Ads Area

3. Nesil Ryzen Masaüstü İşlemciler ve Radeon RX 5700 Serisi Grafik Kartları Satışa Sunuldu

AMD, yaptığı açıklamayla birlikte AMD Radeon™ RX 5700 serisi grafik kartları, 3. Nesil AMD Ryzen™ Masaüstü İşlemcileri ve Radeon™ Grafikli AMD Ryzen™ 3000 Serisi İşlemciler (APU’lar) ile yeni, lider PC oyuncu platformunun satışa sunulduğunu duyurdu. 
Bu yeni ürünler, oyun performansını, büyüleyici deneyimleri ve görsel kaliteyi yeni seviyelere taşıyor. AMD Radeon RX 5700 serisi grafik kartları, 1440p çözünürlükteki oyunlarda nelerin mümkün olduğunu yeniden belirliyor. 

Tamamen yeni ve sarsıcı AMD RDNA oyun mimarisi ve 7nm üretim teknolojisi üzerine inşa edilen yeni grafik kartları, üstün görsel doygunluk, yıldırım hızında performans ve gelişmiş özellikleriyle, en yeni AAA ve e-spor oyunlarını güçlendiriyor. Bugünden itibaren satışa sunulan AMD Radeon RX 5700 XT ve RX 5700 grafik kartları, önde gelen alışveriş siteleri ve bayilerde, sırasıyla 2769 TL ve 2419 TL (Türkiye için KDV dahil) tavsiye edilen fiyatlarıyla meraklılarını bekliyor. 12 çekirdek ve 24 thread’e kadar destek veren 3. Nesil AMD Ryzen Masaüstü İşlemciler ise, ilk yüksek performanslı 7nm işlemcileri sunarak AMD’nin teknoloji liderliğini vurguluyor. Yüksek performanslı “Zen” mimarilerinin mirasının üzerine inşa edilen “Zen 2” mikro mimarisi, önceki nesle göre daha hızlı oyun ve içerik üretimi için ortalama %15’lik bir IPC artışı sunuyor. Aralarında yeni Radeon Grafikli Ryzen 3000 Serisi İşlemcilerin de bulunduğu 3. Nesil Ryzen Masaüstü İşlemciler ise önde gelen alışveriş siteleri ve bayilerde, 126,26$’dan başlayan (Türkiye için KDV dahil) tavsiye edilen satış fiyatlarıyla raflarda yerini alıyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan AMD Başkanı ve CEO’su Dr. Lisa Su şunları söyledi: “En yeni AMD Radeon grafik kartları ve AMD Ryzen işlemci ürünlerini, her fiyat aralığında lider performansla birlikte en üstün PC oyun platformunu oluşturmak için sunmaktan dolayı gururluyuz. AMD, PC meraklıları, oyuncular ve içerik üreticileri için muhteşem deneyimler ve rakipsiz değer sunmak için, inovasyon ve rekabeti yönlendirmeye adanmış bir şirkettir.”  

AMD Radeon RX 5700 Serisi Grafik Kartları: 1440p Çözünürlükte Oyun İçin Fiyat-Performans 

AMD Radeon RX 5700 Serisi grafik kartları, üstün performans, ölçeklendirilebilirlik ve güç verimliliği için sıfırdan inşa edilen, RDNA oyun mimarisi ile güçlendirilmiştir. PC, konsol, mobil ve bulut tabanlı oyunculuğun geleceğini güçlendirmek için tasarlanmıştır. 

Yeni RDNA mimarisi, yüksek hızlı GDDR6 bellek ve PCIe 4.0 desteği sunar, AMD’nin bir önceki Graphics Core Next (GCN) mimarisine göre 1.25 kata kadar daha yüksek döngü başına performans ve 1.5 kata kadar daha yüksek watt başına performans oranı sunar. Böylece hiper gerçekçi, ultra hızlı ve yüksek kare oranlı oyun deneyimleri sağlar.  

En yeni Radeon grafik kartları, 1440p oyunculuğu güçlendirmek için şunları da barındırır: 

Radeon Görüntü Keskinleştirme (RIS) – DirectX® 9, 12 ve Vulkan® destekli oyunlarda, diğer işlem öncesi efektler tarafından yumuşatılan oyun içi görsellere netlik ve keskinlik sunar. 

Radeon GPU upscaling ile kullanıldığında RIS, çok yüksek çözünürlüklü ekranlarda keskin görseller ve akıcı kare oranları sağlar. FidelityFX – Oyun geliştiricilere, yüksek kaliteli işlem öncesi efektler sunarak, görsel doygunluk ve performans arasındaki uygun dengeyi sağlayarak oyunlarının güzel görünmesini sağlayan, açık kaynaklı bir araç kiti sağlar. 

GPUOpen üzerinden sunulan FidelityFX, düşük kontrastlı alanlardaki detayları çizmeyerek, geleneksel görsel keskinleştirme rutinlerinin oluşturduğu artifaktları en aza indiren Contrast-Adaptive Sharpening (CAS) özelliğini barındırır. Radeon™ Anti-Lag – Espor için iyileştirilmiştir, ekrana gönderilen komut için tepki süresini yüzde 31’e kadar azaltarak, rekabeti artırır.

Ads Area