Ads Area

AMD Radeon RX 6500 XT masaüstü grafik kartı, Radeon RX 6000M ve Radeon RX 6000S serisini duyurdu

AMD yeni mobil ve masaüstü grafik çözümlerini duyurdu 

AMD Radeon RX 6000M serisi mobil grafik kartları mevcut ürün grubuna göre ortalama yüzde 20 daha hızlı performans sunarken yeni AMD Radeon RX 6000S serisi mobil grafik kartları ince ve hafif dizüstü bilgisayarlar için yüksek performans sağlıyor. 

 

AMD, 2022 Ürün Prömiyeri adını verdiği canlı yayın etkinliğinde daha iyi deneyimler sunmak için tasarlanan AMD Radeon™ grafik kartı serisinin yeni modellerinin yanı sıra yeni AMD Software: Adrenalin Edition sürümü ve akıllı teknolojilerini duyurdu. 
 


 AMD, yeni premium dizüstü bilgisayarlarda yüksek performans sağlayacak AMD Radeon RX 6850M XT, Radeon RX 6650M XT, Radeon RX 6650M, Radeon RX 6500M ve Radeon RX 6300M grafik çözümleri ile AMD Radeon RX 6000M mobil grafik serisini genişletiyor. 
 
AMD ayrıca inanılmaz derecede ince ve hafif dizüstü bilgisayarlara güç sağlayacak ve yüksek performanslı oyun deneyimi sunmak için optimize edilmiş yeni AMD Radeon RX 6000S mobil grafik serisini (AMD Radeon RX 6800S, Radeon RX 6700S ve Radeon RX 6600S) modellerini de açıkladı. 
 
Masaüstü bilgisayarlar için ise popüler AAA ve e-spor oyunlarında 1080p oyun deneyimlerini daha fazla oyuncunun erişimine sunmak üzere tasarlanan AMD Radeon RX 6500 XT ve Radeon RX 6400 grafik kartlarını tanıttı. 
 
 Çığır açan RDNA2 mimarisi 
Tüm yeni AMD Radeon grafik çözümleri, çığır açan AMD RDNA™ 2 oyun mimarisinden yararlanıyor ve yüksek bant genişliği, düşük gecikme süreli AMD Infinity Cache™ bellek teknolojisi ve yüksek hızlı GDDR6 bellek sunuyor. 
 
Ayrıca Microsoft Windows 11 ve Microsoft DirectX® 12 Ultimate, AMD FidelityFX™ Süper Çözünürlük (FSR) yükseltme teknolojisi ve görsel olarak çarpıcı, yüksek yenileme hızına sahip oyun deneyimleri sağlayan diğer gelişmiş özellikleri de destekliyor. 
 
Tüm bu duyuruların yanı sıra AMD, AMD Software: Adrenalin Edition™ uygulamasının yeni sürümünün yanı sıra birkaç yeni ve geliştirilmiş AMD akıllı teknolojisini de tanıttı.
 
2022 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkması beklenen yeni sürüm, binlerce oyunda yüksek kaliteli görsellerle daha iyi performans sunan sürücü tabanlı yeni bir yükseltme teknolojisi olan AMD Radeon Süper Çözünürlük (RSR) teknolojisini de içerecek. 
 
AMD Grafik İş Birimi kıdemli başkan yardımcısı ve genel müdürü Scott Herkelman, “Daha fazla geliştirici, yeni grafik gücü seviyeleri gerektiren inanılmaz gerçekçi görseller oluşturmak için yeni ve heyecan verici özelliklerden yararlanıyor. 
 
Amacımız, mümkün olduğunca çok sayıda oyuncunun bu oyunlardan, geliştiricilerin istediği gibi keyif almasını sağlamak. Yeni bir grafik serisini tanıtmaktan heyecan duyuyoruz. 
 
Böylece herkes ister masaüstünde ister hareket halinde olsun, günümüzün çarpıcı oyunlarının deneyimlenmesi gerektiği gibi tadını çıkarabilecek" dedi. 
 
 AMD Radeon RX 6500 XT ve Radeon RX 6400 grafik kartları
AMD Radeon RX 6500 XT grafik kartı, rakip modellere göre yüksek ayarlarda ve 1080p çözünürlükte ortalama yüzde 35'e kadar daha hızlı oyun performansı sunarken, AMD Radeon RX 6400 grafik kartı ise OEM sistemlerde 1080p çözünürlükte daha iyi oyun deneyimi sunmak için tasarlandı. 
 
Olağanüstü performans ve güç verimliliği için 6nm işlem teknolojisi kullanılarak tasarlanan AMD Radeon RX 6500 XT ve Radeon RX 6400 grafik kartları, çok sayıda yeni ve mevcut PC oyuncusuna inanılmaz oyun ve gelişmiş AMD Radeon özelliklerini getiriyor. 
 
AMD Radeon RX 6500 XT grafik kartının temel özelliklerine buradan, AMD Radeon RX 6400 grafik kartlarının teknik özelliklerine ise buradan ulaşabilirsiniz. 
 
AMD Radeon RX 6000M ve Radeon RX 6000S serisi mobil grafik kartları 
 
Yeni AMD Radeon mobil grafik serisi, hareket halindeyken yüksek performanslı oyun için tasarlandı. 
 
AMD Radeon RX 6000M Serisi ürün grubunun en üstünde, yeni nesil premium dizüstü bilgisayarlar için 1440p oyun performansı sunan AMD Radeon RX 6850M XT GPU’su yer alıyor. 
 
Oyun dizüstü bilgisayarları için tasarlanan yeni AMD GPU’su bir önceki model olan AMD Radeon RX 6800M mobil GPU'ya göre ortalama yüzde 7 daha hızlı bir oyun performansı sunuyor. 
 
AMD Radeon RX 6000S Serisi mobil grafik birimi ise ince modeller için ideal bir performans ve verimlilik sunarak iki kilodan daha hafif ve mevcut cihazlardan yüzde 20'ye kadar daha ince olabilen oyun dizüstü bilgisayarının tasarımlarını mümkün kılıyor. 
 
100W'lık üst düzey AMD Radeon RX 6800S GPU'su, belirli oyunlarda maksimum ayarlarla 100 FPS'ye kadar performans sunarken 1080p oyunlarda ise rakiplerine oranla yüzde 10 daha yüksek performans sunması bekleniyor. 
 
 
AMD Software Adrenalin yenilikleri 
AMD düşük gecikme süreleri ve aslına uygun görseller sağlayan özellikler ile yazılım sürümünü de geliştirmeye devam ediyor. 2022 yılının ilk çeyreğinde yayınlanması beklenen yeni sürüm, sürücü tabanlı yeni bir yükseltme teknolojisi olan AMD Radeon Süper Çözünürlüğü (RSR) içeriyor. 
 
AMD FidelityFX Süper Çözünürlük ile aynı algoritma üzerine inşa edilen RSR, AMD RDNA tabanlı ve daha yeni grafiklerde özel tam ekran modunda çalışan herhangi bir oyunda yerel çözünürlüğe yakın oyun deneyimleri ile yeni performans düzeylerini ortaya çıkarıyor. 
 
Yakında çıkacak olan AMD Yazılım sürümünün ek özellikleri arasında, kullanıcıların PC oyunlarını neredeyse her yerden telefon, tablet veya Windows PC'de oynamalarına olanak tanıyan AMD Link uygulamasına (AMD Link 5.0) yönelik güncellemeler de yer alıyor. 
 
Eyeware tarafından desteklenen AMD Privacy View teknolojisi baş ve göz izleme teknolojisini kullanıyor ve 2022 yılının ilk yarısında kullanıma sunulması bekleniyor.  
 
AMD Advantage™ Framework ve AMD akıllı teknolojileri 
 
AMD Advantage dizüstü bilgisayarlar, sınıfının en iyisi oyun deneyimleri sunarak yeni performans ve yanıt süreleri sağlamak üzere tasarlandı. 
 
Bu modeller AMD Radeon RX 6000M Serisi veya Radeon RX 6000S Serisi mobil grafik kartı, AMD Ryzen™ 5000 Serisi veya Ryzen 6000 Serisi mobil işlemcileri, özel AMD akıllı teknolojileri ve diğer gelişmiş sistem tasarımı özelliklerini bir araya getiriyor. 
 
AMD Advantage serisi, 2022'de yeni AMD Ryzen işlemciler, AMD Radeon grafik kartları ve 20'den fazla yeni dizüstü bilgisayar tasarımıyla genişlemeye devam edecek. 
 
Ek olarak, AMD akıllı teknolojiler portföyüne yönelik çeşitli geliştirmeler ve eklemeler, AMD Advantage dizüstü bilgisayarlarda performansı artırmayı ve pil ömrünü uzatmak hedefliyor: 
 
• AMD Smart Access Memory™ teknolojisi (SAM) – Artık PCIe® 4.0 özellikli yeni AMD Ryzen 6000 Serisi mobil işlemcileri destekleyen SAM teknolojisi, AMD Ryzen işlemcilere ve sistemdeki yüksek hızlı GDDR6 grafik belleğinin tamamına erişim sağlayarak oyun performansında artış sağlıyor. 
 
• AMD SmartShift MAX teknolojisi – AMD SmartShift teknolojisinin yeni ve geliştirilmiş sürümü, daha geniş bir oyun yelpazesi için optimize edildi. 
 
AMD Ryzen mobil işlemciler ve AMD Radeon grafik kartları arasında dizüstü bilgisayar gücünü dinamik olarak değiştiren SmartShift Max teknolojisi, AMD Radeon RX 6850M XT GPU ve AMD Ryzen 6900H CPU bulunan bir sistemde AMD Radeon RX 6850M XT GPU ve bir AMD Ryzen 5900H CPU bulunan sisteme kıyasla belirli oyun performansında ortalama 2 kat artış sağlıyor. 
 
• AMD SmartShift Eco teknolojisi – AMD Radeon RX 6850M XT GPU ve AMD Ryzen 6900H Serisi CPU'lu bir sistemde pille çalışırken Radeon grafik çözümünden Ryzen tümleşik grafiklere otomatik olarak geçecek olan bu teknolojinin 2 kata kadar oyun süresi sunması ve bu yıl içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. 
 
 • AMD Akıllı Erişim Grafik teknolojisi – AMD Radeon GPU'nun ekranı doğrudan kontrol etmesine ve AMD Ryzen APU aracılığıyla ekrana bilgi aktarmasına izin vererek belirli oyunlarda ortalama yüzde 15 daha fazla oyun performansı sunuyor.  
 
Ne zaman çıkacak? 
AMD Ryzen 6980HX APU ve AMD Radeon RX 6850M XT GPU ile desteklenen bir AMD Advantage dizüstü bilgisayar olan Alienware m17 R5'in 2022'nin ikinci çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor. 
 
Yeni AMD Radeon RX 6000M Serisi mobil grafiklere sahip diğer dizüstü bilgisayarların önde gelen perakende marketlerde 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren satışa sunulması bekleniyor. 
 
AMD Ryzen 9 6900HS APU ve AMD Radeon RX 6800S'e kadar modellere sahip ilk 14 inç AMD Advantage dizüstü bilgisayar olan ROG Zephyrus G14 dahil olmak üzere, AMD Radeon RX 6000S Serisi mobil grafik kartına sahip dizüstü bilgisayarların 2022'nin ilk çeyreğinden itibaren piyasaya çıkması bekleniyor. 
 
AMD Radeon RX 6500 XT grafik kartlarının ASRock, ASUS, BIOSTAR, Gigabyte, MSI, PowerColor, SAP dahil olmak üzere AMD anakart ortaklarından temin edilmesi bekleniyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area