Ads Area

Nimo TV, Türkiyede

Çin’in en büyük canlı yayın oyun platformu ve Tencent’in ortak olduğu Huya şirketi çatısı altında bulunan 

Nimo TV; ülkemizin en önemli oyun, espor ve dijital eğlence fuarı Gaming İstanbul’da Türk kullanıcılarıyla buluştu.
İki ayrı sahnede etkinlikleriyle yoğun talep gören Nimo TV’nin CEO’su Fee Liu: ‘Türkiye’deki kullanıcılarımızla doğrudan buluşabildiğimiz için çok mutluyuz. Türkiye bizim sektörümüz için oldukça önemli. 

Hem coğrafi konumu hem de oyuncu sayısı ile bizim için en önemli pazarlardan biri. Türkiye’de 2020 yılı içinde büyük yatırımlar yapacağız. 

Türkiye’nin en büyük canlı yayın topluluğunu oluşturmak için yayıncı eğitimleri, profesyonel takımlarla sözleşmeler, etkinlikler gibi çeşitli çalışmalar yapacağız. 

Bunlara ek olarak Nimo espor markası, işleyiş modeli ve canlı oyunlar için sağlıklı bir içerik ekosistemi oluşturacağız. Özellikle Gaming İstanbul ile Türkiye’deki beklentimizin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anladık. 

Türkiye’de olduğumuz için çok mutluyuz.’ dedi. PUBG Mobile, Mobile Legends Bang Bang gibi turnuvalar, Conan Exiles ve Mount & Blade II Death Match gibi karşılaşmalar ve cosplayerlar ile VR Beat Saber, Fortnite Parkour gibi pek çok etkinlikle değerli hediyeler kazandıran Nimo TV, Türkiye’de mobil oyunlar alanında Mezarcı gibi yayıncılar dahil olmak üzere en iyi Türk yayıncılarla işbirliği yapmak için bazı özel içerikler hazırlıyor aynı zamanda birçok espor kulübünün özel canlı yayınları için de anlaşmalar yapıyor. 

Şirket gelecekte yerel kullanıcılara daha kaliteli içerik sunmak için espor endüstrisi alanındaki yerel işletmeler ve MCN ajanslarıyla iletişim kurmaya da devam ediyor.  

Nimo TV hakkında: 

Milyonlarca oyuncunun hem oyun oynamasına hem de oynadığı oyunları yayınlamasına olanak veren küresel yayın platformu Nimo TV 2018 yılında piyasaya sürülmüştür. Bir oyun topluluğu olan Çinli Nimo TV’nin aktif olarak 10 milyon kullanıcısı bulunmaktadır. 

Tencent’in de ortakları arasında bulunduğu Huya şirketinin çatısı altında bulunmaktadır. Yüksek kalitede interaktif teknolojiler ve izleyicilerin bulunduğu platformda oyuncular özel espor etkinliklerine ve turnuvalarına erişme şansı buluyor. 

Bölgelerinin en ünlü oyuncularına da erişim sunan Nimo TV, oyun yayın platformları arasındaki başarısını artırmaya devam ediyor.

Ads Area