Ads Area

Samsung, Gamescom 2019 Fuarı’nda 240Hz G-Sync Uyumlu CRG5 Kavisli Oyun Monitörünü Avrupa’da Piyasaya Sundu

Samsung Electronics, Gamescom 2019 Fuarı’nda kavisli oyun monitörlerinin en yeni versiyonu olan Samsung CRG5’in Avrupa lansmanını gerçekleştirdi. 

Tanıtımı ilk kez E3’te yapılan CRG5, kullanıcıların beklediği en sürükleyici oyun deneyimini sağlayan, sektörün 240Hz yenileme hızına sahip ilk ekranı olup , NVIDIA G-Sync uyumluluk özelliğinin güçlü bir bileşimini sunuyor. 

Dünyanın en kapsamlı oyun etkinliği olan Gamescom, Samsung’un geliştirdiği en yeni oyun oynama teknolojisini sergilediği önemli bir platform olma özelliğine sahip. 

Fuarda kurulan ve bir NBA basketbol sahasından daha geniş bir alan olan 500 metrekarelik Samsung standı 2018’dekinin iki katı büyüklüğünde. 

CRG5’in yanı sıra fuar ziyaretçileri, Space Gaming Monitor (SR75Q) ve süper ultra geniş CRG9 49” da dahil olmak üzere, Samsung’un oyun ekranlarında gerçekleştirdiği en yeni inovasyonları da deneyimleme olanağını elde ediyorlar.

Samsung  CRG5: Dünyanın İlk 240Hz Yenileme Hızına Sahip Kavisli Ekranı 

 27 inç CRG5, 240Hz RapidCurve™ teknolojisini 1500R kavis oranı sayesinde ışık hızında bir yenileme sürati ile bir araya getiriyor ve ultra-pürüzsüz görüntü sağlarken gecikme sürelerini ortadan kaldırarak gerçek anlamda sürükleyici bir oyun deneyimi sunuyor. 

240Hz yenileme hızı, ekran geçişleri ve ani durum değişimlerine sorunsuz, kesintisiz uyum sağlama özelliği kazandırırken 1500R kavisli ekran da bir bakışta alabildiğine geniş bir görüş olanağı sunuyor. 

NVIDIA Uyumlu G-Sync, Grafik İşlem Birimi (GPU) ile paneli senkronize ederek ekran kayması, tutukluk ve hareket gecikmelerini ortadan kaldırıyor ve oyunculara tüm oyun sahnelerinde tam HD çözünürlüğünde dinamik ve kesintisiz bir oyun deneyimi kazandırıyor. 

 NVIDIA G-Sync Ürün Yönetimi Lideri Vijay Sharma konuyla ilgili şöyle konuştu: “Muhteşem oyun PC’leri olağanüstü özellikte monitörlere sahip olmalıdır. 

Bu bakımdan Samsung’un ilk NVIDIA G-Sync uyumlu monitörü C27RG5, GeForce GTX 10-serisi, GeForce GTX 16-serisi ve GeForce RTX 20-serisi grafik kartlarıyla oyunculara pürüzsüz, ekran kaymasına imkan tanımayan, büyüleyici bir oyun deneyimi sunuyor.”

Etkileyici bir 3000:1 kontrast oranı, Samsung’un en yeni kavisli oyun monitörüne daha yoğun siyahlar ve daha parlak beyazlar kazandırarak görüntünün en ışıklı ve en karanlık kesimlerinde süper incelikte detayları görünür kılıyor ve oyuncunun oyundan çok daha fazla keyif almasını sağlıyor. 

CRG5’in oyuncunun görüş alanına uyumlu düşey hizalı (VA) panel ekranı oyunun en kritik anlarında daha yüksek bir konsantrasyonu mümkün kılıyor. 

CRG5’in bezelsiz tasarımı oyunculara daha da geniş görüş alanı sunarken, sağlam, dengeli Y ayağı ve oyun kumanda tablosu tarzı On Screen Display (OSD) menüsü oyun ortamının kalitesini yükseltiyor. 

CRG5 ayrıca oyuncuya bugüne kadar yaşamadığı rahatlıkta bir oyun deneyimi sağlayan çeşitli optimal oyun modları sunuyor. Oyun Modu, tüm oyun çeşitlerinde siyah gamma seviyeleri, kontrast, keskinlik ve renklere otomatik ve optimal bir şekilde uyum sağlayan opsiyonel bir ayar niteliğinde. 

Düşük inputlu Lag Modu kullanıcının input cihazları ile ekranı arasındaki gecikmeleri en alt seviyeye indirirken Virtual Aim, First Person Shooter oyunları oynanırken isabet oranını yükseltiyor ve artırıyor. Son olarak, Eye Saver Mode (Göz Koruyucu Modu) ekran kaynaklı mavi ışıkları en aza indirerek uzun süreli oyunlarda gözleri koruyor.  


Space Gaming Monitor: Oyun Alanınızı Genişletin 

Gamescom 2019’da tanıtımı yapılan 32 inçlik Space Gaming Monitor (SR75Q) AMD Radeon FreeSync ile süper süratli bir 144Hz yenileme hızı sunuyor. 

144HZ ekran yenileme hızı, görüntü gecikmelerini ve hareketlerde bulanıklaşmayı en alt seviyelere çekerken, AMD Freesync ekranın yenilenme hızını grafik işlemcinizle senkronize ederek görüntü kayması ve tutuklukları ortadan kaldırdığı için daha pürüzsüz bir oyun deneyimine olanak tanıyor.

 Space Gaming Monitor, Samsung’un ün kazandığı yerden tasarruf etme özelliğini barındıran 32 inçlik QHD (2560x1440) çözünürlüklü modeli ile piyasaya sunuluyor. Bu özellik sayesinde kullanıcı monitörü duvara yaslayarak masa üzerinde kendisine daha fazla alan açma olanağını elde ediyor. 
Space Gaming Monitor ileriye doğru kolayca çekilerek, yer seviyesine kadar çok çeşitli izleme tercihleri ve pozisyonlarına göre ayarlanabiliyor ve böylece kendinize en uygun oyun oynama ortamı yaratmanızı sağlayacak benzersiz bir esneklik sunuyor. 

Güç ve HDMI Y kabloları, kolayca gizlenebildiğinden kabloların karışması sorunu ortadan kalkıyor ve oyun alanını karışıklıktan kurtarıyor.

Ekranın üç tarafı bezelsiz tasarımı, oyunun en geniş görüş alanında oynanmasına olanak tanıyor. Space Gaming Monitor’un gövdesine entegre edilmiş kelepçesi kolay ve hızlı bir kurulumu mümkün kılıyor ve herhangi bir çalışma masasına ya da sehpaya monte edilebilmesini sağlıyor.  

CRG9 49″: Üstün Özellikte Oyun Monitörü Artık Dual QHD Çözünürlüğe Sahip 

Bilgisayar Periferik Ürünler Kategorisi’nde ‘En İyi İnovasyon Ödülü’nü ve Oyun Ürünleri Kategorisi’nde ‘Özel Başarı Ödülü’nü kazanan CRG9 49”, birden fazla üstün özellikle birlikte geliyor. 

Öncelikle monitör, görüntüyü sınırlandıran bezellere sahip olmadığından, yan yana yerleştirilmiş iki 27 inçlik 16:9 monitöre eşdeğer HDR 1000 ve dual Quad High Definition (QHD) çözünürlüğe (5120x1440) sahip. 

CRG9 ayrıca %95 DCI-P3 renk aralığı ile bir milyar renk görüntüleme yeteneği sayesinde görüntülerde gerçekliği artırıyor ve zirveye çıkan 1.000 nit parlaklığı sayesinde de görüntünün en ışıklı ve en karanlık bölgelerinde en ince detayları kolayca görülebilir kılıyor. 


Bütün bunlara ek olarak 120Hz yenileme oranı görüntü gecikmelerini ve hareket bulanıklıklarını en alt seviyelere çekiyor. 

AMD Radeon FreeSync™ 2 HDR teknolojisi ekran kayması, tutukluk ve input gecikmelerini azaltarak mümkün olan en yüksek kalitede oyun oynama deneyimi sunuyor. 

Virtual Aim özelliği de First Person Shooter oyunlarında isabet oranını yükseltirken, CRG9’un ekran kavisi ultra geniş görüş alanı sağlayarak daha sürükleyici bir oyun deneyimi kazandırıyor. 

Samsung’un CRG5 ve CRG9 49″ modelleri dünyanın her yerinde tüketicilerin beğenisine sunulmuş durumda. Space Gaming Monitor (SR75Q) ise yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sunulmuş bulunmaktadır.

Ads Area