Ads Area

Galaxy Z Fold2, yepyeni akıllı telefon deneyimlerinin kapılarını aralıyor

Galaxy Z Fold2, yenilenmiş kamerası ve Esnek Mod özelliği gibi en son teknolojilerle kullanıcıların, katlanabilir cihaz deneyimine önemli katkılarda bulunuyor. 
 

Samsung’un en son teknolojiye sahip Galaxy Z Fold2 katlanabilir akıllı telefonu, önceki katlanabilir cihazlara göre daha gelişmiş form faktörüyle yepyeni bir akıllı telefon deneyimi sunuyor. 


 
Ancak Galaxy Z Fold2’nin sunduğu katlanabilir cihaz deneyiminin tek sebebi form faktörü değil. Galaxy Z Fold2, kazandığı bir dizi yeni işlevsellik ve daha kapsamlı Esnek Mod sayesinde benzersiz bir kamera deneyimini de mümkün kılıyor. 
 
Şubat ayında çıkan One UI 3.1 güncellemesinden sonra eklenen bu yeni özelliklerin birleşimi, her zamankinden daha iyi bir katlanabilir cihaz deneyimini ortaya koyuyor. 
 
Esnek Mod ile kesintisiz kamera deneyimi  
Galaxy Z Fold2, Esnek Mod ve diğer birçok kamera özelliği ile kullanıcıların daha yaratıcı sonuçlar almalarına olanak veren yenilikçi yollar sunuyor. Böylelikle kullanıcılar üst düzey bir kamera deneyimi yaşayabiliyor. 
 
Görüntü Yakalama Modu, ekranın iki ayrı bölümünde hem kamera ön izlemesini hem de en son çekilen fotoğrafların görüntülenmesini sağlayan Esnek Mod’a sahip olmanın avantajlarından faydalanıyor. 
 
Böylece kullanıcılar Esnek Mod’da, Görüntü Yakalama Modu’nu kullanarak fotoğraf çektiği zaman, içeriği gerçek zamanlı olarak yakalayabiliyor ve görüntüleyebiliyor. 
 
Esnek Mod’da ayrıca, üst bölümde video verisiyle birlikte bir YouTube videosu izlenirken alt bölümde diğer tavsiyeler de görüntülenebiliyor. Bu sayede görüntüleme deneyimi optimum düzeyde sağlanmış oluyor. 
 
One UI 3.1 güncellemesi ile kullanıcılar Esnek Mod’da daha da esnek çekim deneyimi yaşarken kendileri için kolaylık olması için kamera denetimlerinin konumlarını özelleştirebiliyor ve Esnek Mod’un kamera ön izleme penceresi üzerinde son derece kullanışlı Sil ve Paylaş butonlarını kullanabiliyor.
 
Form faktörüne uyum sağlayan kamera özellikleri  
Galaxy Z Fold2, keyifli bir kullanıma yönelik yepyeni inovasyonlar ve özellikler sunmakla kalmıyor, aynı zamanda Samsung’un bir önceki katlanabilir modeli Galaxy Z Flip’in en sevilen özelliklerini de taşıyor. 
 
Örneğin, Çift Ön İzleme özelliğiyle hem fotoğrafı çeken hem de fotoğrafı çekilenin görüntüleri çekim esnasında görülebiliyor. 
 
6,2 inç kapak ekranı, ön izleme ekranı olarak işlev görürken fotoğrafı çekilen kişi çekim esnasında kendisini gerçek zamanlı olarak görerek poz verebiliyor. Kullanıcı otomatik çekim yapmak istediğinde ise avuç içini kameraya göstererek kolaylıkla selfie çekebiliyor. 
 
Önceki Galaxy katlanabilir cihazlarla ilgili kullanıcıların gönderdiği geri bildirimler üzerinden geliştirilen Arka Kamera selfie özelliği sayesinde de kullanıcılar yüksek çözünürlüklü selfie’ler çekebiliyor ve daha etkileyici bir kamera deneyimi için çektikleri fotoğrafları anında görüntüleyebiliyor. 
 
 Düşük ışıkta çekilen fotoğraflar için gelişmiş sensörler 
Çarpıcı bir gece manzarasıyla karşılaşıldığında ve akıllı telefonların kamerası bu görüntüyü istenilen kalitede yakalayamadığında kullanıcılar hayal kırıklığı yaşayabiliyor. 
 
Bu nedenle Galaxy Z Fold2 geliştirilmiş Gece Modu’na ek olarak, özellikle düşük ışıkta daha iyi sonuçlar veren Parlak Gece sensörü özelliğine sahip. 
 
Kullanıcılar artık gecenin geç saatlerinde dahi kamera modunu değiştirmeden son derece net fotoğraflar elde edebiliyor. Düşük ışık özelliklerinin hayata geçebilmesinde Galaxy Z Fold2'nin form faktörünün de bir payı var. 
 
Kullanıcılar cihazı dik konuma getirip sabitleyerek ve böylece düşük ışıkta hareketi en aza indirerek de yüksek kaliteli fotoğraflar elde edebiliyor. 
 
En iyi günlük deneyim için yenilenmiş Esnek Mod 
Günümüzde kullanıcıların video tabanlı iletişim ve medya biçimlerine yönelmesi sebebiyle Samsung, Galaxy Z Fold2'nin Esnek Modu’nun ve daha geniş Kapak Ekranı’nın kullanıcıların özellikle video, medya ve görüntülü sohbet deneyimlerini daha da iyileştirmesini sağlamaya yoğunlaşıyor. 
 
Kullanıcılar, hareket halindeyken Galaxy Z Fold2’yi avuçlarında tutarak cihazı açık konuma getirmelerine gerek kalmadan 6,2 inç Kapak Ekranı üzerinde içeriklerin keyfini çıkarabiliyor. Cihazı biraz daha açarak Kapak Ekranı’ndan Ana Ekrana geçiş yapabiliyorlar. 
 
Galaxy Z Fold2'nin gelişmiş Esnek Modu, katlama açısını gerçek zamanlı olarak algılayarak Kapak Ekranı ve Ana Ekran arasında otomatik olarak geçiş yapıyor. Ana Ekran üzerinde bölünmüş kontrol özelliği de kullanıcılara en üst düzey görüntüleme deneyimleri sunuyor. 
 
One UI 3.1 güncellemesinin bir sonucu olarak, Esnek Mod’da görüntülü arama yaparken kullanıcının konuştuğu kişinin videosu ekranın üst yarısında gösteriliyor. Böylece görüntülü aramalar, çok daha pratik bir şekilde yapılabiliyor.  
 
Kullanıcılar, kendi kendilerinin kameramanı olabiliyor 
Galaxy Z Fold2'nin yepyeni kamera özelliklerinden bir diğeri de Otomatik Kadrajlama. Ön Geniş ve Arka Ultra geniş kameralarda bulunan ve yaklaşık 1,5 ila 2,5 metrelik izlenebilir mesafeye sahip Otomatik Kadrajlama özelliği, makine öğrenmesinden faydalanarak kadraj içerisindeki kişinin vücudunu ve yüzünü izleyebiliyor ve kameranın odağını buna göre ayarlayabiliyor. 
 
Otomatik Kadrajlama özelliği ile cihazın hareket ettirilmesine gerek kalmaksızın yakınlaştırma/uzaklaştırma yapılıyor veya cihazın hareket ettirilmeden görüntüleme açısı otomatik bir biçimde ayarlanabiliyor. 
 
Otomatik Kadrajlama, görüş alanı içinde bulunan en çok 2 kişinin hareketlerini takip edebiliyor. 3 veya daha fazla kişi algıladığında ise otomatik olarak uzaklaştırma yaparak kişileri kareye sığdırıyor. 
 
Kullanıcı ister dans ediyor, ister arkadaşlarıyla birlikte blog içeriği hazırlıyor, ister bir yemek tarifi kaydediyor olsun, Otomatik Kadrajlama özelliği sayesinde manuel yakınlaştırma gerekmeden her şey otomatik olarak kadraj içinde tutulabiliyor. 
 
One UI 3.1 güncellemesiyle birlikte ayrıca kullanıcıların Pro Video modunda sesleri daha profesyonel bir biçimde kaydedebilmesi için, sesi hem telefonları hem de bağlı Galaxy Buds Pro ile aynı anda kaydetmelerini sağlayan Çoklu Mikrofon Kaydı özelliği de kullanılabiliyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area