Ads Area

MediaMarktSaturn ikinci deneyim mağazasını o şehirde açtı

MediaMarkt Türkiye’nin bağlı bulunduğu MediaMarktSaturn, Rotterdam’da açtığı 5 bin metrekarelik teknoloji deneyim merkezi ile teknolojiseverlere en teknolojik ürünleri deneme fırsatı sunuyor.
 

İki katlı “Tech Village Rotterdam” mağazası, MediaMarktSaturn Perakende Grubu’nun İtalya’nın Milano şehrinde açtığı Tech Village formatlı mağazadan sonra ikinci olma niteliği taşıyor 
 
MediaMarktSaturn Perakende Grubu CCO’su Guido Monferrini “Sıra dışı mağazalarla en yeni teknolojileri keşfetme, deneme ve birbiriyle karşılaştırma imkanına kavuşan müşterilerimize konforlu bir ortamda çok özel bir deneyim ortamı sağlıyoruz.” 


 
Avrupa’nın açık ara bir numaralı elektronik perakendecisi MediaMarkt, Hollanda’nın Rotterdam kentinde açtığı yeni Lighthouse formatındaki mağaza ile teknolojiseverlere eşsiz bir atmosferde en yeni teknolojileri deneyimleme fırsatı tanıyor. 
 
MediaMarkt yaklaşık 5 bin metrekarelik alana sahip, tamamı yeniden tasarlanmış olan iki katlı “Tech Village Rotterdam” mağazası ile tüketici elektroniğinin en iyi ve en popüler ürünlerini sunuyor. 
 
Rotterdam’da açılan yeni mağaza, MediaMarkt Türkiye’nin bağlı olduğu MediaMarktSaturn Perakende Grubu’nun İtalya’nın Milano şehrinde açtığı Tech Village formatlı mağazadan sonra ikinci olma niteliği taşıyor. 
 
Açılışla ilgili konuşan MediaMarktSaturn Perakende Grubu CCO’su Guido Monferrini, şunları söyledi: “Lighthouse formatımız sayesinde mağazalarla en yeni teknolojileri keşfetme, deneme ve birbiriyle karşılaştırma imkanına kavuşan müşterilerimize konforlu bir ortamda çok özel bir deneyim ortamı sağlıyoruz. 
 
Bu sıra dışı Rotterdam mağazası MediaMarktSaturn'ün deneyim anlayışını etkileyici bir şekilde sunarken marka değerlerimizi de güçlendiriyor. 
 
 Müşteri davranışlarının hızla değiştiğini belirten Guido Monferrini, “Müşterilerin mağazalara gitmesinin altındaki dört temel nedeni deneyim, kolaylık, yakınlık ve insan teması olarak belirledik. 
 
Biz de bu değişime Lighthouse, Core, Smart ve Xpress olmak üzere dört mağaza formatımızla yanıt verdik. Böylece müşterilerimizin olduğu yerde bulunacağız; onlara gerçek ve çok kanallı deneyimler sunacağız” İfadelerini kullandı. 
 
Teknolojiseverler, Lighthouse formatındaki mağazada sunulan deneyim dünyasından ilham alma ve teknoloji trendlerine dokunup onları doğrudan kullanabilme imkanına sahip oluyor. Çok çeşitli keşif olanakları sunulan mağazada yerini alan ünlü 31 marka, ürünlerini ve cihazlarını kendi iç mağazalarında sergiliyor. 
 
Ayrıca mağazada bir barista köşesi, temaları sürekli değişen üç farklı deneyim alanı ve müşterilerin siparişlerini haftanın 7 günü 24 saat boyunca teslim alabileceği bir teslimat alanı bulunuyor.  
 
Her hedef kitle için cazip alışveriş deneyimi 
Bu stratejik girişimi hayata geçirmenin bir parçası olarak, mevcut tüm mağazalar zamanla bu dört formattan birine uyumlu hale getirilecek ve yeni açılan mağazalar da formatlardan birine uyacak şekilde tasarlanacak. 
 
Teknolojiseverlerin en yeni teknoloji trendlerini keşfetme yolculuğuna çıkabileceği Lighthouse formatına (Tech Village) ek olarak Core, Smart ve Xpress mağaza formatları da bulunuyor. Bu formatlar, ilgili bölgelerindeki gereksinimleri dikkate alarak farklı müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere oluşturuldu. 
 
Core mağaza formatı eksiksiz ürün ve hizmet portföyü ile müşterilerin mümkün olan en geniş seçenek ihtiyacına ve kapsamlı müşteri hizmetlerine odaklanıyor. 
 
Bu konsept MediaMarktSaturn'ün merkezine yer alıyor ve Avrupa'daki yaklaşık 1.000 mağazanın çoğu bu formatta hizmet veriyor. Smart mağaza formatı “Teknolojiseverlerin olduğu yerdeyiz” mottosu doğrultusunda özellikle şehir merkezlerinde bir temas noktası görevi görüyor. 
 
Özenle seçilmiş ürün yelpazesine sahip her Smart mağazada en iyi müşteri hizmetleri de sunuluyor. Ayrıca teknolojiseverler burada tüm hizmetlerden yararlanabiliyor ve mağazadan teslim alma dahil online ürün yelpazesinin tümüne erişebiliyor. 
 
 Xpress mağaza formatıyla MediaMarktSaturn, özellikle semtlerde kolay ve rahat alışverişi tercih eden teknolojiseverlere hitap ediyor. Bu mağazalarda müşteriler, bir ticari mekanda veya "yanı başındaki" yerel alışveriş merkezinde sunulan ürün ve hizmetlerden yararlanıyor. 
 
Her ne kadar formatları birbirinden farklı olsa da tüm mağazalar temelde şu hizmetleri sunuyor: Yetkin danışmanlık, çekici ürün portföyü, faydalı hizmetler ve şirketin online tekliflerine anında erişim.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area