Ads Area

Yeni Acer Nitro 5 Oyuncu Dizüstü Bilgisayarları Türkiye’de satışa sunuldu

AMD Ryzen 4000 Serisi Mobil işlemci veya 10. Nesil Intel Core İşlemci ile Donatılan Yeni Seri Nitro 5 Oyuncu Dizüstü Bilgisayarları Türkiye’de satışa sunuldu


Nitro 5 modelleri, AMD Ryzen™ 4000 serisi mobil işlemci veya 10. Nesil Intel® Core işlemci ile en son NVIDIA® GeForce® GTX GPU’larla donatıldı. Cihazın serin kalmasını sağlayan yeni soğutma teknolojisi ile termal performansta yüzde 25 artış sağlandı.Yenilenen kasasıyla birlikte ilk defa RGB klavyeli Nitro 5 modelleri seriye dahil oldu.


Ekstra özelliklerle daha iyi ve daha sürükleyici oyun deneyimi isteyen oyuncular için tasarlanan uygun fiyatlı Acer Nitro 5 dizüstü bilgisayarlar, farklı donanımsal özellikleriyle tüm oyuncuların ihtiyaçlarını karşılıyor.


Acer Nitro 5 Güçlü Donanım


Acer Nitro 5, AMD Ryzen™ 4000 serisi Mobil işlemci veya 10. Nesil Intel® Core i7 modellerine kadar işlemciler ile NVIDIA® GeForce GTX™ 1650, 1650Ti veya 1660Ti GPU’larla birlikte geliyor.

İki adede kadar M.2 PCIe SSD ve bir adet 1 TB HDD1 depolamaya sahip olan ürün 32 GB’a kadar DDR4 RAM seçeneği sunuyor. Kullanıcılar isterse DIMM yuvalarına daha geniş kapasiteli bellek de yerleştirebiliyor. 

Yüzde 80 ekran gövde oranına sahip 15,6 inç FHD IPS ekranlı 2020 model Nitro 5, gelişmiş görüntülerle oyuncuların beğenisini kazanıyor. 144 Hz1 yenileme hızları ve 3 ms tepki süresi[1] sunan modeller, NTSC renk gamının yüzde 72’sini kapsayan 300 nit parlaklıktaki panelle hiçbir bulanıklığın yaşanmadığı gerçekçi bir oyun deneyimini mümkün kılıyor.Acer Nitro 5 Üstün Soğutma Performansı


Acer Nitro 5, ağır yük altında verimli soğutma için yenilikçi termal çözümlere sahip. Yeni seride, stratejik noktalara konumlandırılmış giriş çıkış noktalarından yararlanan çift fanlı soğutma sistemi ve dört adet ısı çıkışı ile 2019 modeline göre termal performansta yüzde 25 artış elde edildi. 

Fan hızlarını yüzde 10, CPU/GPU soğutmasını ise yüzde 9 artıran CoolBoost™ teknolojisi de bu sisteme katkı sağlıyor.


Acer Nitro 5 Yeni Tasarım, Yeni Teknolojiler

Yenilenen seride kırmızı tasarımlı klavyeye ek olarak, yeni, 4 bölgeli RGB klavyeli modeller de yer alıyor. 

Bu yılki modelin sunduğu teknolojik yenilikler ise Intel Wi-Fi 6 AX201 (802.11ax) ve Killer Ethernet E2600. Ağ sürekliliğini ve performansını artıran bu yenilikler sayesinde oyuncular, termal gelişmelerin sunduğu avantajlardan sonuna kadar yararlanabiliyor.


Acer Nitro 5 NitroSense ile Kolay Yönetim


Numerik klavye bölümünde yer alan NitroSense Tuşu sayesinde dizüstü bilgisayarın dahili bileşenleri, sıcaklık, fan hızları ve daha birçok farklı veriyi içeren sistem bilgileri de gerçek zamanlı olarak izlenip kontrol edilebiliyor. Yeni modellerde, WASD ve ok tuşları da kolayca görülebilmesi için belirgin hale getirilmiş durumda.


Acer Nitro 5 Gerçek Ses Deneyimi


2W çift hoparlör aracılığıyla verilen kaliteli ses, rekabette avantaj sağlarken sürükleyici bir oyun deneyimi de sunuyor. DTS:X® Ultra sayesinde sesler net şekilde, 3 boyutlu ses düzeniyle iletilebiliyor. Böylece oyun severler, rakiplerinin hareketlerini en ince ayrıntısına kadar duyabiliyor.


Acer Nitro 5 Zengin Bağlantı Seçenekleri


HDMI 2.0'ın yanı sıra 1. ve 2. Nesil desteğine sahip en yeni USB 3.2 standardını içeren eksiksiz bağlantı noktası yelpazesi, tüm çevre birimlerinin kolaylıkla bağlanabilmesini sağlıyor.


Fiyat ve Bulunabilirlik

Acer Nitro 5 oyuncu dizüstü bilgisayarları 6.789 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area