Ads Area

Lenovo’nun yeni ThinkPad dizüstü bilgisayar portföyü daha çok üretkenlik ve iş esnekliği sunuyor

Teknolojinin öncüsü Lenovo, yeni ThinkPad dizüstü bilgisayar portföyünde yalnızca inovasyon atılımlarıyla değil, geniş kapsamlı müşteri seçenekleri de sunarak teknolojinin sınırları zorlamaya devam ediyor. 
 

Hibrit çalışmaya güç veren üstün teknoloji yeni ürünler tasarım yoluyla gelişmiş bir güvenlik sunuyor. Dünyanın ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden ThinkPad™ portföyüne eklediği son ürünler olan, gelişmiş iş birliği ve bağlantı özellikleriyle hibrit bir iş gücünü desteklemek üzere tasarlanmış X13 ve X13 Yoga 3. nesil ile ThinkPad L serisi dizüstü bilgisayarların üçüncü neslini kullanıcılara sunuyor. 
 
CES etkinliğinde tanıtılan en son ThinkPad X1 ve yepyeni Z serisi ile yakın zamanda duyurulan yenilikçi ThinkPad X13s ve yenilenmiş T serisinin ardından, piyasadaki en kapsamlı dizüstü iş bilgisayarı ürün gruplarından biri, ThinkPad X ve L serileriyle tamamlanıyor. 
 
Lenovo, Barcelona’daki Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2022’de de sekiz adet yeni dizüstü bilgisayarımızı tanıtırken de tasarımlarında herkes için daha fazla bağlanabilirlik, bilgiye, iletişime ve küresel iş birliğine daha fazla erişim sunmak amacıyla yola çıktıklarını aktarmıştı. 
 
Mobil Dünya Kongresi (MWC) kapsamında tanıtılan ve büyük ilgi çeken ürünlerden biri olarak 28 saat batarya süreli, Qualcomm Snapdragon işlemcili Lenovo ThinkPad X13s ürünü öne çıkmıştı. Tanıtılan bu ürünler Türkiye’de de satışa sunulacak. 
 
Tasarım, inovasyon ve kalite 
Müşterilere en iyi seçenekleri sunmak için geliştirilen ThinkPad'de, tasarım, inovasyon ve kalite prensipleri temel alınarak yola çıkıldı. 
 
Hibrit çalışmaya güç veren temel özellikleri geliştirmeye yoğunlaşan en yeni dizüstü bilgisayarlar, Dolby Voice®, FHD kamera, Wi-Fi 6E1, 5G sub62 ve 4G LTE3 kablosuz WAN ile seçili modellerde batarya seçenekleriyle, taşınabilirliği hedefleyen hafiflik ve uzun pil ömrü arasında en iyi dengeyi sağlıyor.  
 
Tasarım yoluyla güvenlik 
 Yeni ürünlerde “Güvenilir Platform Modülünü” (TPM) Windows 11 Güvenli çekirdekli bilgisayarlarla birleştiren ThinkShield™ donanım ve yazılım koruması, her açıdan güvenliği artırıyor. 
 
Yalnızca Intel® vPro® platformu temelli cihazlarda sunulan Intel Hardware Shield ile AMD PRO Güvenlik teknolojisine sahip AMD Ryzen™ PRO 6000 serisi işlemcilerde yer alan tamamlayıcı güvenlik özellikleri, ThinkPad'in "tasarım yoluyla güvenlik" felsefesini ortaya koyuyor.
 
 Bunlara ek olarak ThinkPad, daha fazla kullanım kolaylığı için güç düğmesine bütünleşmiş isteğe bağlı parmak izi okuyucu sunuyor.  
 
Çevre dostu akıllı teknoloji
 Üçüncü nesil ThinkPad X13, X13 Yoga, plus L13, L13 Yoga ve L14 and L15 modelleri, Lenovo'nun gerçek değer yaratan bilgisayar teknolojisi sunarak “Herkes için Daha Akıllı Teknoloji” sağlama stratejisini güçlendiriyor. 
 
Marka duyurduğu ThinkPad modellerinin hoparlör muhafazası, batarya braketleri ve AC adaptörlerinde Tüketim Sonrası İçerik (PCC) olarak geri dönüşümlü plastik malzemeleri kullanarak, çevre üzerindeki etkisini azaltma çalışmalarını da sürdürüyor. 
 
Buna uygun olarak, ThinkPad dizüstü bilgisayarlar yüzde 90 geri dönüştürülmüş ve(ya) sürdürülebilir ambalaj içeriyor ve enerji tasarrufu ile çevre standartlarını karşılamak üzere ENERGY STAR® sertifikalı ve EPEAT® tescilli olarak karşımıza çıkıyor. 
 
 Güçlü performans eşsiz deneyim 
Windows 11 Pro işletim sistemli en yeni işlem platformları yüksek performans sağlarken, tüm modeller 12. Nesil Intel® Core® işlemcilere sahip Intel vPro ve Intel Iris® Xe grafik işlemci seçeneklerine kadar destekliyor. 
 
ThinkPad X13 3. Nesil ise isteğe bağlı olarak AMD Ryzen PRO 6000 Serisi işlemci ve AMD Radeon™ 600M grafik işlemciyle, ThinkPad L serisinde AMD Ryzen PRO 5000 Serisi işlemciyle geliyor. ThinkPad, gerçekten önemli olan alanlarda kullanıcı deneyimlerini daha da artırmaya devam ediyor: 
 
Artık tüm modellerde sunulan Dolby Voice®, uyumlu cihazlar kullanıldığında sesleri ayırarak daha doğal ve daha az yorucu toplantılar sağlayan mekansal ses teknolojisiyle olağanüstü bir konferans deneyimi sunuyor. 
 
Dolby Voice ayrıca, hangi toplantı platformunu kullanırsanız kullanın, daha düşük veya uzaktaki sesleri otomatik ayarlayan dinamik eşitleme ve istenmeyen arka plan gürültüsü ve yankıyı azaltan gürültü baskılama gibi özelliklerle hoparlör ve mikrofon performansını optimize ediyor.
 
 Gizlilik için kamera perdesine sahip isteğe bağlı FHD IR kameralar video konferans kalitesini artırırken, Windows Hello oturum açma kolaylığı sağlıyor. 
 
Bağlantı özellikleri konusunda sürekli öncü olmaya yönelik çalışmalar, takılmadan ilerleyen akıcı konferanslar ve her yerden verimli bulut iş birliği sunuyor. 
 
Sunulan tüm yeni ThinkPad modelleri, L13 ve L13 Yoga modellerinde bir ilk olarak daha yüksek Kablosuz WAN (WWAN) bağlantı hızları için 4G LTE seçenekleriyle sunuluyor. ThinkPad X13 3. Nesil de isteğe bağlı 5G sub6 ile kullanıcılara ultra hızlı bağlantı sağlıyor. 
 
Yoğun ağlarda en iyi bağlantı hızları için ise isteğe bağlı Wi-Fi 6E desteği yer alıyor. Yüzde 15 daha büyük 115 mm TrackPad, touchpad kullanıcıları için kullanım kolaylığını artırıyor.  
 
Benzersiz özellikler 
Sunulan yeni ürünlerde modellerin her birinin üstün özellikleri bulunuyor: ThinkPad X13 Yoga ve X13 3. Nesil modelleri, gelişmiş Dolby Audio® Hoparlör Sistemi özellikli kullanıcıya dönük hoparlörler ve Düşük Mavi Işık teknolojili düşük güç tüketimine sahip Dolby Vision® ekran sunuyor. 
 
Intel modelleri de özel deneyim gereksinimlerini karşılamak üzere Intel Evo® platformu üzerinde tasarlanarak sunuldu. ThinkPad X13 3. Nesil, 41Wh ve 54,7Wh pil seçenekleriyle sunulurken, ikinci seçenek %40 daha fazla pil ömrüne4 sahip. 
 
ThinkPad L14 ve L15 3. Nesil modelleri daha ince çerçeveler ve daha yüksek ekran/gövde oranlarının yanı sıra, yeniden tasarlanmış form faktörleri ve yeni tasarımı ile artık daha ince ve daha hafif. 
 
Bu dizüstü bilgisayarlar, 42Whr, 57Whr ve 63Whr pil seçenekleriyle kullanıcıların daha fazla taşınabilirlik için hafiflik ve daha uzun pil ömrü arasında seçim yapmasına olanak tanıyor. 
 
ThinkPad L13 Yoga ve L13 3. Nesil güçlü işlemcileri ve 16:10 en/boy oranına sahip ekranların yanı sıra, isteğe bağlı olarak, halka açık ortamlarda daha yüksek ekran güvenliği için PrivacyGuard özelliğine sahip yeni 500nit 13,3 inç ekranlarla satışa sunuluyor.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area