Ads Area

Oppo Developer Conference 2022'de Yeni Teknolojiler Tanıtıldı

OPPO, Developer Conference 2022'de Pantanal adlı platformlar arası akıllı sistemini, gelişmiş akıllı telefon-araç entegrasyonu sağlayan OPPO Carlink çözümünü ve OPPO Sense sağlık algoritmasını tanıttı. 
 

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO, Developer Conference 2022'de Pantanal adlı platformlar arası akıllı sistemini, gelişmiş akıllı telefon-araç entegrasyonu sağlayan OPPO Carlink çözümünü ve OPPO Sense sağlık algoritmasını tanıttı.  
OPPO, birlikte çalıştığı geliştiricilere ve içerik oluşturuculara destek olacak 2 milyar Yuan değerindeki planını da açıkladı. OPPO Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ürün Sorumlusu Pete Lau, "Akıllı cihazların her yerde kendini göstereceği bir dünya bizleri bekliyor. 
 
Bu akıllı cihazlar sadece birbirine bağlanmakla kalmamalı, kullanıcılara hizmet sunmak ve Deneyimlerin İnternetinin geleceğini inşa etmeye yardımcı olmak için birbirleriyle entegre de edilmeli. 
 
Teknoloji ekosistemine sahip bir şirkete dönüşmeye devam ederken, herkese açık, karşılıklı fayda sunan ve sürekli gelişen bir ekosistem oluşturmak için global geliştiriciler ve ortaklarla güçlerimizi birleştirmeyi heyecanla bekliyoruz" dedi. 
 

oppo Pantanal herkese tamamen açık entegrasyon imkânı sunuyor 

 
OPPO Developer Conference 2022 etkinliğinde OPPO, farklı cihazlar ve sistemlerin, aradaki engelleri aşarak gerçek anlamda bağlantı kurmasını ve birlikte çalışmasını sağlamak üzere kendi geliştirdiği ilk çapraz platform sistemi olan Pantanal'ı tanıttı. 
 
Cihazlar arası algılama ve bilgi işlem yeteneklerine sahip Pantanal, kullanıcıların ihtiyaçlarını daha iyi anlayabiliyor, tahminler yürütebiliyor ve hizmetleri doğru zamanda doğru şekilde sunabiliyor. 
 
Geliştiricilerin birden fazla platformda hizmet geliştirmesini ve dağıtmasını kolaylaştıran bir platformlar arası sistem olan Pantanal, verimliliği artırıp maliyetleri azaltacak. 

 

OPPO Carlink, akıllı telefonlar ile araçların entegrasyonunu sağlıyor 

 
Araç içerisinde sunulan hizmetler ve eğlence servisleri konusunda akıllı cihazların daha fazla kullanılmasıyla birlikte OPPO, akıllı telefonlar ile araçlar arasındaki iş birliğini ve entegrasyonu sağlamak için OPPO Carlink çözümünü geliştirdi. OPPO Carlink, akıllı telefon ve otomobil şirketi iş birliklerine yeni bir model sunuyor. 
 
Kullanıcılar, halihazırdaki araç içi bilgi-eğlence sistemlerini değiştirmeden bir akıllı telefonun bilgi işlem gücüne ve uygulama ekosistemine erişebilirken akıllı telefonlar da yazılım desteğiyle araçlarda hizmet sunabiliyor.
 
OPPO Developer Conference 2022'de OPPO, akıllı cihazlar ile araçları entegre etme işinde birlikte çalışmak için SAIC Motor ile başlattıkları iş ortaklığını duyurdu. 
 
Ortaklık, OPPO'nun bu yılın başlarında Tesla China ile yaptığı ve Çin'deki Tesla Model 3 ve Model Y araçlarında dijital anahtar olarak OPPO akıllı telefonları kullanmayı içeren anlaşmanın bir adımı niteliğini taşıyor.  
 
Ortak Ar-Ge çalışmalarıyla kusursuz ve akıllı IoT deneyimleri geliştiriliyor  
 
Ürünler ve hizmetler konusunda zengin bir ekosistem geliştiren OPPO, donanım portföyünü de genişletmeye devam ediyor. Zenginleşen IoT ürün portföyünü dünya çapında 50'den fazla ülke ve bölgeye sunan OPPO, son üç yılda tüm kategorilerde %120'nin üzerinde büyüme kaydetti.  
 
Açık ve entegre bir ekosistem için global geliştiriciler güçlendiriliyor 
 
Ürünlerini ve hizmetlerini birden fazla platformda kullanıcılara sunmak için 300.000'den fazla geliştirici ve 700.000 içerik oluşturucu OPPO'ya katıldı. OPPO Open Platform, uygulama hizmetleri, grafik işleme ve ara bağlantı gibi alanlarda geliştiricileri destekliyor. 
 
Bunun yanında OPPO, geliştiricilerin ekosistem oluşturmasını desteklemek için, 2023 yılında Gravity Plan adlı girişimine 2 milyar Yuan değerinde kaynak tahsis edeceğini de duyurdu.  
 
Koruyucu sağlıkla yaşam kalitesi yükseltiliyor 
Sensör teknolojileri, algoritmalar ve veri bilimindeki ilerlemelerin ışığında OPPO, koruyucu sağlık yaklaşımıyla gerçekleştirdiği çalışmalarla kullanıcılarının sağlığını iyileştirmeyi hedefliyor. 
 
OPPO Developer Conference 2022'de OPPO, kendi geliştirdiği 
 

OPPO Sense algoritmasını ilk kez duyurdu. Algoritma, kardiyovasküler sağlık, fitness ve uyku takibinde çığır açıyor. 

 
Ayrıca, belirli kronik hastalıkların başlangıcını tespit etmeye yardımcı olmaya odaklanan OPPO, IoT ürünleri arasındaki bağlantıyı güçlendirmek ve tasarlanan sağlık yönetimi uygulamalarını, donanımları ve hizmetleri geliştirmek için global ortaklarla sürdürdüğü iş birliklerini daha da ileri taşıyacak. 
 
 Etkinlik kapsamında OPPO, ilk OPPO Research Institute Innovation Accelerator ile ilgili son bilgileri de paylaştı. 
 
Program, teknoloji profesyonellerinin ve girişimcilerin yenilikçi çözümlerini hayata geçirmek ve OPPO ile daha iyi bir gelecek yaratmaya ilham vermek adına bu yılın başlarında başlatılmıştı. 39 ülke ve bölgeden gelen 536 başvuru arasından, kazanan on teklif seçildi. 
 
Her teklif, Erişilebilir Teknolojiler ve Dijital Sağlık alanlarındaki zorluklara yenilikçi çözümler sunuyor. Kazanan on teklif 46.000 dolar hibe alacak ve sunulan fikirlerin daha da geliştirilip hayata geçmesine yardımcı olmak için OPPO ve iş ortakları tarafından desteklenecek.
 
"İnsanlık için Teknoloji, Dünya için İyilik" marka misyonuyla OPPO, geliştiricilerle ve diğer iş ortaklarıyla, birlikte çalışmayı kolaylaştıran açık bir platform oluşturmaya yönelik çabalarını sürdürüyor. 
 
OPPO, daha fazla geliştirici ve iş ortağıyla güçlerini birleştirerek ekosistemini zenginleştirmeye ve genişletmeye devam edecek; böylece dünya çapında daha fazla kullanıcıya sorunsuz bağlantı imkânı ve akıllı deneyimler sunacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area