Ads Area

Kaspersky Lab yeni marka ismini ve görsel kimliğini tanıttı

Global siber güvenlik şirketi Kaspersky Lab, “Daha güvenli bir dünya kurma” hedefine odaklanarak markasını Kaspersky olarak değiştirdi Kaspersky Lab, 20 yıldan fazla süredir, dünyayı kurtarma amacıyla müşterilerine en iyi güvenlik çözümlerini sunuyor. 

Dünya daha dijital ve global bir yer haline geldi. Biz de yalnızca bir antivirüs laboratuvarı olmanın ötesine geçip gelişmiş ve kapsamlı güvenlik çözümleri ve servisleri portföyü sunan bir teknoloji liderine dönüştük. 

Portföyümüzde yenilikçi ürün ve teknolojiler, bulut hizmetleri, dünya lideri tehdit istihbaratı ve daha fazlası yer alıyor. Yaşadığımız bu dönüşümü yeni markamızla yansıtıyoruz. Şirketimizin adı şimdi yalnızca ‘Kasperksy’ oldu. ‘

Daha güvenli bir dünya kurmak’ şeklinde belirlediğimiz yeni hedefimiz ise sağladığımız güvenlik sayesinde herkesin teknolojinin getirdiği sonsuz fırsatlardan faydalanabildiği, güvenilir ve şeffaf bir gelecek sunma kararlılığımızı gösteriyor. 

Yeni marka kimliği, şirketin “siber güvenlik” odağından, daha geniş olan “siber bağışıklık” kavramına yönelik evrimini yansıtıyor. Günümüzde, insanların teknoloji sayesinde platformları ve sınırları aşarak, daha önce görülmemiş şekilde birbirine bağlı olduğu bir dünyada yaşıyoruz. 

İnsanların teknolojiyi kullanarak yaşantılarını geliştirdiği bir dönemdeyiz. Siber güvenlik artık yalnızca cihazları korumaktan ibaret değil. Birbirine bağlı her şeyi korumak için bir ekosistem kurulması gerekiyor. 

Kaspersky yeni marka kimliğiyle, bu dönüşümde ne kadar kararlı olduğunu ve gelecek için daha yüksek endüstri standartları geliştirmede öncülük yapacağını gösteriyor. Ayrıca, güvenliğin en son aşamada tercihe bağlı bir katman olarak gelmediği, güvenli tasarıma sahip bağlantılı sistemler kurulmasına verilen destek de vurgulanıyor. 

Yeni marka kimliğini yorumlayan Kaspersky CEO’su Eugene Kaspersky şunları söyledi: “22 yıldan fazla süre önce şirketi kurduğumuzdan bu yana hem siber tehdit alanının hem de sektörümüzün çok büyük bir değişimden geçtiğine şahit olduk. Bu dönemde teknolojinin hem iş hem de ev yaşantımızdaki rolünün arttığını gördük. Artık dünyanın yeni ihtiyaçları var. 

Yeni marka kimliğimiz de bu ihtiyaçları yalnızca bugün için değil gelecekte de karşılama vizyonumuzu yansıtıyor. Dünyayı siber tehditlere karşı koruma konusunda gösterdiğimiz başarılarla dolu tecrübelerimizi, siber tehditlere bağışıklık kazanmış bir dünya kurmak için kullanacağız. 

Bu dünyada herkes teknolojinin sunduğu avantajlardan özgürce yararlanabilecek.” Kaspersky, “daha güvenli bir dünya kurma” hedefi ile herkesin yenilikleri benimsemesi, güvenmesi ve kullanmasını sağlayacak koruma teknolojileri sunacak.  

Yeni görsel kimlik 

Yeni marka çalışmasının bir parçası olarak, görsel kimliğimizi de güncelledik. Yeni kimliğimiz, Kaspersky’nin temel değerlerini ve bir kurum olarak duruşunu simgeliyor. 

Yeni logo, geometrik ve matematiksel olarak kusursuz harflerden meydana geliyor. Bu da şirketin halen koruduğu en temel değer olan birinci sınıf yazılım mühendisliği uzmanlığını temsil ediyor.

Marka değişikliği ile birlikte adımızdaki ‘Lab’ kelimesini de kaldırdık. Kaspersky Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Andrew Winton, “Mevcut logomuz 1997 yılında tasarlanmıştı. O günden bugüne çok şey değişti. Önceden Yunan alfabesindeki harfleri kullanıyorduk. 

Bu harfler artık yaptığımız iletişimin genişliği ve derinliğini karşılayamıyor. Yüzümüzü geleceğe çevirip dijital dünyayı kucaklamamız gerekiyor. 

Yeni görsel kimliğimizi hazırlarken Lab kelimesini kaldırmak mantıklı göründü. Markamızı, ilham aldığımız yeni felsefe ve hedefe göre sadeleştirmek ve şirketimizin sunduğu geniş kapsamlı teknolojileri öne çıkarmak istedik.” dedi.

Ads Area