Ads Area

Türkiyede en çok tavsiye edilen telefon markası belli oldu

Dünyanın önde gelen akıllı telefon markası vivo, pazar araştırmalarında lider Ipsos ‘un gerçekleştirdiği akıllı telefon seçimleri araştırmasını yayınladı. 
 

Türkiye’de akıllı telefon seçimlerinde değişmeyen birinci unsur “güven” olurken, kamera ve ekran özellikleri de karar verirken öne çıkıyor. 
 
 Kullanıcı deneyimini ve ihtiyaçlarını en üst sırada tutan vivo, araştırma şirketi Ipsos tarafından Türkiye genelinde gerçekleştirilen “Akıllı Telefon Seçim” araştırma sonuçlarını yayınladı. 
 
Araştırmada kullanıcıların yıllar içinde seçim tercihlerindeki cevapların değişmediği dikkat çekti. Türkiye genelinde araştırma şirketi IPSOS tarafından tüm Türkiye’yi kapsayan ve 16-50 yaş aralığında 548 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmada, Türkiye’deki telefon seçimlerini en çok etkileyen konu %48 oranla güven oluyor! 


 
Tüketiciler öncelikli olarak güven unsuruna önem verse de telefon alırken bunun yanı sıra yıllardır değişmeyen cevaplar da geçerliliğini koruyor.
 
IPSOS’un yaptığı araştırmanın sonucunda Türkiye’de ilk 5 tercih arasında %48 oranla güven birinci sırayı alırken %46 kamera, %45 ücrete değer olması, %44 ekran kalitesi ve %41 batarya yer alıyor. 
 
Tercihlerde en etkisiz özellik ise %10 oran ile çift sim kart özelliği oluyor. Farklı kullanıcı ihtiyaçlarına uygun ürün segmentleriyle öne çıkan vivo, V ve Y serilerindeki özellikleriyle kullanıcı dostu cihazları vivo severler ile buluşturuyor. 
 
IPSOS’un geçtiğimiz yıl yine Türkiye kapsamında gerçekleştirdiği araştırmada rakiplerini %72’lik bir oranla geride bırakan vivo “en çok tavsiye edilen” Android akıllı telefon markası oldu. vivo'nun kullanıcılarının güvenini karşılıksız bırakmadığı ve ücrete değer tercihlerin başında geldiği IPSOS araştırmaları ile ortaya kondu. 
 
 Türkiye, en çok sosyal medya kullanan ülkeler arasında yer almasıyla çekilen fotoğrafların ve videoların kalitesi büyük önem taşıyor. 
 
Araştırma tercihlerinde kamera seçiminin ikinci sırada yer alması bunun en büyük göstergesi oluyor. vivo’nun ileri teknolojiyi stille buluşturduğu V serisi ise kamera konusundaki yetenekleriyle kullanıcıların tercihlerini en iyi performans ile karşılıyor. 
 
 Serinin ilklerinden olan V21 ve V21e 44 MP’lik Optik Görüntü Sabitleme (OIS) teknolojisine sahip ön kamerasıyla kullanıcıları mobil yaşam tarzı için sınıfının en iyi araçlarıyla donatmak adına, AI Gece Portresi, Süper Gece Modu, gelişmiş otomatik odaklama ve stabil 4K video gibi özellikleri bir araya getiriyor. 
 
Bununla birlikte geleceğin ön kamera standartlarını belirleyecek özelliklerden olan Çift Selfie Spot Işığı, harika gece fotoğrafları ve videoları çekmeyi kolaylaştırıyor. Bu özellik daha da geliştirilerek serinin en yeni üyesi V23 5G’de Çift Tonlu Spot Işığı olarak kullanıcıları ile buluşuyor. 
 
vivo bu cihazda Türkiye’de bir ilk olan 50 MP otomatik odaklanabilen ön kamera, 8MP süper geniş açılı ikinci bir ön kamera kombinasyonuyla Çift Tonlu Spot Işığını birleştirerek profesyonel fotoğrafçılığa adım atıyor. 
 
Böylece V23 5G’nin özelleştirilebilir JNV sensörüyle rengin derecesini soğuktan sıcağa doğru eşleştirebilir ve portenizin her kısmının parlak olmasını sağlayabiliyorsunuz. 
 
Yalnızca ön kamerasıyla değil arka kamerasıyla da çarpıcı özelliklere sahip olan V serisi, 64MP ana arka kamerasına eşlik eden 8MP süper geniş açılı kamera ve 2MP makro kamerasıyla eşsiz fotoğraflara imza atmanıza imkân tanıyor. 
 
 Tüm bu fotoğraf ve video çıktılarına ekran kalitesi yüksek bir telefonda bakmak da en az çekim aşaması kadar önemli bir konuma sahip oluyor. 
 
V serisinin 2400x1080 piksel 6.4 inç full HD+ çözünürlüklü ve 90 Hz yenileme hızına sahip Amoled ekranıyla izlediğiniz diziler de oynadığınız oyunlar da çektiğiniz fotoğraflar da eskisinden çok daha keyif verici hale bürünüyor. 
 
Kamera ve ekran kalitesi dışında fiyat-performans ve batarya da değişmeyecek önem maddeleri arasında yerini alıyor. vivo’nun üstün teknolojiyi uygun fiyatlarla ulaşılabilir kılma konusundaki ustalık eseri olan Y serisi ürünleriyle kusursuz kullanıcı deneyiminin tadına varabilirsiniz. 
 
Sahip olduğu 5000 mAh süper büyük pili ve hızlı şarj desteği ile enerjisi bitmek bilmiyor. Hafifliği, tasarımı ve gücü bir arada sunan Y serisi, 1 TB’a kadar genişletilebilen kapasite alanı sayesinde uygulamalar arasında sorunsuz geçişi mümkün kılarken, favori fotoğraflarınızı ve oyunlarınızı muhafaza etmenize imkan tanıyor. 
 
Gücü bunlarla sınırlı kalmayan Y serisi Funtouch OS 11.1 tarafından desteklenmesiyle yüksek hız ve mükemmel performans sunuyor. Telefonunuz sistem performansını optimize ederek sistemin uzun süreli kullanımdan sonra bile sorunsuz çalışmasını sağlıyor. 
 
Böylece oyun meraklılarını, uzak dünyalara ve gerçekçi savaş alanlarına taşımaya yardımcı olan özelleştirilmiş ses efektleri sunan Ultra Oyun Modu'nu kullanmaya da teşvik ediyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area