Ads Area

Vodafonelular Kurban Bayramında 50 Milyon Gb Mobil İnternet Kullandı

Vodafone, Kurban Bayramı’nda müşterilerine bir kez daha kesintisiz iletişim ayrıcalığı yaşattı. 
 

Vodafone’lular, 5 günde yaklaşık 1,3 milyar dakika ses, 100 milyon SMS ve 50 milyon GB mobil internet kullandı. 
 
Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, Kurban Bayramı tatilinde de müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam etti.
 


 Türkiye genelinde 24,4 milyon mobil abonesi bulunan Vodafone’un Kurban Bayramı tatili süresince gerçekleşen GSM trafiğine ilişkin açıkladığı verilere göre, Vodafone’lular arife günü ve bayramı kapsayan toplam 5 günde yaklaşık 1,3 milyar dakika konuştu, 100 milyon SMS attı ve 50 milyon GB mobil internet kullandı.  
 
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, şunları söyledi: 
“Vodafone olarak, yeni nesil bağlantı ve dijital servisler şirketi olmayı hedefliyoruz. Müşterilerimize en iyi dijital deneyimi yaşatma hedefiyle bağlantı hızımızı ve kalitemizi sürekli artırıyoruz. 
 
Her bayram tatilinde olduğu gibi bu Kurban Bayramı tatilinde de müşterilerimizin kesintisiz iletişim ihtiyacını karşıladık. Müşterilerimizin bayram kutlamalarını dijital kanallar üzerinden kolayca gerçekleştirmesini sağladık. 
 
Vodafone’lular 5 günde yaklaşık 1,3 milyar dakika, 100 milyon SMS ve 50 milyon GB mobil internet kullanarak dijitalleşmenin hayatlarındaki yerini bir kez daha gösterdi. Bu vesileyle, herkesin geçmiş bayramını kutluyoruz.”  
 
İnternet kullanımı geçen yıla göre %20 arttı 
Kurban Bayramı tatilinde özgürce ve doyasıya iletişim kurmanın keyfini yaşayan Vodafone’luların toplam mobil internet kullanımı geçen yıla göre yaklaşık %20 artarken, 2 yıl önceki bayram tatili mobil internet kullanımını ikiye katladı. 
 
Bayram tatilinde Vodafone müşterilerinin sesli ve görüntülü görüşme sayısı ise 250 milyonu aştı. 
 
TOBi ve Vodafone Yanımda’ya ilgi yüksek oldu  
Vodafone’un Yapay Zekâ tabanlı kişisel dijital asistanı TOBi, 5 günde toplam 800 bin tekil kullanıcıyla yaklaşık 1 milyon sohbet gerçekleştirdi. Diğer yandan, Vodafone Yanımda’nın 4 milyon tekil kullanıcısı, bayram tatilinde uygulamaya yaklaşık 20 milyon kez giriş yaptı.  
 
En yoğun trafik İstanbul’da yaşandı 
 Vodafone’lular bayram boyunca Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan sevdikleriyle bol bol konuştu, mesajlaştı ve veri alışverişinde bulundu. 
 
Buna göre, bayram süresince en çok konuşan 10 il sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Antalya, Bursa, Adana, Konya, Samsun ve Kocaeli olurken, en çok mobil internet kullanan iller ise İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Bursa şeklinde sıralandı. 
 
Bayramda Vodafone müşterilerinin en çok aradığı ülkeler Almanya, Kıbrıs, Mısır, Yunanistan, Afganistan, Hollanda, Fransa, Suudi Arabistan, Türkmenistan ve Belçika; en çok SMS gönderilen ülkeler de Kıbrıs, Almanya, İngiltere, ABD, Fransa, Rusya, Türkmenistan, Hollanda, Macaristan ve Azerbaycan oldu. Vodafone Red’liler ise tarifelerindeki ücretsiz yurtdışı arama ayrıcalığı sayesinde bayramda toplam 105 bin dakika ücretsiz görüştü. 
 
Bayram kampanyası devam ediyor 
Vodafone’un Kurban Bayramı’na özel olarak başlattığı ve 3 ay sürecek yeni kampanyası da devam ediyor. Kampanya kapsamında, Vodafone mağazalarına gelen tüm müşterilere 3 GB mobil internet hediye ediliyor. 
 
Kampanyadan yararlanmak için mağaza personelinin temin edeceği QR kodla kişisel dijital asistan TOBi’ye giriş yapmak yeterli oluyor. Vodafone müşterileri, herhangi bir önkoşul olmadan, ayda bir kereye mahsus olarak kampanyadan yararlanabiliyor.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area