Ads Area

NVIDIA Studio 3D'ye Geçiyor

NVIDIA Canvas uygulaması beta sürümünde yayınlandı, Haziran Studio Driver indirilmeye hazır, yeni NVIDIA Studio dizüstü bilgisayarlar piyasaya sürüldü ve Omniverse Design With Marbles Yarışması başladı. 
 

NVIDIA Studio ekosistemi, en iyi yaratıcı uygulamalara zaman kazandıran özellikler ve görsel iyileştirmeler sunmaya devam ediyor. Bugün Adobe, Adobe Substance 3D Collection'da bulunan yeni ve geliştirilmiş araçlarla 3D serisinde önemli bir güncelleme duyurdu. 


 
Duyuru, Substance 3D Painter, Designer ve Sampler için yeni sürümler ve ayrıca yeni uygulama Substance 3D Stager ve tamamen yeni modeller, parametrik malzemeler ve aydınlatma dahil olmak üzere varlık kütüphanesini içeriyor. 
 
Dört uygulamadan oluşan Koleksiyon, 3D sanatçıların rekor sürede oluşturmasına yardımcı olmak için ışın izlemeli rendering ve light baking biçiminde RTX hızlandırma ve ayrıca yapay zekayla geliştirilmiş özellikler içeriyor. 
 
Bugün beta sürümünde piyasaya sürülen NVIDIA Canvas, GauGAN demosunun işlevselliğini NVIDIA RTX GPU'su olan herkese getiriyor ve karalamaları çarpıcı manzaralara dönüştürmelerini sağlıyor. 
 
Yeni Canvas uygulaması, şimdi indirilmeye hazır olan Haziran Studio Driver'dan geliştirilmiş performans ve güvenilirlikle dokuz ek yaratıcı uygulama güncellemesine katılıyor. 
 
Lenovo'nun yeni NVIDIA Studio dizüstü bilgisayar duyuruları, içerik oluşturuculara harika içerikleri daha hızlı ve daha kolay oluşturmaları için gereken performansı ve güvenilirliği sağlıyor.  
 
Ayrıntılara Girme Zamanı
Substance uygulamaları, yıllardır 3D sanatçılar için temel bir unsur haline geldi. 
 
Uygulamalar, 3D içerik üretimini hızlandırmak için güçlü ışın izleme ve yapay zeka algoritmalarından yararlanıyor. Koleksiyon artık yeni uygulamalar ve daha sıkı entegrasyonlarla genişliyor. 
 
3D tasarımın hem yeni başlayanlar hem de uzmanlar için her zamankinden daha hızlı ve kolay olmasını sağlayan uyumlu bir ekosistem oluşturarak kaliteden ödün vermeden sezgisel bir deneyim sunuyor ve NVIDIA RTX GPU sahipleri, tüm iş akışında en iyi performansı elde edebiliyor. 
 
Substance 3D Stager, fotogerçekçi sahneleri birleştirme, aydınlatma ve işleme için yeni uygulama olma özelliğini taşıyor. Uygulama, sanatçıların nesneleri gerçek zamanlı olarak yerleştirmesine ve ayarlamasına olanak tanıyor. 
 
Günümüzde RTX GPU'larda hızlandırılan etkileşimli ışın izleme, siz sahneniz üzerinde çalışırken doğru aydınlatma ve gölgeler oluşturarak tahminde bulunmayı ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor ve son kareyi oluşturmaya hazır olduğunuzda, RTX GPU'lar bunun için de büyük hızlanmalar sağlıyor. 
 
Ayrıca, yakında kullanıma sunulacak olan ve sanatçıların konsept sanatı, eskiz veya prototip oluşturma gibi yaratıcı sürecin her aşamasında 3B modeller oluşturmasına ve birleştirmesine olanak tanıyan Substance 3D Modeler (özel beta) uygulaması, RTX GPU'ların gücüne erişmek için platformlar arası Vulkan API'sini kullanıyor. Daha fazla bilgiye ve özel beta sürümüne linkten ulaşılabiliyor. 
 
Substance 3D Designer, önceden hazırlanmış kaynakları kullanarak veya bozucu olmayan bir ortamda sıfırdan materyaller oluşturarak malzemeler ve modeller oluştururken, Substance Painter, renklerin ve malzemelerin doğrudan 3D modellere özel uygulamasında uzmanlaşmıştı. 
 
Her iki uygulamada da daha akıcı gerçek zamanlı düzenleme için canlı NVIDIA Iray görünüm pencereleri ve üstün işleme hızları için RTX hızlandırmalı ışın izlemeli rendering bulunuyor. 
 
Substance 3D Sampler (önceden Alchemist olarak biliniyordu), fiziksel örnekleri ve fotoğrafları yüksek kaliteli, kullanıma hazır 3D materyallere dönüştürerek, malzemeleri sıfırdan oluşturmak zorunda kalmadan değerli zamandan tasarruf sağlıyor. 
 
RTX etkileşimli ışın izleme, sanatçıların gerçek zamanlı olarak malzemelere gerçekçi aşınma ve yıpranma ve diğer efektleri uygulamalarına olanak tanıyor. Bu, yalnızca CPU ile mümkün olmuyor. 
 
Sampler (Örnekleyici), NVIDIA RTX GPU'lar tarafından güçlendirilmiş yapay zeka özellikleri olan Image to Material (Görüntüden Malzemeye) ve Delighter'a sahip. 
 
Kullanıcılar, Adobe 3D Substance koleksiyonunu RTX GPU'lu NVIDIA Studio sistemlerinde çalıştırarak daha fazlası oluşturulabiliyor ve 30 günlük ücretsiz deneme sürümüyle Substance 3D Collection'ı keşfedebiliyorlar.  
 
Karalamalarla Çarpıcı Fotogerçekçi Manzaralar Yaratın 
Bugün beta sürümü olarak yayınlanan NVIDIA Canvas uygulaması, içerik oluşturucuların fırça darbelerini gerçeğe yakın görüntülere dönüştürmek için yapay zeka kullanarak renk yerine malzemeye göre boyama yapmalarına olanak tanıyor. Uygulama, insanlar resim yaparken fotografik sonucu gösteriyor. 
 
Bu nedenle görüntülerinin şeklini görmek için kullanıcıların beklemelerine gerek kalmıyor ve hemen görebiliyorlar. Araç, sanatçıların belirli bir ressamın stilini benimsemek için oluşturulan bir görüntüyü değiştirerek stil filtrelerini kullanmalarına olanak tanıyor. 
 
NVIDIA Canvas, yalnızca diğer görüntülerin parçalarını bir araya getirmek veya dokuları kesip yapıştırmakla kalmıyor, aynı zamanda tıpkı bir sanatçının yaptığı gibi yepyeni görüntüler yaratıyor. RTX kullanıcıları Canvas beta sürümünü indirerek uygulamayı deneyimle şansı yakalayabiliyor.  
 
Haziran Studio Sürücüsü Yeni Özellikler ve Daha Fazla Performans Getiriyor 
NVIDIA'nın Haziran güncellemesi, birkaç temel özellik için destek ekleyen ilk Studio sürücüsüdür: Resizable BAR(Yeniden boyutlandırılabilir BAR) CPU'nun grafik belleğine daha verimli erişmesini sağlayarak GeForce RTX 30 Serisi GPU'lardaki performansı artırıyor. 
 
NVIDIA Ampere mimarisine sahip dizüstü bilgisayarlarda CPU, GPU ve GPU belleği arasındaki gücü dengelemek için yapay zeka kullanan Dynamic Boost 2.0, artık yaratıcı uygulamalar için optimize edildi. 
 
Linux ana bilgisayardaki kullanıcıların sanal bir Windows konuk işletim sisteminde GPU geçişini etkinleştirmesine olanak tanıyan GeForce GPU'larda sanallaştırma desteği sunuldu. 
 
 Studio Driver, popüler 3D oluşturuculara, özellikle de %41'e kadar daha hızlı hareket bulanıklığı oluşturma ile özellikle Blender'a performans kazanımları ekliyor. 
 
Oyun ve video içeriğinin yakalama kartları kullanmadan popüler canlı akış servislerine yakalanmasını ve yayınlanmasını sağlayan popüler uygulama NDI 5, NVIDIA Decode desteği ekleyerek kullanıcıların 4K 120 FPS'ye kadar içeriği sorunsuz bir şekilde yayınlamasına ve kaydetmesine olanak tanıyor.  
 
En Yeni Studio Dizüstü Bilgisayarları Keşfedin 
Lenovo, yakın zamanda profesyoneller için yeni ultra ince ThinkPad P1 Gen 4 dahil üç yeni NVIDIA Studio dizüstü bilgisayarı piyasaya sürdü. 
 
Yaratıcıların her yerden çalışabilmeleri için yeniden tasarlanan ThinkPad P1, en son NVIDIA RTX Dizüstü Bilgisayar GPU'larını (RTX A5000 veya GeForce RTX 3080'e kadar) ultra ince bir form faktöründe desteklemesini sağlayan gelişmiş bir termal tasarıma sahip. Dizüstü bilgisayar ayrıca daha dar bir çerçeveye sahip etkileyici yeni 16 inçlik bir panele de sahip. 
 
Yeni ThinkPad P15 ve ThinkPad P17 Gen 2, en zorlu yaratıcı kullanım durumları için tasarlandı ve ayrıca sırasıyla 15,6 ve 17,3 inç UHD OLED renk kalibreli ekranlara sahip RTX A5000 ve GeForce RTX 3080 GPU'larla güçlendirildi. 
 
Precision 5560, 5760, 7560 ve 7760 profesyonel dizüstü bilgisayarların yanı sıra XPS 15 ve 17, Inspiron 15 ve 16 ve Vostro 15 dizüstü bilgisayarlar dahil olmak üzere Dell'in yakın zamanda duyurulan Studio dizüstü bilgisayarları da satışa sunuldu. 
 
Acer'ın RTX 3070 GPU'ya sahip ConceptD 300 masaüstü bilgisayarı ile RTX 3060, 3070 ve 3080 GPU'ları destekleyen çoklu görüntüleme modlarına ve PANTONE onaylı 4K UHD ekrana sahip Concept 7 Ezel modeli satışa sunuldu.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area