Ads Area

Türkiye’nin ilk sunuculuk yarışması “Intel Next Casters” başlıyo

Oyun ve espor ajansı Next In Game ve ESL Türkiye’nin düzenlediği Intel Next Casters sunuculuk yarışması başlıyor; yarışmacılar espor ve spor camiasının önde gelen isimlerinden oluşan jüri karşısında geleceğin sunucuları olmak için kıyasıya yarışacak.

INTEL ESL Gaming Fest beş yıldır olduğu gibi bu sene de oyun ve espor dünyasına yönelik gerçekleştirdiği etkinliklerle adından söz ettiriyor. Oyun tutkunlarından yatırımcılara kadar Türkiye oyun ekosisteminin tüm paydaşları için önemli bir buluşma noktası olan festival kapsamında çeşitli eğlence aktivitelerinin yanı sıra sektörel etkinlikler de düzenleniyor.

Bunlardan ilki oyun geliştiricilerine 1 milyon 250 bin TL değerinde finansman desteği sağlayan girişimcilik yarışması Next Game Startup oldu; şimdi de espor sunuculuk yarışması Intel Next Casters hayata geçiyor.

Intel Next Casters ile espor alanında sunuculuk kariyeri hedefleyen gençleri profesyonel sunucuların verdiği nitelikli eğitimle buluşturarak Türkiye’de espor kültürünü gelişmesi ve sektördeki sunucu sayısının artırılması amaçlanıyor.

Intel Next Casters, profesyonel sunum deneyimi olmayan ancak oyun sektöründe yer almak ve kariyerine kamera karşısında devam etmek isteyen bütün oyunseverlere kariyer fırsatı sağlıyor.
Sunuculuk becerilerini beş farklı kategoride gösterecek katılımcılar; hitabet yeteneği, diksiyon, oyun bilgisi gibi kritere göre değerlendirilecek.

Espor ve spor camiasından önde gelen isimler jüri olarak performans değerlendirmesi yapmanın ötesinde yarışmacılara mentorluk desteği de sağlayacak.

Kazanan yarışmacı ise oyun ve espor ajansı Next In Game ile 1 yıllık menajerlik sözleşmesi, ekipman desteği, ESL Türkiye ile 1 yıllık sunuculuk sözleşmesi, Intel ESL Gaming Fest kapsamında İzmir’de gerçekleşecek Intel ESL Türkiye Şampiyonası Büyük Finali'nde sunucu olma fırsatı ve daha birçok ödüle sahip olacak.

10 Ağustos itibariyle başlayan kayıt dönemi 23 Ağustos’a kadar sürecek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area