Ads Area

Oyun keyfini artıracak aksesuarlar MediaMarkt’ta

Bugün hem çocukların hem de gençlerin en büyük aktiviteleri arasında e-spor geliyor. 
 

Mağazalarında açtığı oyun alanları ile donanım, çeşitli oyun ve ekipmanlarını oyunseverlerin beğenisine sunan MediaMarkt, şimdi de öne çıkan oyuncu aksesuarları kategorilerini sıraladı.
 
 Bugün bilgisayar ve oyun konsollarıyla birlikte kullanılabilen oyuncu aksesuarları, birçok oyundan alınan keyfi katlıyor. 
 


Oyunseverlerin oyun keyfini artırma fikrinden yola çıkan MediaMarkt, satışa sunduğu oyun donanım ve ekipmanlarıyla bu serüveni daha heyecanlı hale getiriyor. Bu ürünler içinde en çok tercih edilenler arasında ise oyun direksiyonları geliyor. 
 
Modele göre değişmekle birlikte gaz pedalları, vites ve el freni setleriyle ile de satılan bu ürünler, kullanıcısına gerçeğe yakın bir sürüş deneyimi sunuyor. Bazı ürünlerde aracın motor devrini gösteren ışıklandırmalar dahi bulunuyor.  
 
MediaMarkt mağazalarında farklı fiyatlardan çeşitli seçenekler bulunurken şu ürünler ön plana çıkıyor:
 
 Logitech G G29 Driving Force Yarış Direksiyonu Logitech G G923 Driving Force Yarış Direksiyonu Snopy V5H USB Pro Oyun Direksiyonu Rampage F500 PS4/PS3/PC Swıtch ve Android Oyuncu Direksiyonu 
 
Pistlerin değil gökleri hakimleri için joystickler 
Oyun ve sürüş keyfini asfalt veya pistlerle sınırlandırmayan, pilotluk becerisini göklere taşıyan oyuncular için MediaMarkt’ta oyuncu joystickleri de bulunuyor. 
 
Ergonomik yapılarıyla ön plana çıkan bu ürünler, uçuş simülasyonlarını seven oyuncuların tercih ettiği ürünlerin başında geliyor. MediaMarkt, tercihini oyun kollarından yana kullananlar için çeşitli alternatifler de bulunduruyor. 
 
Bu ürünler arasında ön plana çıkanlar arasında Microsoft XBOX Wireless Xbox Kumandası, Sony PS5 DualSense Wireless Controller Oyun Kolu ve Logitech G F710 Kablosuz Gamepad bulunuyor. 
 
Oyunculara özel kulaklıklar 
Oyun oynarken görüntü olduğu kadar ses kalitesi de büyük önem taşıyor. Bugün oyuncular için özel kulaklıklar geliştirilirken bu kategoride de çok geniş fiyat aralığında ürün seçenekleri bulunuyor. Özellikle kafa üstü kulaklıklar ön plana çıkarken aranan diğer bir özellik ise genellikle mikrofon oluyor. 
 
MediaMarkt, farklı markalardan hem bilgisayar hem de konsollarla uyumlu kablolu ve kablosuz kulaklık seçeneklerini ürün gamında bulunduruyor. 
 
Öne çıkan ürünlerse şöyle: HyperX Cloud Stinger Core Headset for PC Gaming Kulaklık SteelSeries Arctis 7 Kablosuz Kulak Üstü Gaming Kulaklık  
 
Geniş klavye, Mouse ve Mouse Pad seçenekleri de var 
Fiyatları geniş bir alana yayılan oyuncu mouseları seçerken genellikle üzerinde yer alan programlanabilir tuş seçeneklerine ve DPI hızlarına dikkat edilebilir.
 
 Tabii diğer önemli husus da ürünü kişinin rahat kullanabilmesi. Bunun için elin büyüklüğüne ve tutuş şekline uygun ürün tercih edilmeli. 
 
Yeni ürün alacaklar, beyaz renk seçeneği de bulunan Logitech G PRO X Superlight Kablosuz Oyuncu Mouse’a ve Logitech G G413 Kırmızı Led Işıklı Mekanik Oyuncu Klavyesi’ne bakabilir. Oyuncular mouse pad alırken temel olarak hangi maddeden yapıldığına dikkat edebilir. 
 
Örneği mouse yüksek hassasiyet ile hızlıca hareket ettirilecekse kumaş mouse padlerin yüzeyi aşınabilir. Bu durumda sert plastikten üretilen oyuncu mouse padleri daha ideal bir seçenek olacak. 
 
Ayrıca büyük mouse padler de tercih edilen modellerin başında geliyor çünkü bu sayede en hızlı hareketlerde dahi pad’in dışına çıkma ihtimalinizi ortadan kalkmış oluyor.  
 
Doğru monitör seçimi çok önemli 
Oyuncuların en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerin başında “iyi bir monitör” geliyor çünkü karşısında uzun vakitler geçirilen bu ürünlerin kalitesi büyük önem taşıyor. 
 
Monitör alacak oyuncuların dikkat etmesi gereken özelliklerin temelinde ise ekran boyutu ve çözünürlüğü ön plana çıkıyor. Bunu ekran yenileme hızı takip ediyor. 
 
Bu, bir saniyede monitörde görülecek kare sayısını ifade ederken stant seçenekleri de göz önünde bulundurulması gereken diğer bir etken. Sağ – sol ve yukarı – aşağı gibi farklı yönlerde hareket ettirilebilen ürün seçenekleri sunan MediaMarkt, oyuncuların ihtiyaçlarının farkında olduğunu her zaman hissettiriyor. 
 
MediaMarkt, ilk defa monitör alacaklara veya monitörünü yenileyeceklere kavisli dev 49 inç ekranlı Samsung, Nano IPS - LG Ultragear, 32 inç ve 2K çözünürlüklü LG GP850, 32 inç 165Hz özelliklere sahip Samsung Odyysey veya 27" Kavisli FHD ekranlı Asus TUF Gaming ürünlerini öneriyor.  
 
Oyun konsolları da MediaMarkt’ta  
Bugün mağazalarında ve mediamarkt.com.tr’de on binlerce ürün barındıran MediaMarkt, konsol ve bilgisayar oyuncuları için geniş fiyat aralığından çeşitli oyun konsolları da sunuyor. 
 
MediaMarkt’ın sunduğu oyun konsolları arasında şunlar bulunuyor: Microsoft Xbox Series S 512GB Oyun Konsolu Microsoft Xbox Series X 1TB Oyun Konsolu Nintendo Switch Konsol  
 
Oyuncular, MediaMarkt’ta oyun ve ekipman deneme fırsatı buluyor 
 
MediaMarkt, geniş ürün yelpazesine ek olarak mağazalarında hayata geçirdiği oyun alanları ile de oyunculara bu heyecanı mağazalarında deneme fırsatı sunuyor. 
 
Oluşturulan 2 – 10 kişi kapasiteli alanlarda oyuncular oyun oynayabiliyor, aynı zamanda bilgisayarları test etme fırsatı buluyor, taraftarlar oyuncuları izleyebiliyor ve heyecana ortak olabiliyor.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area