Ads Area

Grundıg Sürdürülebilirliği Evlerde Başlatıyor

Avrupa’nın ev elektroniği alanındaki öncü markalarından Grundig, geliştirdiği en son sürdürülebilir teknolojileri Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA’da tüketicilerle buluşturdu. 
 

Grundig’in fuarda sergilediği FiberCatcher® filtreli çamaşır makineleri mikro plastikleri %90’a varan oranda filtre ediyor. 
 
Grundig’in daha iyi bir gelecek için tasarladığı, enerji tasarruflu televizyon, gıda israfını azaltan fırın, fuarda sergilediği sürdürülebilir ürünler arasında yer alıyor. 
 


 “Daha iyi bir gelecek evde başlar” sloganıyla sürdürülebilir bir yaşam tarzı için tüketicilerine ilham vermeyi amaçlayan Grundig, Berlin’de düzenlenen tüketici elektroniği Fuarı IFA’da bu yıl da çevre dostu yenilikçi ürün ve teknolojileriyle dikkat çekiyor. 
 
Grundig’in sergilediği sürdürülebilir ürünlerden biri dünyanın ilk entegre mikrofiber filtre sistemine sahip FiberCatcher® filtreli çamaşır makineleri. 
 
Grundig FiberCatcher® filtreli çamaşır makineleri deniz ve okyanuslarda ekosisteme zarar veren, besin zincirine karışarak sağlığı da tehdit eden mikro plastik kirliliğiyle mücadele ediyor. Sürdürülebilir bir gelecek için mikro plastikleri %90’a varan oranda filtreleme imkânı sunuyor. 
 
Böylece okyanuslardaki mikro plastiklere sebep olan sentetik kumaşların yıkanıp kurutulması sırasında ortaya çıkan ve sulara karışan mikrofiber oranı azaltılmış oluyor. Grundig çamaşır makineleri bir yıkama döngüsü sırasında salınan mikrofiberlerin %90'a kadarını filtreliyor. 
 
Çamaşır makinelerinin filtre kartuşunun %98’i geri dönüştürülmüş plastikten yapılıyor. Makinelerde kullanılan kazanların her biri yaklaşık 60 adet geri dönüştürülmüş plastik şişe kullanılarak üretilmiştir.  
 
Grundig ProDose bulaşık makineleri 
ProDose teknolojisi sayesinde kullanılan sıvı deterjanın miktarı makine tarafından ayarlanıyor. Auto program kullanıldığında bulaşık makinesi kir seviyesine göre uygun programı seçip Prodose özelliği sayesinde kullanılması gereken deterjan miktarını otomatik olarak belirliyor.
 
 Bu sayede deterjan kalıntısı bırakmayacak şekilde en uygun miktarda deterjan kullanılıyor ve her yıkamada deterjan ekleme zorunluluğu ortadan kalkıyor. 
 
Grundig Express Dry Kurutma Makinesi 
Grundig Express Dry kurutma makinesi, tüketicilerin 5 kg'lık karışık çamaşırlarını sadece bir saatte kurutmasını sağlıyor. Hızlı kurutmasıyla öne çıkan makine ısı pompası teknolojisi ve çamaşırlardaki nem seviyelerini algılayabilen yenilikçi sensörleri sayesinde çamaşırları daha düşük sıcaklıklarda kurutarak enerji tüketimini minimumda tutmaya yardımcı oluyor.  
 
Gıda israfını azaltmaya yardım eden buzdolabı 
AeroFresh™ teknolojisine sahip Grundig buzdolaplarındaki yeni nesil no-frost teknolojisi, gıdaların tazeliğini daha uzun süre koruyor. 
 
AeroFresh teknolojisi, buzdolabının içinde eşit bir ısı dağılımı yapılmasını sağlarken, ısı dalgalanmalarının ve dehidrasyonun önüne geçiyor. Buzdolabı gıdaların nemini ve tazeliğini korurken, gıda israfını da engellemeye yardımcı oluyor. 
 
AeroFresh teknolojisi, yiyecekleri %30'a kadar daha uzun süre taze tutuyor. AeroFresh teknolojili buzdolaplarında ürünleri daha uzun süre daha taze tutmak için ideal koşullar sağlayan, nem seviyelerini ve hava akışını kontrol eden akıllı teknolojiye sahip FullFresh+ sebzelik çekmecesi yer alıyor. Ayrıca kötü kokuları engelleyen entegre OdourFresh+ teknolojisi bulunuyor. 
 
Grundig HotAero Pro teknolojisine sahip fırın, yeni fan sistemi ve yeniden tasarlanan iç yapısıyla sıcak havayı fırının her yerine eşit şekilde yayarak yemeklerin kenarlarının yanmasını ya da ortasının çiğ kalmasını önlüyor ve her pişirmede mükemmel sonuçlar sunuyor. 
 
 Grundig'in yeni hoparlörlerinde kullanılan plastiğin %90'ı geri dönüştürülmüş plastiklerden oluşuyor. 360 derece ses sunan yeni Grundig Portable 360 BT Hoparlör ve Grundig Band 360 BT Hoparlör’de geliştirilmiş bas deneyimi için çift pasif radyatör bulunuyor. 
 
USB şarj özelliğini kullanılarak telefon şarj edilebilen ürünler, suya dayanıklılık standartlarını karşılıyor. 
 
Teknoloji, spor ve yaşam tarzı alanlarında verilen dünyanın en büyük inovasyon ödülü olan Plus X Ödülü’ne sahip Grundig Jam Earth BT Hoparlör’ün gövdesinin %100’ü geri dönüştürülmüş plastikten tasarlandı. Sahip olduğu güçlü pasif radyatör, süper bas özelliği sayesinde müzik keyfinizi artırıyor. 
 
1 metre derinlikte 30 dakika bozulmadan durabilen cihaz, IPX7 Su Geçirmezlik Standardı’na sahip. Tüm ürünlerin kullanım kılavuzları da %100 geri dönüştürülebilir kâğıtlarla hazırlanıyor. 
 
 Grundig TV, Eko-Uzaktan Kumanda, Çevre Dostu Ambalajlar 
Grundig, IFA’da TV kategorisinde de yenilikleriyle öne çıkıyor. Ambient Light Sensor (Ortam Işığı Sensörü) (ALS), ortam ışığını tespit ederek, cihaz ekranını ortam ışığına uygun şekilde karartmaya yarayan bir tür fotodedektör işlevi görüyor. 
 
Günümüzde akıllı telefonlarda, laptoplarda, çeşitli mobil cihazlarda, otomotiv ekipmanlarda ve LCD televizyonlarda kullanılan sensör, aynı zamanda ortam ışığına göre cihaz ekran parlaklığını da ayarlayarak karanlık ortamlarda görüntü kalitesini artırıyor. 
 
Yüzde 100 geri dönüştürülmüş plastikten üretilen Eko-Uzaktan Kumanda, eko tuşu sayesinde tek adımda eko moduna geçerek, TV'nin minimum düzeyde elektrik harcadığı tüm işlevleri aktif hale getiriyor. 
 
Grundig Smart TV’ler eko modda çalıştırıldığında ev moduna kıyasla %20’ye varan oranda daha az enerji tüketiyor.
 
Üründe antiviral ve antibakteriyel kaplama bulunuyor. Arka kapakta %30’a varan geri dönüştürülmüş ham madde, hoparlör parçalarında %100 geri dönüştürülmüş plastik kullanılan televizyonlar tüketicilere çevre dostu ambalajlarla sunuluyor. 
 
Doğal kaynakların korunmasına fayda sağlayan ambalajlar %100 geri dönüştürülmüş mukavva ve kâğıttan yapılıyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area