Ads Area

Asus ROG Strix G513 oyun bilgisayarı

ASUS’un oyunseverlere özel ürettiği ROG serisinin küçük olduğu kadar güçlü üyesi Strix G513, kullanıcılarına hayal ettiklerinin ötesinde bir oyun deneyimi sunuyor. 
 

Sportif tasarımıyla göz dolduran G513’ün en çarpıcı özelliği; aydınlatma teknolojisi Aura Sync ile kullanıcısına bilgisayarını kişiselleştirme ve ışık efektlerini oyun içinde kullanma ayrıcalığı veriyor. 
 


Strix serisinin diğer üyelerine göre yüzde 7 daha küçük ebatlara sahip olan ve GeForce RTX 30 serisi tarafından desteklenen oyun harikası, milisaniyelik yanıt süresiyle oyun deneyimini daha akıcı ve sürükleyici hale getiriyor. 
 
ASUS’un dünyanın en güçlü ve çok yönlü dizüstü oyun bilgisayar modellerinden oluşan 
 

ROG (Republic of Gamers) serisinin üyelerinden Strix G15 G513, oyunseverlerin tüm beklentisini karşılayacak özelliklerle donatıldı. 

 
Güçlü bir AMD Ryzen™ 9 5900HX CPU ve GeForce RTX™ 3070 GPU desteklenen G513, oyunlarda ve çoklu görevlerde akıcı bir deneyim vadediyor. G513, 300Hz ekran yenileme hızının yanı sıra, yaklaşık 3ms tepki süresiyle diğer modellerin panellerinden çok daha hızlı bir panele sahip. 
 
Kullandığı Adaptive-Sync teknolojisi sayesinde de hiçbir takılma olmadan, daha kusursuz oyunları mümkün kılıyor. 
 
Alüminyum kapağı ve dokulu tabanıyla sportif ve estetik bir görünüme sahip olan G513, gizli orijinal siyah, havalı eclipse grisi ve parlak electro punk olmak üzere 3 farklı renk seçeneğine sahip. Strix serisinin diğer üyelerine göre yüzde 7 daha küçük ebatlarda ve daha taşınabilir olan cihazın kapağını ise ince kesikler ve logolar süslüyor.  
 
Kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor 
Rog Strix G513, ASUS’un kendine has aydınlatma teknolojisi Aura Sync ile kullanıcısına kendi tarzını yansıtma fırsatı veriyor. Kasanın üç kenarının etrafına sarılan ışık çubuğu da özelleştirilebilir renklerle aydınlatılabiliyor. RGB aydınlatma sayesinde klavyedeki tüm tuşlar ayrı ayrı aydınlatılabilir özellikte. 
 
Bu da kullanıcısına vurgulamak istediği tuşları özel olarak aydınlatma avantajı sunuyor. Arkadan aydınlatmalı klavye tasarımı ise karanlık ortamlarda avantaj sağlarken estetik bir görünüm de kazandırıyor.
 
 Ayrıca Aura Sync sayesinde klavyedeki ışık efektlerini oyun içi faaliyetler ile senkronize etmek ve daha sürükleyici bir oyun atmosferi yaratmak da mümkün.  
 

Son teknoloji soğutma ile yüksek performans 
 
G513’te bulunan sıvı termal bileşik CPU'dan daha fazla ısıyı çekme özelliğine sahip. Fazla havayı itecek şekilde tasarlanan Arc Flow fanlar ve 4 adet soğutucu fan çıkışı daha fazla sıcak havanın sistem dışına atılmasını sağlıyor. Bu da 16 dereceye kadar daha serin işlemci, yüzde 4’e kadar daha az gürültü ve daha yüksek performans anlamına geliyor. 
 
Tek bir şarj, daha uzun seyahat 
 
90 Wh batarya gücüne sahip G513 oyun bilgisayarını, 12 saate kadar şarja takmadan kullanmak mümkün. Ayrıca hızlı Type C şarj özelliği sayesinde de taşınabilir güç cihazları ile şarj edilebiliyor. 
 
Küçük USB-C adaptörü sayesinde hareket halindeyken web'de gezinme ve video izleme gibi günlük kullanımlar, 100 W'a kadar mümkün olabiliyor. Böylelikle en uzun seyahatlerde dahi şarj problemi ortadan kalkıyor.  
 
En büyük mücadelelere her zaman hazır 
 
G513, Wi-Fi 6 desteği (802.11ax) sayesinde uyumlu bağlantılarda gigabit hızında oyun oynamaya imkan veriyor. Oyun bilgisayarı, çoklu anten özelliğiyle daha geniş Wi-Fi alanı, daha yüksek veri hacmi ve daha az sayıda bağlantı kopukluğu sağlayan ASUS’a özel bir Wi-Fi teknolojisi olan ROG RangeBoost kullanıyor. 
 
Patentli ROG RangeBoost teknolojisi, cihazın içinde yer alan birden çok anteni eşsiz bir algoritmayla birleştirerek devamlı olarak çevreyi taramasını ve antenlerin birbirinin ölü noktalarını telafi ederek yüzde 30’a kadar yüksek sinyali yaymasını sağlıyor. 
 

Asus ROG Strix G513 Geniş bağlantı seçenekleri 

 
G513, sunduğu portlar sayesinde oyun tukunlarına ekstra rahatlık sağlıyor. Çok yönlü G / Ç portları bulunan G513, DisplayPort ™ 1.4 ve USB 3.2 Type-C ™ aracılığıyla yeni nesil cihazların bağlanmasına da imkan veriyor. 
 
Üç A Tipi USB 3.2 Gen 1 bağlantı noktası sayesinde fare, USB sürücü, sabit sürücü ve harici DVD yazıcıyı bağlamak için dahi yer var. Aynı zamanda cihazı TV’ye bağlamak için HDMI 2.0b bağlantısı da içeriyor.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area