Ads Area

Vodafone Yeni Nesil Telekom Şirketine Dönüşecek

Vodafone Türkiye’nin mobil müşteri sayısı 23,7 milyon olarak gerçekleşirken, sabit genişbant müşteri sayısı ise 1,2 milyonu aştı. 


Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy “Bu yıl Türkiye pazarında 15’inci yılımızı kutluyoruz. Bu süreçte, ülkemizin dijitalleşmesi için 26 milyar TL yatırım yaptık. 
 


Bunun 1,9 milyar TL’sini son bir yılda gerçekleştirdik. Yatırımlarımız, Türkiye ekonomisine katkı ve bağlılığımızın önemli bir göstergesi” dedi. 
 
Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Vodafone Türkiye, Nisan 2020 - Mart 2021 arası dönemi kapsayan mali yıl sonuçlarını açıkladı. 
 
31 Mart 2021 sonu itibarıyla son bir yılda 1,9 milyar TL yatırım yapan Vodafone’un Türkiye’de faaliyet göstermeye başladığı 2006 yılından bu yana toplam yatırımları 26 milyar TL’ye ulaştı. 
 
 Vodafone Türkiye, 2020-21 mali yılı servis gelirlerini, geçen yıla göre %15,4 artırarak 14,1 milyar TL’ye çıkardı. Şirketin Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kâr’ı (FAVÖK) %16,2 artış ile yaklaşık 4,6 milyar TL’yi aştı.  
 

Vodafone En geniş 4.5G kapsaması 

 
Vodafone Türkiye’nin mobil müşteri sayısı 2020-21 mali yıl sonu itibarıyla 23,7 milyona ulaştı. M2M (Makineler arası iletişim) dahil toplam mobil abone sayısı ise 26,1 milyon oldu. 
 
Şirket faturalı abone sayısını ise son bir yılda yaklaşık 1,1 milyon artış ile 15,5 milyona çıkarken, şirketin toplam bazının %65,3’ünü faturalı aboneler oluşturdu.
 
Türkiye’nin 81 ilinde 23 bini aşkın 4.5G iletişim noktası ile hizmet veren Vodafone Türkiye, böylece 4.5G’de en geniş kapsamaya sahip operatör olmayı sürdürdü. 
 

Vodafone Sabit genişbantta büyüme 

 
Vodafone Türkiye’nin sabit genişbantta büyümesi devam etti. Şirket, bu mali yılda bir önceki yıla kıyasla 171 bin müşteri kazanarak toplam 1,2 milyon müşteriyi aştı. 
 
16,9 milyon “dijital müşteri” 
Müşterilerinin dijital yol arkadaşı olmayı hedefleyen Vodafone’un Vodafone Yanımda, Online Self Servis ve Vodafone TV uygulamaları gibi dijital kanallarını kullanan aylık aktif müşteri sayısı 16,9 milyona yükseldi. 
 
Vodafone’un dijital kanallarını kullanan müşterilerinin aylık toplam etkileşimi 670 milyona yaklaştı. 


Vodafone’un geliştirdiği, doğal konuşmayı anlayan ve dijital kanallar içinde kullanıcıların yazışarak işlemlerini yapmasını sağlayan kişisel dijital asistan TOBi, aylık 2,6 milyon tekil kullanıcı ve toplam 5 milyonu aşan sohbet sayısına ulaşarak bir rekora imza attı.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area