Ads Area

Yeni Samsung Galaxy Tab Active4 Pro sağlamlıkta çığır açan bir tablet

 Samsung, ofis dışında da üretkenliği destekleyen, güçlü performansı ve taşınabilirliğiyle ön plana çıkan yeni işlevsel tableti Galaxy Tab Active4 Pro’yu tanıttı. 

 

Ordu standartlarında sağlamlık, gelişmiş üretkenlik özellikleri ve Samsung Knox güvenlik platformuna sahip Galaxy Tab Active4 Pro, günümüz iş dünyasının gereksinimlerine cevap verebilmek için tasarlandı.


 

Samsung’un tanıttığı yeni Galaxy Tab Active4 Pro, en zorlu çalışma ortamlarına ayak uydurabilecek sağlamlığa sahip olmasının yanı sıra, 10,2 mm kalınlığı[1], 674 gram[2] ağırlığı, ince ve hafif çerçevesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Galaxy Tab Active4 Pro, aynı zamanda satış veya saha görevleri gibi ofis dışı kullanımlar için de kolay taşınabilirlik sunuyor. 

 

Corning® Gorilla® Glass 5 kaplamalı Galaxy Tab Active4 Pro, çizilmelere ve hasarlara karşı dayanıklılık özelliğine sahip, güçlendirilmiş camların da ötesinde bir performans sergiliyor. Cihaz aynı zamanda, tek başına 1 metreye, kutu içeriğinde bulunan koruyucu kapakla birlikte 1,2 metreye kadar yüksekten düşmelere karşı dayanıklı.[3] Galaxy Tab Active4 Pro ayrıca, entegre S Pen ile toza ve suya karşı IP68[4] dayanıklılık derecesine sahip. Cihazın aşırı yüksek, sıcak ve nemli ortamlarda dayanıklılığını sağlayan MIL-STD-810H[5] uyumluluğu da bulunuyor. 

 

İster sahada ister masa üstünde kullanım  

Galaxy Tab Active4 Pro, sahada çalışanların işini kolaylaştırmak için tasarlandı ve kendine özgü çalışma ortamlarına ayak uydurabilen çeşitli özelliklere sahip. Anahtar haritalama[6] özelliği, şirketlere cihaz anahtarlarını programlayarak, işin yürütülmesi için önemli ya da sık kullanılan uygulamaları tek dokunuşla açabilme olanağı sunuyor. Ekranın dokunmatik hassasiyeti de eldivenle kullanıma uygun hale getirilebiliyor ve böylece çalışanlar, güvenlik ve sağlığını riske atmadan cihaz üzerinde çalışabiliyor.[7] 

 

Çalışanlar sahadayken, cihaz seslerini duymaları zor olabiliyor ve bu da yanlış anlama ya da hatalara yol açabiliyor. Galaxy Tab Active4 Pro, artan azami ses düzeyiyle bu soruna çözüm sunuyor[8] ve böylece çalışanlar, kalabalık hastane koridorlarından gürültülü şantiyelere kadar her yerde cihazın sesini net bir şekilde işitebiliyor. 

 

Galaxy Tab Active4 Pro, Samsung ve üçüncü taraf iş ortaklarının farklı aksesuarlarıyla da uyumlu. Galaxy Tab Active4 Pro'nun kayışlı veya stantlı ergonomik tasarımlı kılıflardan şarj kılıflarına, takılabilir klavye kılıflarına ve giyilebilir barkod tarayıcılara uzanan geniş aksesuar kataloğu bulunuyor.[9] 

 

Günümüzün mobil işletmelerini desteklemek için geliştirildi

Dışarıdan sağlam, içeriden ise incelikli bir cihaz olan Galaxy Tab Active4 Pro, Samsung'un sektördeki lider yazılımları ve güçlü donanımlarına sahip. Sezgisel One UI[10] mobil deneyimi, daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunarken, sekiz çekirdekli gelişmiş işlemci, daha yüksek işlem hızlarıyla çalışanların bağlantıda ve üretken kalabilmesini sağlıyor. Galaxy Tab Active4 Pro ayrıca isteğe bağlı bir microSD kart[11] ile yükseltilebilir depolama alanı sunuyor. Bu sayede çalışanlar tüm önemli dosyaları cihazlarının belleğinde saklayabiliyor. 

 

Yerleşik Sub6 5G ve Wi-Fi 6[12] bağlantısı sayesinde çalışanlar, en önemli anlarda bağlantıları kopmadan, yüksek hızlarda ve düşük gecikme süreleriyle çalışabiliyor. Galaxy Tab Active4 Pro ayrıca özel ağ hizmeti için CBRS'yi (Ortak Geniş Bant Radyo Hizmeti) [13] destekleyebiliyor. Böylelikle işletmeler kendi güvenilir ve ölçeklenebilir ağlarını kullanabiliyor. 

 

Galaxy Tab Active4 Pro, gelişmiş yakın alan iletişimi (NFC) ve POS (Satış Noktası) [14] için Samsung’un savunma sınıfı mobil Knox Güvenlik Platformuna sahip. Bu da cihazı perakende işletmeleri için özellikle güçlü ve güvenli bir araç haline getiriyor. 

 

İster kasada monte edilmiş, ister taşınabilir bir satış noktası olarak kullanılıyor olsun, Galaxy Tab Active4 Pro, daha hızlı ve daha kolay ödeme olanağı sunarak müşteri memnuniyeti sağlıyor. Knox Capture[15] sayesindeyse, gerçek zamanlı envanter takibi ve kontrolü için kurum genelinde barkod tarayıcı olarak kullanılabiliyor.

 

Hem değiştirilebilir pili hem de POGO[16] hızlı şarj özelliği sayesinde [17] Galaxy Tab Active4 Pro, cihazınızı hızla şarj edebiliyor. Ayrıca Pilsiz Mod[18] ile kioskta veya aküsüz bir araçta cihaz kesintisiz olarak kullanılabilirken, aynı zamanda yüksek sıcaklıktaki ortamlarda bile pil sağlığının azalması engelleniyor.

 

Çalışanların sahadan ofise bağlanmasını gerektiren görevlerde Galaxy Tab Active4 Pro, Samsung DeX[19] aracılığıyla harici bir ekrana[20] kolayca bağlanabiliyor ya da tablet üzerinde masaüstü ara yüzünün görüntülenebilmesini sağlayan Bağımsız Mod’da kullanılabiliyor.

 

Entegre, gerçek zamanlı korumayla içeride de güçlü 

Mobil iş gücünün artmasıyla birlikte güvenlik hiç bu kadar önemli olmamıştı. Bu nedenle Samsung, BT ekipleri için tek bir cihaz üzerinde filonun tamamında cihaz yapılandırmasını, güvenliğini, yönetimini ve analizini kolaylaştıran hepsi bir arada bir platform olan Knox Suite'i sunuyor. 

 

Samsung'un savunma sınıfı güvenlik platformu Samsung Knox, Galaxy Tab Active4 Pro'da tam entegre donanım ve yazılım koruması sunuyor. Platform, günümüzün çalışanlarının karşılaşabileceği, giderek artan güvenlik tehditlerine karşı uçtan uca ve gerçek zamanlı koruma sunuyor.

 

İşletmeleri uzun vadede koruma altına almak için Android ile yakın işbirliği yapan Samsung, önde gelen güvenlik araştırmacıları ve ortakları tarafından keşfedilen bilgileri paylaşarak sürekli gelişen güvenlik sorunlarına cevap verebiliyor. 

 

Galaxy Tab Active4 Pro ayrıca, beş yıla kadar güvenlik güncellemeleri ve üç işletim sistemi yükseltmesi boyunca devam eden güncelleme desteği sayesinde hem içeriden hem de dışarıdan güç ve dayanıklılık sunabilecek biçimde tasarlandı. 

 

Samsung Electronics Başkan Yardımcısı, Mobil Deneyim Bölümü Global B2B Ekibi Başkanı KC Choi, Galaxy Tab Active4 Pro ile ilgili şunları söyledi: “Günümüzün her yerden çalışmayı mümkün kılan dünyası, kullanıcılar nerede olursa olsun, görevlerini yerine getirebilmelerini sağlayabilen, daha sağlam, taşınabilir ve bağlantılı cihazlara yönelik bir talep yaratıyor. 

 

İşlevsel tabletimiz Galaxy Tab Active4 Pro’yu tasarlarken de yalnızca taşıması kolay ve dayanıklı değil, aynı zamanda üretkenliği destekleyecek ve sahada çalışanların gün boyu işlerine devam edebilmesini sağlayacak bir tablet geliştirmeye özen gösterdik.”
 

Yeni Galaxy Tab Active4 Pro, Eylül ayından itibaren Avrupa'nın bazı bölgelerinde, 2022 yılı sonundaysa Asya, Latin Amerika, Kuzey Amerika ve Orta Doğu'da satışa sunulacak. 

 


 

 

Yeni Samsung Galaxy Tab Active4 Pro Özellikleri

Galaxy Tab Active4 Pro

Ekran 

10.1-inch*, WUXGA (1920 x 1200), TFT LCD, Touch Sensitivity**  

* Tam bir dikdörtgen olarak çapraz olarak ölçülmüştür. 

** Dahili laboratuvar koşulları altında test edilmiştir. Kalınlığı 2 mm veya daha ince olan deri eldivenler için dokunmaya duyarlıdır. Sualtında dokunmatik özelliği kullanılamaz. Dokunma duyarlılığı, eldivenin malzemesine ve kalınlığına ve diğer ortam koşullarına bağlı olarak değişebilir.

İşletim Sistemi

Android 12.0

Boyutlar

242.9 x 170.2mm x 10.2mm* (674g**)

* 10.2 mm'lik cihaz kalınlığına ana ekranın çerçevesi dahil değildir.

** Ağırlık pazara ve modele göre değişebilir. 674g ölçümü yalnızca Galaxy Tab Active4 Pro cihazı içindir. Kutu içeriğindeki koruyucu kılıf ve S Pen dahil ağırlık 833g'dir.

Kamera

Arka

AF + 13MP F1.9, Flash

Ön

8MP F2.0

Bellek & Depolama*

4 + 64 GB / 6 + 128GB,
 microSD up to 1TB**

* Gerçek depolama alanı kullanılabilirliği, önceden yüklenmiş yazılıma ve pazara, modele, dosya boyutuna ve biçime göre değişebilir.

** MicroSD kart ayrı satılır.

İşlemci

6nm Sekiz Çekirdekli İşlemci

Pil***

Kullanıcı Tarafından Değiştirilebilir **, 7,600mAh (tipik)*

* Üçüncü taraf laboratuvar koşullarında test edilen genel değerdir. Genel değer, IEC 61960 standardı kapsamında test edilen pil numuneleri arasında pil kapasitesindeki sapma dikkate alınarak tahmini ortalama değer anlamına gelmektedir. Nominal (minimum) kapasite 7,400mAh 'dir. Gerçek pil ömrü ağ ortamına, kullanım biçimine ve diğer bazı faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

** Ekstra değiştirilebilir pil ve POGO şarj yuvası ayrı satılır. Yalnızca Samsung sertifikalı ekstra değiştirilebilir piller kullanıma uygundur.

*** Şarj cihazı ayrı satılır. Şarj cihazı, Avrupa, Latin Amerika ve Kuzey Amerika dahil olmak üzere yalnızca belirli bölgelerde bulunur.

Bağlantı Özellikleri*

5G**, LTE, Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax, 2.4GHz + 5GHz, MIMO), Bluetooth® v5.2, NFC (eSE)

* Abonelik gereklidir. 5G, LTE, Wi-Fi kullanılabilirliği ve gerçek hız pazara, operatöre, içerik sağlayıcıya ve kullanıcı ortamına bağlı olarak değişebilir. Optimum bağlantı gerektirir. 

** Sub-6 GHz'i destekler. 5G hizmetleri yalnızca 5G ağının etkin olduğu konumlarda desteklenir. 

SIM

Çift SIM veya Tek SIM*

* SIM destek türü pazara göre değişir. Çift SIM, karma SIM'dir ve yalnızca Kuzey Amerika'da mevcuttur.

Arayüz

Type-C USB 3.2, POGO Pin

Sensörler

İvmeölçer, Jeomanyetik, Gyro, Işık, Hall, Parmak İzi, Yakınlık

GPS

GPS, GLONASS, Galileo, Beidou, QZSS*

* GNSS kullanılabilirlik türü pazara göre değişebilir.

Güçlendirme

IP68*, MIL-STD-810H**, 1,2m Darbe Emici Koruyucu Kapak, Kutu İçinde Mevcuttur, Corning® Gorilla® Glass 5 

* IP68 Derecesi: 1,5 metreye kadar tatlı suda 30 dakikaya kadar suya dayanıklıdır ve toz, kir ve kuma dayanıklılık sunar. Kalıntı varsa durulayın/ıslandıktan sonra kurutun. Plaj veya havuz kullanımı için tavsiye edilmez.

** MIL-STD-810H Sertifikası: Yükseklik, Nem, Daldırma, Tuz Parçacıkları, Toz, Titreşim, Düşme vb. MIL-STD-810H, ABD Ordusu tarafından cihaz sınırlamalarını doğru bir şekilde değerlendirmek için tasarlanmış standart bir test şeklidir. Gerçek dünya kullanımı, testte kullanılan belirli çevresel koşullardan farklılık gösterir. Ekstrem koşullar garanti kapsamında değildir.

Pen

S Pen (IP68 dereceli, kutu içinde mevcut)

Ses

Dolby Atmos®

Mikrofon

2 adet mikrofon

Güvenlik

Samsung Knox

Biometrik Doğrulama

Yüz Tanıma, Ana Ekran Tuşu ile Parmak İzi

Programlanabilir Anahtar*

Aktif Anahtar ile Özelleştirme

* Anahtar haritalama desteği uygulamaya göre değişebilir. Belirli fonksiyonlarla sınırlı programlanabilir tuşlar.

* Özellikler pazara göre farklılık gösterebilmektedir.

* Ürünün faydaları, tasarımı, fiyatlandırması, bileşenleri, performansı, bulunabilirliği ve özellikleri dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, işbu belgede sağlanan her türlü işlevsellik, özellikler, teknik özellikler ve diğer ürün bilgileri önceden bildirilmeksizin değiştirilebilir. 

 


[1] 10.2 mm'lik cihaz kalınlığı, ana ekranın çerçevesini içermez.

[2] 674g yalnızca Galaxy Tab Active4 Pro cihazı içindir. Kutu içindeki koruyucu kapak ve S Pen dahil ağırlık 833 gramdır.

[3] Dahili laboratuvar test sonuçlarına göre.

[4] IP68 Derecesi: 1,5 metreye kadar tatlı suda 30 dakikaya kadar suya dayanıklıdır ve toz, kir ve kuma dayanıklılık sunar. Kalıntı varsa durulayın/ıslandıktan sonra kurutun. Plaj veya havuz kullanımı için tavsiye edilmez.

[5] MIL-STD-810H Sertifikası: Yükseklik, Nem, Daldırma, Tuz Parçacıkları, Toz, Titreşim, Düşme vb. MIL-STD-810H, ABD Ordusu tarafından cihaz sınırlamalarını doğru bir şekilde değerlendirmek için tasarlanmış standart bir test şeklidir. Gerçek dünya kullanımı, testte kullanılan belirli çevresel koşullardan farklılık gösterir. Ekstrem koşullar garanti kapsamında değildir.

[6] Anahtar haritalama desteği uygulamaya göre değişebilir. Programlanabilir tuşlar, belirli işlevlerle sınırlıdır.

[7] Dahili laboratuvar koşulları altında test edilmiştir. Kalınlığı 2 mm'den daha ince veya daha ince olan deri eldivenlere dokunmaya duyarlıdır. Sualtında dokunmatik özelliği çalışmaz. Dokunma duyarlılığı, eldivenin malzemesine ve kalınlığına ve diğer çevresel koşullara bağlı olarak değişebilir.

[8] Galaxy Tab Active Pro ile karşılaştırıldığında. Gelişmiş hoparlör sesi yalnızca VoIP tabanlı uygulamalar için kullanılabilir. Etkinleştirmek için Ayarlar – Ses ve Titreşim – Ses Düzeyi – Ses Uygulamaları için Hoparlör Sesini Artır seçeneğini işaretleyin.

[9] Aksesuarlar ayrı satılır. Kullanılabilirlik pazara göre değişebilir.

[10] One UI özelliklerinin, uygulamalarının ve hizmetlerinin kullanılabilirliği One UI sürümüne, işletim sistemi sürümüne ve pazara bağlı olarak değişebilir.

[11] MicroSD kart ayrı satılır; 1 TB'a kadar yükseltmeyi destekler.

[12] Optimum bağlantı gerektirir. 5G ve Wi-Fi 6 ağının kullanılabilirliği ve gerçek hızları pazara, operatöre, içerik sağlayıcıya, sunucu bağlantısına ve kullanıcı ortamına bağlı olarak değişebilir. Kullanılabilirlik ve ayrıntılar için yerel operatörünüze veya servis sağlayıcınıza danışın. 

[13] Yalnızca ABD'de mevcuttur.

[14] Knox Platform for POS, ayrı bir çözüm entegrasyonu gerektirir ve kullanım için lisans satın alınmasını gerektirebilir. Kullanılabilirlik pazara, modele veya ödeme çözümüne göre değişebilir.

[15] Knox Capture, kullanım için ayrı uygulama yüklemesi ve lisans satın alınmasını gerektirir. Kullanılabilirlik pazara ve modele göre değişebilir. Barkod tarama, tam özelliği kullanmak için uygulamanın programlanabilir tuşa yeniden eşlenmesini gerektirebilir.

[16] Ekstra değiştirilebilir pil ve POGO şarj yuvası ayrı satılır. Yalnızca Samsung sertifikalı ekstra değiştirilebilir pillerle birlikte kullanımı uygundur.

[17] Hızlı şarj, 15W veya üzeri elektrik gücü sağlayan bir güç adaptörü gerektirir. Hızlı şarj güç adaptörü, pazara bağlı olarak kutudan çıkmayabilir (ayrı satılır).

[18] Pil Yok Modu açık olmalıdır ve 9V ve 2.3A veya üzerini ve PD 2.0 veya üzerini destekleyen özel bir USB Type-C güç kaynağı aksesuarı gerektirir. Pil Yok Modu, etkinleştirildiğinde cihazın CPU performansını sınırlar ve maksimum ses seviyesini, ekran parlaklığını vb. azaltır.

[19] Samsung DeX çoğu uygulamayla çalışır. Bazı uygulamalar ayrı bir lisans gerektirebilir (ayrıca satın alınır) veya iş ortaklarımızın talepleri nedeniyle kullanılamayabilir. 

[20] Samsung DeX kablolu bağlantı, HDMI uyumlu ekran aracılığıyla yapılabilir. Yalnızca Telefon Ekranı yansıtmayı destekleyen Akıllı TV'lerde kablosuz bağlantı mevcuttur. Optimum deneyim için 2019 veya sonrasında piyasaya sürülen Samsung Smart TV'lerde kullanın.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area