Ads Area

Hepsiburada’da teknolojiyle güzelliği Yüzünde Gör

Türkiye’nin Hepsiburada’sı hızla dönüşen ve dijitalleşen dünyada, e-ticaret sektöründe ilk ve yepyeni bir kullanıcı deneyimi sunmak üzere yepyeni bir uygulamayı hayata geçirdi. 
 

Hepsiburada kullanıcıları, “Yüzünde Gör” projesiyle artık, diledikleri zaman, diledikleri yerde yüzlerce makyaj ürününü uygulama üzerinden deneyimleme fırsatı bulabiliyor. 

 


Arttırılmış gerçeklik teknolojisinin kullanıldığı ”Yüzünde Gör” ile kullanıcılar, Hepsiburada uygulaması üzerinden diledikleri ürünü seçtikten sonra, kendi fotoğraflarını yükleyerek ya da ürünü denemek istedikleri model fotoğraflarından birini seçerek, ürünlerin uygulamada nasıl göründüğünü kontrol edebiliyor ve beğendiklerini satın alabiliyor.
 
 Türkiye’nin Hepsiburada’sı müşterilerine yeni nesil bir alışveriş deneyimi yaşatarak, teknoloji ve güzellik kavramlarını bir araya getiren yeni uygulamasını hayata geçirdi. 
 
Teknolojinin etkisiyle hızla dönüşen ve dijitalleşen dünyada kullanıcı deneyimleri dönüşüyor olsa da insanlar güzellik konusunda ödün vermiyorlar. 
 

Hepsiburada’nın teknoloji konusundaki eşsiz tecrübesinin güzellik anlayışıyla buluştuğu “Yüzünde Gör” projesiyle, kullanıcılar diledikleri zaman, diledikleri yerde ürünleri deneyimleme fırsatı bulabiliyor. 

 
 Arttırılmış Gerçeklik (Augmented Reality – AR) teknolojisinin kullanıldığı bu kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimi sunulan projede, Hepsiburada uygulamasını indiren kullanıcılar, seçtikleri ürünler için yüzlerini ekrana tanıtarak, kozmetik malzemesinin yüzlerinde nasıl göründüğünü kontrol edebiliyorlar. 
 
Diğer arttırılmış gerçeklik çalışmalarından farklı olarak ilk kez bir e-ticaret platformunda mobil uygulama üzerinden artırılmış gerçeklik fonksiyonundan yaralanabilen kullanıcılar ayrıca farklı görünümlere sahip modellerden birini seçip ürünlerin model üzerinde duruşunu görebiliyor. 
 
Her iki fonksiyonda da kullanıcılar deneyimlerini tamamladığı ilgili ekrandan ürünü sepete ekleyebiliyor. 
 
İlk etapta L’Oréal Paris ve Maybelline ürünlerinin yer aldığı sanal makyaj uygulaması, yakın zamanda birçok farklı marka ve kaliteli ürünü kullanıcıların deneyimine sunmaya hazırlanıyor. Yüzünde Gör uygulaması birinci ayında 200 bine yakın kullanıcı tarafından kullanıldı. 
 
Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan “Türkiye’nin Hepsiburada’sı olarak sunduğumuz inovatif hizmetlerimizle dijital dönüşümün öncülüğünü yaparken, müşterilerimizin beklentisine yönelik, deneyimi iyileştiren hizmet ve uygulamalar sunmak için çalışıyoruz. 
 
Teknoloji konusundaki deneyimimiz ve altyapımızdan aldığımız gücümüzü, kaliteli ürünlerle buluşturarak kullanıcılarımıza farklı bir deneyim sunmak üzere bir araya geldik. 
 
Arttırılmış gerçeklik teknolojisinin kullanıldığı bu proje sayesinde kullanıcılarımız, uygulama üzerinden diledikleri zaman, diledikleri yerden kolaylıkla ürünleri deneyimleyerek satın alabilecekler. 
 
Özellikle pandemi döneminde içinde bulunduğumuz kısıtlayıcı koşullarda sunduğumuz bu ve benzeri teknoloji içeren uygulamalarımızla kullanıcılarımızın hayatlarını kolaylaştırmayı, yaşam kalitelerini arttırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area