Ads Area

Adata Legend Serisi Yeni Ssd Modellerini Duyurdu

Markanın kayda değer oranda performans ve kapasite artışı getiren yeni nesil DDR5 RAM modelleri önde gelen anakart üreticilerinin ürünleriyle de tam uyuma sahip 
 

Dünyanın önde gelen DRAM modülü, NAND Flash depolama ürünleri, mobil aksesuarlar, oyun ekipmanları üreticilerinden biri olan 
 

ADATA Technology, yaptığı bir açıklamayla LEGEND adını verdiği yeni M.2 SSD serisini tanıttı. 

 
LEGEND 740, LEGEND 750 ve LEGEND 840 olmak üzere üç modelden oluşan seri, farklı ihtiyaçları ve bütçeleri bulunan içerik üreticilerinin ve profesyonel kullanıcıların işini kolaylaştırmayı hedefliyor. 
 


 Yaratıcılığı Hızlandır 
ADATA’nın yeni SSD ailesinin ilk iki üyesi olan LEGEND 740 ve 750 PCIe Gen3 arabirimini kullanıyor ve NVMe 1.3 teknolojisinden faydalanıyor. 
 
Bu sayede LEGEND 740 saniyede 2500MB’a kadar okuma ve 2000MB’a kadar yazma hızı sunarken, LEGEND 750 saniyede 3500MB’a kadar okuma ve 3000MB’a kadar yazma hızına ulaşabiliyor. 
 
Bir miktar daha fazla performans bekleyen kullanıcılar için ise LEGEND 840 seçeneği mevcut. En yeni PCIe Gen4 arabirimini ve NVMe 1.4 desteğine sahip olan LEGEND 840 saniyede 5000MB’a kadar okuma ve 4500MB’a kadar yazma hızına ulaşabiliyor. 
 
En yeni Intel ve AMD platformlarıyla tam uyumlu biçimde çalışan her üç model, grafik tasarım, animasyon, video düzenleme ve benzeri işlerle ilgilenen profesyonel kullanıcılar ve içerik üreticileri için ideal çözümler olarak öne çıkıyor. 
 

Adata Legend Serisi Ssd Kusursuz Verimlilik 

EGEND ailesinin tüm üyeleri istikrarlı bir performans ve kesintisiz verimlilik için SLC önbellek ve Bilgisayar Bellek Tamponu (HMB) teknolojilerden faydalanıyor. 
 
Bu sayede LEGEND 740 4K rasgele okuma yazmada 180K/200K IOPS değerlerine ulaşırken bu sayılar LEGEND 750’de 480K/260K ve LEGEND 840 modelinde ise 440K/400K IOPS düzeyinde. LEGEND serisi 250GB’tan başlayarak 1TB’a kadar kapasite seçenekleri sunuyor.  
 
Korumalı, Doğru ve Güvenilir 
ADATA’nın üç yeni SSD modeli de abartıdan uzak fakat şık görünümlü bir soğutucu ile birlikte geliyor. Bu soğutucu ürüne güzel bir görünüm katmanın yanında sıcaklıkları %15’e varan oranda düşürerek ideal performans ve çalışma istikrarı sağlamaya yardımcı oluyor. 
 
Düşük Yoğunluklu Eşlik Kontrolü Kodu (LDPC) ve AES 256-bit şifreleme desteği de bulunan LEGEND SSD modelleri hem doğru veri aktarımı hem de üst düzey veri koruması sunuyor. 
 
Bu üç model arasından LEGEND 840, PS5 uyumluluğuna sahip olmasıyla konsol oyuncularının da dikkatini çekebilecek bir ürün. 
 
Ürünün PS5 performansı hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın. ADATA LEGEND ailesi SSD modellerinin Türkiye’deki piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı ileri bir tarihte açıklanacak.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area