Ads Area

Kaspersky ve Waterfall, OT ağ korumasını iyileştirmek için çözüm uyumluluğunu sağladı

Kaspersky, endüstriyel ağları daha güvenli hale getirmek için Waterfall Security Solutions ile güçlerini birleştirdi. 
 

Kaspersky Endüstriyel CyberSecurity for Networks ile Waterfall for Intrusion Detection Systems birlikteliği müdahaleci olmayan endüstriyel ağ envanteri, tehdit algılama ve ağ saldırılarına karşı donanım destekli koruma sağlıyor. 


 
Endüstriyel işletmelerin, operasyonel teknolojiye (OT) bağlı ağ dijitalleştirmesiyle ortaya çıkan siber güvenlik zorluklarına karşı koyabilmesi gerekiyor. 
 
Kuruluşların %55'i nesnelerin internetinin endüstriyel kontrol sistemlerindeki (ICS) güvenlik durumunu değiştireceğinden emin olduklarını söylüyor. 
 
Hem Kaspersky hem de Waterfall tarafından sunulanlar ürünler, ağ tehditlerine karşı zamanında ve uygun maliyetli koruma sağlamasıyla öne çıkıyor. Bu nedenle bu iki ürünün uyumunu sağlamak, endüstriyel kuruluşlar açısından büyük önem taşıyor. 
 
Kaspersky Industrial CyberSecurity for Networks, OT ağlarındaki anormallikleri ve izinsiz girişleri tespit ederek endüstriyel işletmelerin endüstriyel süreçler üzerindeki olumsuz etkileri önlemesine olanak tanıyor. 
 
Waterfall for Intrusion Detection Systems, ağ saldırı sensörlerinin fiziksel operasyonlar için herhangi bir risk olmadan OT ve ICS ağlarına bağlanmasını ve bunları izlemesini sağlıyor. 
 
Waterfall ve Kaspersky mühendislerinden oluşan ekip, bu ikiliyi bir araya getirecek nihai çözümün hem teknolojik hem de operasyonel faydalar sağlaması için kapsamlı uyumluluk testleri gerçekleştirdi. 
 
Bu avantajlar, güvenlik ve ağ operasyon merkezlerinin (NOC) görünürlüğünü tamamen izole edilmiş endüstriyel kontrol sistemi (ICS) ağlarına genişletmeyi, herhangi bir şüpheli etkinlik için ağ trafiğinin gerçek zamanlı analizini sağlama ve endüstriyel ağları kurumsal izlemeye bağlama becerisini içeriyor. 
 
Böylece güvenlik duvarına sahip bağlantıların ortaya koyduğu risk olmaksızın altyapıları analiz ediyor ve uyarıyor. 
 
Kaspersky Industrial CyberSecurity Çözüm Mimarisi Grup Müdürü Sergey Paltov, şunları ifade ediyor: "Kaspersky olarak güvenlik tehditleri ve anormallikler için endüstriyel ağ izlemeyi bütünsel bir OT güvenlik süreci oluşturmanın ana önlemlerinden biri olarak görüyoruz. 
 
Waterfall ve Kaspersky teknolojilerinin sertifikalı uyumu, müşterilerimize endüstriyel ağları ek bir OT çevre koruması seviyesiyle izleme, analiz ve uyarı altyapılarına bağlama konusunda güven verecektir." Waterfall Security Solutions Baş İş Geliştirme Sorumlusu Ran Pedhazur da şunları ekliyor: 
 
"Güvenlik ve ağ operasyon merkezlerinin görünürlüğünü endüstriyel kontrol sistemi ağına genişletmek, genellikle endüstriyel ağların güvenliğini sağlamakla görevli kurumsal güvenlik ekiplerinin attığı ilk adımdır. 
 
Kaspersky Industrial CyberSecurity for Networks ile endüstriyel ağ trafiğini ve anormallikleri görünür kılan bu önemli işlev için tek yönlü güvenlik ağ geçitlerinin sağlanmasında Kaspersky ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz." 
 
 Kaspersky hakkında 
Kaspersky, 1997 yılında kurulan dünya çapında bir siber güvenlik şirketi. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelindeki işletmeleri, önemli altyapıları, devletleri ve tüketicileri korumak için güvenlik çözümlerini ve hizmetlerini sürekli olarak dönüştürüyor. 
 
Şirketin kapsamı güvenlik portföyü, sofistike ve gelişen dijital tehditlerle savaşmak için önde gelen uç nokta korumasını ve bir dizi özel güvenlik çözümünü ve hizmetini içerir. 
 
400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunuyor ve 250.000 kurumsal müşterinin kendileri en önemli varlıklarını korumasına yardımcı oluyoruz.
 
Waterfall Security Solutions hakkında 
Waterfall Security Solutions, işletme çapında operasyonlar için güvenli BT / OT entegrasyonu, görünürlük ve disiplinli kontrol sağlayan, dünyanın önde gelen Tek Yönlü Ağ Geçidi teknolojileri ve ürünleri sağlayıcısıdır. 
 
Şirketin büyüyen müşteri listesi, ulusal altyapılar, enerji santralleri, nükleer santraller, açık ve kıyıdaki petrol ve gaz tesisleri, üretim tesisleri, enerji, gaz ve su hizmetleri ve daha fazlasını içermektedir. 
 
Kuzey Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Asya'da dağıtılan Waterfall ürünleri, piyasadaki en geniş kapsamlı endüstriyel uzaktan izleme platformlarını, uygulamalarını, veritabanlarını ve protokollerini desteklemektedir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area