Ads Area

AMD Radeon RX 6600 XT Grafik Kartı Duyuruldu

 Çığır açan AMD RDNATM 2 oyun mimarisinin gücünü kullanan yeni grafik kartı, rakibine göre popüler oyunlarda 1080p çözünürlükte yüzde 15’e kadar daha yüksek performans sağlıyor 

 


Işın izleme, bilgi işleme ve raster edilmiş efektlerin güçlü karışımı, AMD FidelityFX Super Resolution teknolojisiyle ve diğer gelişmiş özelliklerle bir araya gelerek, ana akım oyunlarda görsel doğruluk ve yüksek kare oranı konusunda bir üst seviyeye çıkmayı sağlıyor. 

AMD bugün yaptığı açıklamayla birlikte 1080p oyun deneyiminde en yüksek kare oranı, yüksek doğruluk ve hızlı tepkiyi sunması için tasarlanan AMD Radeon™ RX 6600 XT grafik kartını duyurdu. AMD Radeon RX 6600 XT grafik kartı, yeni nesil masaüstü bilgisayarları, dizüstü bilgisayarları, konsolları, mobil cihazları ve otomotiv bilgi-eğlence sistemlerini güçlendiren tek oyun mimarisi olan, çığır açan  AMD RDNA™ 2 mimarisi üzerine inşa edildi. 

32 MB’lık yüksek performanslı AMD Infinity Cache, 8GB’lık yüksek hızlı GDDR6 bellek, AMD Smart Access Memory ve diğer gelişmiş özellikleriyle AMD Radeon RX 6600 XT grafik kartı, modern oyunların giderek artan ihtiyaçlarına yönelik üretildi.

Ayrıca, kare hızlarını artırmak, yüksek kalite ve yüksek çözünürlüklü oyun deneyimleri sunmak için tasarlandı, son teknoloji AMD FidelityFX Super Resolution açık kaynaklı çözümünü de destekler.

AMD Radeon RX 6600 XT grafik kartı, rakiplere kıyasla belirli AAA oyunlarda maksimum ayarlarla ortalama yüzde 15'e kadar daha yüksek performansla oyun deneyimi sunar. Ayrıca, çeşitli modern AAA oyunlarda ortalama 125 FPS sağlayarak, yüksek yenileme hızıyla 1080p çözünürlükte inanılmaz performanslı ve nefes kesici görsel uygunluk sağlayarak ana akım oyun dünyasının sınırlarını zorlar.

Efsanevi 1080p Performansı ve Muhteşem Görsellik

AMD Radeon RX 6600 XT grafik kartı, olağanüstü bir oyun deneyimi için en uygun performans ve gerçek görsele uygunluk kombinasyonunu sunmak üzere tasarlandı. Popüler eski nesil rekabetçi ürünlere kıyasla seçili oyunlarda 2,5 kata kadar daha yüksek performans sunarak, günümüzün en zorlu oyunlarında en iyi 1080p performansını isteyen oyuncular için idealdir. Grafik kartının ana özellikleri ise şöyle:

  • AMD FidelityFX – 50 oyun ve oyun motoru tarafından desteklenen AMD FidelityFX, AMD GPUOpen üzerinde oyun geliştiricileri için görsel iyileştirme efektleri için açık kaynaklı olarak sunulan bir araçtır. 100'den fazla AMD işlemci ve GPU'nun yanı sıra rakip GPU'larda geniş destek sunan yeni AMD FidelityFX Super Resolution yükseltme teknolojisi, yerel çözünürlüğe kıyasla belirli oyunlarda 4K'da "Performans" modunda ortalama 2,4 kat daha yüksek performans sunar.
  • AMD Smart Access Memory – AMD Radeon RX 6000 Serisi grafik kartları AMD Ryzen™ 5000 veya seçili Ryzen 3000 Serisi Masaüstü İşlemciler ve AMD 500 serisi anakartlarla eşleştirirken daha yüksek performansı mümkün kılar. AMD Ryzen işlemcilere AMD Radeon RX 6600 XT’nin yüksek hızlı 8 GB GDDR6 grafik belleğinin tamamına erişim sağlayarak, belirli oyunlarda ortalama yüzde 11'e varan bir performans artışı sunar.
  • AMD Infinity Cache – GPU'ya entegre edilmiş 32 MB'lik son seviye önbelleği sayesinde geleneksel mimari tasarımlara göre daha yüksek oyun performansı sağlamak için gecikmeyi ve güç tüketimini azaltır.
  • DirectX® 12 Ultimate Support – Oyunların gerçek zamanlı DirectX Raytracing (DXR), Variable Rate Shading ve diğer gelişmiş özelliklerle, akıllara durgunluk veren görseller sunmasını sağlayarak oyunları yeni bir gerçekçilik düzeyine yükseltir.
  • AMD Radeon Anti-Lag – Grafik kartından gelen görüntüyü monitöre aktarma sürelerini azaltmaya yardımcı olarak oyunları daha hızlı tepki verir hale getirir ve oyunda rekabet avantajı sunar.
  • AMD Radeon Boost – Variable Rate Shading desteğine sahip AMD Radeon Boost, hızlı hareketli oyun senaryoları sırasında görüntü çözünürlüğünü dinamik olarak azaltarak veya bir çerçevenin farklı bölgeleri için gölgeleme oranlarını değiştirerek Warframe'de yüzde 48'e kadar performans artışı sağlayabilir. Görüntü kalitesi üzerinde neredeyse hiçbir algısal etki olmadan kare hızlarını arttırır ve akıcılık sağlar ve hızlı yanıt verme yeteneğine sahiptir.

Özellikler, Fiyatlandırma ve Bulunabilirlik

Model

İşlem Ünitesi

GDDR6

Oyun Frekansı(MHz)

Boost Frekansı (MHz)

Bellek Ara Yüzü

Infinity Cache

TBP

TETT (USD)

AMD Radeon RX 6600 XT

32

8 GB

2359

2589’a kadar

128 bit

32 MB

160W’tan başlar

$379

 

AMD Radeon RX 6600 XT grafik kartlarını AMD kart ortakları ASRock, ASUS, BIOSTAR, Gigabyte, MSI, PowerColor, SAPPHIRE, XFX ve Yeston dahil olmak üzere 11 Ağustos 2021'den itibaren küresel perakendecilerde, Eylül'den itibaren 379 ABD doları ile başlayan fiyatlarla satışta olacak. OEM'lerden ve sistem entegratörlerinden önceden oluşturulmuş sistemlerin Ağustos 2021'den itibaren kullanıma sunulması bekleniyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area