Ads Area

vivo, 3. çeyrekte de En İyi Beş Global Akıllı Telefon Üreticisi arasında

Dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticilerinden vivo, Canalys ve International Data Corporation (IDC) tarafından yayınlanan sonuçlara göre, 2020 yılının 3. çeyreğinde yüzde 9,1 Pazar payı ile “ilk beş uluslararası akıllı telefon üreticisi” arasında yer aldı. 
 

Dünyanın önde gelen, ürün odaklı, küresel teknoloji şirketi olan vivo, uluslararası pazar araştırma kuruluşları, Canalys ve International Data Corporation (IDC) tarafından yayınlanan sonuçlara göre, 2020 yılının 3. çeyreğinde her yıl net bir büyümeyi temsil eden “ilk beş uluslararası akıllı telefon üreticisi” arasında yer aldı. 


 
Her iki kuruluştan alınan rakamlar, vivo'nun cep telefonu sevkiyatının dünyadaki ilk beş marka arasında olduğunu gösterdi. vivo ayrıca Canalys verileri doğrultusunda 31,8 milyon adet sevkiyat ve yüzde 9,1'lik pazar payı ile dünya çapında beşinci sırada yer aldı. 
 
2020 yılının ilk çeyreğinde de %9'luk pazar payı ile Dünya Akıllı Telefon Pazarında 5.’lik konumunu koruyan vivo, aynı anda 5G akıllı telefon satışlarında ise %12,9’luk pay ile üçüncü sırada yer alıyor. 
 
vivo küresel pazardaki başarısını, belirli kullanıcı davranışlarını anlama ve bunlardan yararlanma konusundaki önemli çabaları ile açıklarken, büyümesini sürdürme hedefine uygun olarak dünya çapında farklı kullanıcı segmentlerine hitap eden şık ve dinamik ürünler geliştirmek için durmaksızın çalıştığını belirtti. 
 
Ar-Ge konusunda öne çıkan çalışmalarıyla 5G ve yapay zeka gibi gelişmiş teknolojileri akıllı telefonlara entegre eden vivo, bu sayede günümüz teknoloji tutkunlarına cazip ürünler sunuyor. 
 
 5G teknolojisinin dünya çapında büyük ölçekli ticarileştirilmesine henüz yeni başlanmış olsa da sektörün araştırma ve keşifleri 6G teknolojisinin şimdiden mümkün olduğuna işaret ediyor. 
 
Yeni çağ teknolojilerini şekillendirmeyi amaçlayan bir dijital teknoloji şirketi olan vivo bünyesinde faaliyet gösteren vivo İletişim Araştırma Enstitüsü, son olarak “6G Vizyonu, İhtiyaçlar ve Zorluklar” ve “2030 ve sonrasında Dijital Hayat” başlıklarında iki teknik inceleme yayınladı.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area