Ads Area

Yeni huawei p30 pro tanıtıldı

Huawei, akıllı telefon estetiğinin sınırlarını baştan tanımladığı yeni P30 Pro'yu IFA 2019da tanıttı. 
P30 Serisi’nin zarif tasarımına ve yenilikçi görüntü teknolojisine devam eden yeni P30 Pro, yeni tasarımı ile birlikte, geliştirilmiş fotoğraf ve video düzenleme işlevlerine sahip. 

Yeni P30 Pro aynı zamanda EMUI10'u destekleyecek ve tüm yapay zeka senaryolarının kapısını açacak. Huawei Tüketici Elektroniği Grubu CEO'su Richard Yu yaptığı sunumda, “HUAWEI P30 serisi, geçtiğimiz altı ay boyunca 16,5 milyon adetin üzerinde satışla tüketicilerin favorisi olarak kalmaya devam etti. 

Bu rakam P20 serisine göre yüzde 53 daha fazla. Yeni P30 Pro, kullanıcıya yeni bir fotoğraf deneyimi sunacak ve yeni renkleri, çift doku tasarımıyla daha zengin, daha heyecan verici bir tüketici deneyimi yaratacak” dedi.  

yeni P30 PRO Tamamen yenilenen estetik tasarıma kavuştu

Doğadan ilham alan Yeni P30 Pro’lar, tüketicilere aralarından seçim yapabilecekleri iki yeni renk şeması getiriyor. Denizi yansıtan gökyüzünü anımsatan derin, Mystic Blue ve gün batımının altındaki bir plaja benzeyen Misty Lavender ile yeni P30 Pro, mobil estetiğe şaşırtıcı ve zarif bir görünüm kazandırıyor. 

 Yeni P30 Pro, büyük cam arka panelin getirdiği sorunları çözen katmanlı bir yapı oluşturmak için iki dokuyu kullanarak parlak ve mat yüzey arasında yumuşak bir geçiş elde ediyor. 

Şimdiye kadar, güzellik ve pratiklik her zaman uyumsuz göründü, ancak yeni P30 Pro mükemmel bir estetik ve fayda birliği gerçekleştiriyor. Kamera lens alanı, parlak bir yüzeye sahipken avuç içi alan parmak izlerini önlemek için mat malzemeden üretiliyor.  

Profesyonel fotoğrafçılığa giriş aşaması 

 Gece vakti insan yüzlerini aydınlatmak ve güzelleştirmek için gece çekim moduna yeni bir “süper gece selfie’si” işlevi eklendi. 

Bu yeni fotoğraf modu, arka plandaki ışık kaynaklarının parlaklığını düşürerek karanlık, doğal, üç boyutlu, zarif bir selfie ve elde etmek için arkaplan vurgusunu fazla pozlamadan karanlık alanın detayını iyileştiriyor. AI video, video oluşturmayı basit ve heyecan verici hale getiriyor. 

Tamamen yeniden tasarlanan HUAWEI Vlog AI düzenleme işlevi, galerideki fotoğraflardan ve videolardan tek bir tıklamayla müzik videoları oluşturulmasına izin veren işlevi destekliyor. 

Video otomatik olarak oluşturulduktan sonra, müzik, filtreler, efektler ve film ölçekleriyle daha da özelleştirebilir ve hatta daha fazla klip eklenebilir.  Süper portre modu, profesyonel bir diyafram bulanıklığı efekti getirerek, mükemmel katmanlama ile etkileyici ve sanatsal güzelliği vurgularken, fotoğraftaki ana karakterin arka plandan öne çıkmasını sağlıyor. 

ToF lensi, kesin derinlik algılama özelliği ile saç teli ayrıntı düzeylerini ve doğal sadeleştirmeyi elde etmek için AI algoritmasıyla çalışıyor. Nüanslar, portredeki herkesin yumuşak ve pürüzsüz bir arka plandan öne çıkmasını sağlamak için kıyafetlerin kıvrımlarından yüzün kıvrımlarına kadar dikkate alınıyor.  

AI’a hayat veren EMUI10 deneyimi 

HUAWEI P30 Serisi’nin kullanıcıları, tamamen yeni EMUI10 işletim sistemine ilk geçenler olacak. Dağıtık teknolojiyi kullanan EMUI10, kullanıcılara daha iyi senaryolara sahip akıllı bir deneyim sunuyor. 

İnsan faktörü araştırmasına dayanarak tasarlanan EMUI10 birinci sınıf bir deneyim yaratmayı amaçlıyor. Dergi tarzı tasarım, daha şeffaf ve açık bir his yaratmak için kullanıcıya çok daha fazla kullanım alanı bırakıyor. 

Ek olarak, büyük yazı tipi ızgarası karmaşıklığı gidermek ve ekranı daha okunur hale getirmek için daha konsantre bir görsel odak oluşturuyor. Bu yöntem, kullanıcının görsel deneyimini geliştirmek için ayarların, takvimin, kişi listesinin ve diğer arayüzlerin estetik tasarımını genişletiyor. 

 EMUI10 tasarımı, İtalya'dan Morandi gradyanı renk tasarımından ilham alıyor. Sıcak ve yumuşak doku, mükemmel dengelenmiş bir görünüm için eşleştiriliyor. Doğanın yasalarını tasarımında kullanan EMUI10, görsel olarak hoş eğimli yörünge ve geri tepme efekti için dinamik tasarımın temel ilkelerine odaklanıyor. 

Esnek dokunuş, kavisli hareket ve rahat geçişlerin eklenmesi, kullanıcıların her yönüyle pürüzsüz görsel ve dokunsal bir deneyim yaşamalarını sağlıyor. EMUI10 ayrıca Windows ve Android arasındaki sınırları sistem seviyesinde kıran, yükseltilmiş bir kablosuz ekran sistemi olan “Çoklu Ekran İş birliği” de getiriyor. 

Bu özellik, PC ve cep telefonları arasındaki kesintisiz iş birliğini, çoklu ekran etkileşimini, cihazlar arasında sürükleyip bırakma özelliği ile gerçeğe dönüştürüyor. Kullanıcılar artık büyük bir dizüstü bilgisayar ekranından, fare ya da klavye gibi çevre birimlerinden tam anlamıyla faydalanabilirler.  

Rekor büyüme sağlayan popüler amiral gemisi 

2010 yılında, 3 milyon cep telefonu satan Huawei, 8 yıl sonra, bu sayıyı 68 kat arttırdı. 2019'un ilk yarısında, Huawei'nin akıllı telefon sevkiyatları yıllık yüzde 24 artışla 118 milyon adede ulaştı. 

IDC verilerine göre, 2019 yılının ikinci çeyreğinde, Huawei'nin akıllı telefon gönderileri dünyada ikinci ve Çin pazarında ilk sırada yer aldı. Teknoloji ve sanatın mükemmel bir karışımı olan HUAWEI P30 Serisi, ilk 85 günde 10 milyon satış adedini aşarak Huawei’nin amiral gemisi cihaz sevkiyatları için bir rekor kırdı. Europe Imagine Association (EISA) dahil olmak üzere dünyadaki birçok yetkili kuruluş tarafından ödüle layık görüldü.

Ads Area