Ads Area

Dell XPS 13 Plus ve yeni UltraSharp monitörle tanışın

Dell Technologies, iş birliği ve görsel deneyimleri bir üst seviyeye taşıyan XPS 13 Plus ve yeni UltraSharp monitörünü tanıttı. 
 

Teknoloji devinin şimdiye kadarki en güçlü modeli olarak nitelendirilen yeni XPS 13 Plus, modern, şık, basit, verimli ve ulaşılabilir olmanın, yani “premium ürün” kavramını yeniden tanımlıyor. 
 
Her zamankinden daha yüksek performansla yeniden tasarlanan XPS 13 Plus, kullanıcıların yapmayı sevdiği her şeyi belli bir stil içinde yapabilmesini sağlıyor.  


 
Yeni XPS 13 Plus’la tanışın 
 XPS 13 Plus, gürültü veya ısıyı artırmadan yüzde 55 oranında daha iyi hava akışı sağlayan daha büyük fanlarla desteklenen, 12. Nesil Intel® Core™ 28W işlemciyle (önceki nesilde 15W'a kadar) tasarlanan ilk XPS 13 model olarak dikkat çekiyor. 
 
Performans, tasarım ve ambalajlama konusunda kusursuz bir deneyim sunmayı amaçlayan Dell Technologies’in yeni XPS 13 Plus’ta gereksiz ve sınırlayıcı özellikleri kaldırdığı görülüyor. Basitleştirilmiş iç tasarım ve sınıfının en iyisi uçtan uca ekranlar, yaratıcı deneyimleri odak noktası hâline getiriyor. 
 
Ayrıca alanında lider pil teknolojisi, kullanıcılara kesintisiz bir deneyim sunuyor. Kullanıcılar, dizüstü bilgisayarın pil ömrünü bir saatten daha kısa sürede yaklaşık yüzde 80’e çıkaran Express Charge 2.0 ‘la çalışırken hızlıca şarj da edebiliyor.  
 
Dikkat dağıtmayan kusursuz tasarım 
Minimalist ve modern bir tasarıma sahip olan XPS 13 Plus, şık ve zarif klavyesi, fonksiyon dizisi, dokunmatik yüzeyi, avuç içi dayanağı ve kavisli kenarlarıyla kullanıcılara kusursuz, ikonik bir görünüm sunuyor. 
 
Üzerinde boş alan bulunmayan cihazın; modern ve uçtan uca arayüzlerle yalın ve uyumlu bir görünüm sunmak için genel tasarımında da sadeleştiği görülüyor. XPS 13 Plus, açık (Platin) ve koyu (Grafit) olmak üzere zamana meydan okuyan iki renk seçeneği sunuyor. 
 
Özel olarak geliştirilmiş bir yüzey kaplamasına sahip olan cihazın tasarımında, dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmak ve bütünsel bir görünüm sunmak için birbiriyle uyumlu tonlara sahip detaylar bulunuyor. 
 
Böylelikle sadelik ve yalınlığı ön plana çıkaran modern ve estetik bir görünüm sunuyor. XPS 13 Plus’ın tuşlar arası boşluksuz klavyesiyse her tuşa basıldığında rahat ve verimli bir kullanım deneyimi sunuyor. 
 
Cihaz, medya ve fonksiyon tuşları arasında kolayca geçiş yapılmasını sağlayan yeni bir kapasitif dokunmatik deneyimi de getiriyor. Ayrıca geleneksel dokunmatik yüzeyin yerini, dokunsal özellikli cam dokunmatik yüzey alıyor.  
 
Artan yaratıcılık için yükseltilmiş duyular 
 Duyuların, yaratıcı süreçlere büyük bir katkı sunduğundan hareketle yola çıkan Dell Technologies’in yeni XPS 13 Plus'ta hem görüntüyü hem de sesi iyileştirdiği görülüyor. 
 
4 taraflı InfinityEdge ekranıyla neredeyse çerçevesiz bir görüntüleme deneyimi sunmaya devam eden yeni XPS 13 Plus, netliği artırmak ve ağırlığı azaltmak için ekrandaki katman sayısını da azaltıyor. 
 
Kullanıcıların kendi içeriğini oluşturmaları, sevdikleri bir içeriği izlemeleri veya dinlemeleri söz konusu olduğunda da, geliştirilmiş dörtlü hoparlör tasarımı daha yüksek ses ve geniş dinamik aralığı daha iyi bir deneyim için devreye giriyor.
 
Yukarı yönlü çalışan iki hoparlör klavyenin altında gizlenirken, aşağı yönlü hoparlörler taban kısmında yer alıyor. Bu da müzik, film ve konferans görüşmeler için üstün ses kalitesi sağlıyor.  
 
Duyarlı üretim ve ambalajlama  
Dell Technologies’in Son Kullanıcı Sistemleri , Ülke Satış Lideri Ümit Yeşiltaş, Dell'in duyarlı ve minimalist yaklaşımının tasarımın ötesine geçerek üretim ve ambalajlama sürecini de kapsadığını vurgulayarak “Uzun süredir çevreye duyarlı olma konusundaki taahhüdümüzü sürdürüyor, bu kapsamda daha basit ve verimli bir üretim süreci geliştiriyoruz. 
 
Uyguladığımız bazı adımları kaldırarak, kaplama ve malzemeleri azaltarak ve geriye kalan parçaları güçlendirerek hurdaya ayrılan parçaları ve genel karbon ayak izini azalttık. 
 
Yeni ambalajlarımızı yüzde 100 sürdürülebilir kaynaklı malzemelerden veya geri dönüştürülebilirliği artıran kâğıt gibi yenilenebilir malzemelerden üretiyoruz. 
 
Yeni XPS 13 Plus da hidroelektrik yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak üretilen ilk XPS olarak öne çıkıyor. Böylece alüminyumun karbon ayak izi önemli ölçüde azaltılarak yüzde 100 geri dönüştürülebilirlik sağlanıyor. 
 
Tüm bunları yaparak yeni bilgisayar üretiminde malzemelerin yeniden kullanımını mümkün hale getirirken 2030 Hedeflerimize (Dell’s 2030 Goals) giden yolda önemli bir adım atmış oluyoruz” dedi.  
 
İş Birlikçi ve Görsel Deneyim  
Dünyanın daha önce hiç olmadığı kadar dijitalleştiği bir çağda, doğru iş birliği araçlarını kullanmak büyük önem arz ediyor. Bu yüzden Dell Technologies, PC etrafındaki ekosisteme yatırım yapmaya devam ediyor. 
 
CES İnovasyon Ödülü (CES Innovation Award Honoree) alan ve türünün en iyisi olan UltraSharp Web Kameraya, yankı önleyici çift mikrofona ve 14W hoparlörlere sahip yeni Dell UltraSharp 32 4K Video Konferans Monitörü, mümkün olan en iyi iş birliğini ve görsel deneyimi sunarak kullanıcılar sanki fiziksel olarak o toplantı ortamındaymış gibi hissetmesini sağlıyor.
 
IPS Black panel teknolojisiyle sınıfında bir ilk olan monitör, VESA DisplayHDR 400’le içeriklerin 4K çözünürlük, kontrast ve renklerle daha ayrıntılı olarak görüntülenmesini sağlarken ComfortView Plus da zararlı mavi ışık yayılımını azaltıyor ve renk netliğini koruyor. 
 
Monitörün video konferans yeteneklerine bakıldığındaysa Microsoft Teams sertifikalı yeni UltraSharp, gizlilik ve verimlilik özellikleriyle dikkat çekiyor. 
 
Sesi kolayca açılıp kapanmasına, SafeShutter’la kameranın etkinleştirilmesine/devre dışı bırakılmasına ve hızlı bir şekilde oturum açıp kapatmaya olanak tanıyor. Platin gümüş kaplamalı sofistike tasarıma sahip olan monitör, hem ev hem de ofis alanlarının şık bir tamamlayıcısı olarak da karşımıza çıkıyor.
 
İşlevselliğinden ödün vermeyen estetik bir görünüm sunan Dell UltraSharp 32 4K Video Konferans Monitörü, kapsamlı bağlantı noktaları ve bağlantı seçenekleriyle de monitörü adeta bir üretkenlik merkezine dönüştürüyor. 
 
 XPS 13 Plus, Windows 11 veya Ubuntu 20.04’le 2022 bahar aylarında dünya çapında satışa sunulacak. Dell UltraSharp 32 4K Video Konferans Monitörü’yse (U3223QZ) 29 Mart 2022 tarihinde dünya çapında satışa sunulacak.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area