel motorlu klasik makinelere göre daha sessiz ve daha güçlü bir performans sergiliyor. 
 
Geleneksel motorlardaki sürtünmeye bağlı çalışan ve motorun ömrünü kısaltan parçaların, Inverter motorda kullanılmaması, motorun uzun yıllar dayanıklı,verimli ve sessiz çalışmasını sağlıyor. 
 
Bunların dışında ürünlerindeki malzeme kalitesini de her geçen gün artıran Samsung, DIT motorlarında alüminyum yerine yüksek iletkenlik sağlayan bakır bileşenlerini kullanıyor.   
 
 Buzdolaplarındaki DIT kompresörlerine ve çamaşır makinelerindeki DIT motorlarına 20 yıl garanti sunan Samsung, oluşan kompresör ve motor arızalarında ürünleri, ücretsiz onarıyor ya da değişimini sağlıyor. 
 
Ürünlerde arıza veya sorun meydana geldiğinde ise Samsung Yetkili Servisleri, bir ila dört gün içinde onarımı tamamlayarak ürünü müşterilere teslim ediyor.  
 
20 yıl garanti, cihazlara ilişkin tüm olası arızaları kapsamamaktadır. Yalnızca model kodları belirtilen ürünlerin belirtilen parçalarına ilişkindir. Ürünlerin diğer parçaları açısından Garanti Belgesi Yönetmeliği’nde öngörülen 2 yıl garanti süresi ve Satış Sonrası Hizmetler Yönetmeliği’nde öngörülen 10 yıl kullanım ömrü geçerlidir.
 
[1] Seçili Samsung çamaşır ve kurutma makineleri 20 Yıl Digital Inverter Motor garantili, seçili Samsung buzdolapları 20 Yıl Digital Inverter Kompresör garantilidir.  
 
[2] https://www.samsung.com/tr/secili-beyaz-esyalarda-20-yil-garanti/ [3] 20 yıl garanti, cihazlara ilişkin tüm olası arızaları kapsamamaktadır. Yalnızca model kodları belirtilen ürünlerin belirtilen parçalarına ilişkindir. 
 
Ürünlerin diğer parçaları açısından Garanti Belgesi Yönetmeliği’nde öngörülen 2 yıl garanti süresi ve Satış Sonrası Hizmetler Yönetmeliği’nde öngörülen 10 yıl kullanım ömrü geçerlidir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area