Ads Area

Vodafone Türkiye, IT Servislerinde Türkiye’nin Lider Operatörü Oldu

Vodafone Türkiye bağımsız bir araştırma şirketinin değerlendirmesine göre web sitesi, mobil uygulama, çağrı merkezi ve bayiler gibi müşterilerle temasta olduğu tüm noktalarda sunduğu IT servislerinde Türkiye’nin lider operatörü oldu.
 

Vodafone Türkiye ayrıca Vodafone’un Avrupa bölgesinde de birinci oldu. Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, ulusal ve uluslararası alanlarda elde ettiği başarılara bir yenisini daha ekledi. 


 
Vodafone Grubu’nun organizasyonuyla bağımsız bir araştırma şirketi tarafından 15 ülkede yürütülen, IT yeteneklerinin müşteri bakış açısıyla sahada gözlemlenerek değerlendirildiği IT4C (IT for Customers - Müşteriler İçin IT) 
 
kıyaslama sonuçlarına göre, Vodafone Türkiye hem lokal pazarda hem de Vodafone’un Arnavutluk, Çekya, Macaristan, İrlanda, Yunanistan, Portekiz, Romanya ve Türkiye’yi kapsayan Avrupa Bölgesinde birinci oldu. 
 
Global bir ölçek ve kapabilite listesi sunan IT4C’de operatörler web sitesi, mobil uygulama, bayiler ve çağrı merkezi olmak üzere müşteriye temas edilen 4 ana nokta bazında tutarlılık, kullanım kolaylığı, gizlilik ve güvenilirlik, gerçek zamanlı performans, kişiselleştirilmiş hizmet ve akıllı teknoloji kullanımı kriterlerine göre değerlendirildi.  
 
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ayşegül Arıcan Şeker, şunları söyledi: 
 
“IT4C, müşteri odaklı IT yeteneklerinin etkinliğini ve performansını değerlendiren kapsamlı bir kıyaslama metodolojisi. Müşteri deneyiminin iyileştirilmesi konusunda rehber niteliği taşıyan bu kıyaslamada hem lokal pazarda hem de Avrupa bölgesinde birinci olmaktan mutluluk duyuyoruz. 
 
IT4C kıyaslamasının sahada gerçek kullanıcılar tarafından uygulanması, bu sonucu daha da anlamlı kılıyor. Müşterilerimiz ile temasta olduğumuz tüm noktalarda sunduğumuz IT servislerinde müşteri ve dijitalleşme odağı ile lider konumdayız. 
 
Diğer yandan, Vodafone Yanımda uygulamamız her geçen gün yeni kategorilerle büyüyor, her ihtiyaca cevap veren bir pazaryeri haline geliyor. 2025’e kadar ülkemizin ilk geniş kapsamlı süper uygulamasını sunmak istiyoruz. 
 
Bu başarılar, Dijital ve IT ekiplerimizin bütün iş birimleri ile tüm alanlarda yakın işbirliği ve müşteri deneyimi, teknoloji altyapısı ve dijital topluma yaptığı yatırımın bir sonucu. Müşterilerimize en iyi dijital deneyimi yaşatmaya devam edeceğiz.”  
 
 
Müşteri hizmetlerinde yeni nesil teknolojiler  
Vodafone Türkiye, müşteriyle temas ettiği noktalarda yeni nesil teknolojileri etkin olarak kullanıyor. 
 
Vodafone’un kişisel dijital asistanı TOBi, Vodafone Yanımda, WhatsApp, Sesli Yanıt Sistemi gibi selfservis kanalların tamamında ve mağazalarda Vodafone müşterilerinin aldığı veya almak istediği hizmetler konusunda onlara asistanlık yaparak hayatlarını kolaylaştırıyor. 
 
Vodafone, dijital ve insan destekli kanalları entegre ederek müşterilerine kolay ve sorunsuz bir çoklukanal deneyimi sunuyor. 
 
Ayrıca, Büyük Veri teknolojisini etkin kullanarak müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik kişiselleştirilmiş ürün ve hizmetler sunuyor. 
 
Vodafone’un en büyük dijital müşteri iletişimi kanalı olan Vodafone Yanımda uygulaması, kullanıcılara tüm ihtiyaçlarını tek platformdan karşılama imkânı veriyor. 
 
Aylık aktif müşteri sayısı 15 milyona, günlük ziyaret sayısı ise 11 milyona ulaşan Vodafone Yanımda, Türkiye’nin en çok kullanılan ve en sevilen mobil uygulamaları arasında yer alıyor.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area