Ads Area

NVIDIA Studio ile Daha Fazla Değil Daha Akıllıca Çalışın

NVIDIA Studio, Mart ayında en popüler yaratıcı uygulamalarda yer alan ve NVIDIA RTX tarafından hızlandırılıp dijital yaratıcı sürece önemli ölçüde ivme kazandıran en yeni yapay zeka destekli özellikleri duyurdu. 

Adobe'nin Süper Çözünürlüğü şimdi Adobe Camera Raw'da mevcut ve yakında Lightroom ve Lightroom Classic'e de geliyor. Bu yeni özellik, bir görüntünün görünen çözünürlüğünü artırarak, kenarları temizlerken önemli ayrıntıları koruyor ve fotoğrafları akıllıca büyütüyor. 


 
Blackmagic Design'ın DaVinci Resolve 17'sindeki DaVinci Neural Engine iyileştirmeleri, insanları arka plandan zahmetsizce seçip kaldıran Magic Mask gibi yeni araçların yanı sıra yaratmayı da kolaylaştıyor. 
 
Düzenleme kısmında daha az zaman harcamak için, Adobe Premiere Pro'nun beta sürümünde yakın zamanda tanıtılan Sahne Düzenleme Algılama (Scene Edit Detection), son video dosyalarındaki kesmeleri hızlı bir şekilde algılamak ve etiketlemek için NVIDIA GPU'lar tarafından optimize edilmiştir. 
 
Bu özellike sayesinde uzun süren manuel düzenleme oturumları ortadan kalkıyor ve export zamanı geldiğinde, NVIDIA GeForce GPU'lardaki yerleşik NVIDIA enkodlayıcı, yüksek çözünürlüklü videoyu tek başına CPU'dan 5 kata kadar daha işliyor. 
 
 Blender'daki yapay zeka destekli gürültü arındırma (denoising), görünüm alanında tasarım yaparken kısmen işlenmiş sonuçlardan nihai görüntüleri tahmin eden bir işlemdir.
 
Bu özellik, kullanıcıların yeni fikirleri keşfetmesine ve tasarım seçimlerini nasıl sonuçlanacağını hızlı bir şekilde görerek yinelemesine olanak tanır. 
 
Bu heyecan verici yeni yapay zekâ özellikleri ve daha fazlası, 17 Mart’ta çıkan Mart NVIDIA Studio Driver'da mevcuttur. Daha fazla ayrıntıya blog yazısından ulaşılabilir. 
 
Bu ayki duyuruda aynı zamanda en popüler Studio dizüstü bilgisayarlarından biri olan eşsiz ASUS ZenBook Pro Duo 15 OLED yeni GeForce RTX 3070 GPU ve benzersiz 4K OLED HDR dokunmatik ekran ile eşleştirilmiş ikincil bir 4K ekran olan ASUS ScreenPad ™ ve kusursuz bir iş akışı sağlayan bükülebilir bir tasarım ile yenileniyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area