Ads Area

Yeni Veeam Availability Orchestrator v2 Her Büyüklükteki Kuruma, Büyük Ölçekli Şirket Seviyesinde Felaket Kurtarma Yetkinlikleri Kazandırıyor

Yeni Veeam Availability Orchestrator v2 Her Büyüklükteki Kuruma, Büyük Ölçekli Şirket Seviyesinde Felaket Kurtarma Yetkinlikleri Kazandırıyor 
Yeni sürüm, çok daha geniş kurtarma yetkinlikleriyle güvenilir, ölçeklenebilir ve kullanımı kolay düzenlemeler, otomatik testler ve garantili uyumluluk sayesinde kesintilerin neden olduğu sorunları çözüyor. 

Dünya genelinde 350.000’den fazla kuruma Bulut Veri Yönetimi sağlayan yedekleme çözümlerinin lider şirketi Veeam® Softwareyeni Veeam Availability Orchestrator v2’yi duyurdu. 

En son sürüm, güçlü düzenleme ve otomasyon yetkinliklerini çok daha fazla sayıda uygulama ve sanal makineyi içine alacak şekilde genişletirken kurumların da birçok farklı operasyonel, felaket kurtarma (DR) ve veri taşıma senaryosunu değerlendirmelerine yardımcı oluyor. 

Kurumlar, daha önce hiç bu kadar verilerine bağımlı hale gelmemişlerdi ve DR da sadece en büyük şirketler ya da sadece en kritik uygulamalar için kullanılabiliyordu. 

Veeam Availability Platform™ , Veeam Availability Orchestrator v2’deki benzersiz ve genişletilmiş yetkinliklerle, Veeam’in kendini kanıtlamış yedekleme ve kopyalama yetkinliklerini kullanan her kuruma, kapsamlı DR, operasyonel kurtarma ve platform geçişleri sağlıyor. 

Duyuru, Miami’de gerçekleştirilmekte olan dünyanın Bulut Veri Yönetimi konusundaki İlk Konferansı olan VeeamON 2019’da gerçekleştirildi. 

 Veeam Ürün Stratejisi Başkan Yardımcısı Danny Allan yeni sürüm Veeam Availability Orchestrator’ın, üretimde kullanılan sanal makinelerin, yedekleme veya kopyalarla korunuyor olsun olmasın, güvenilir şekilde düzenlenmiş kurtarılmasını sağlayarak insan eliyle gerçekleştirilen süreçlerin zorluklarını ortadan kaldırdığını belirtiyor. 

“Bu aynı zamanda, standartların dahili mi yoksa HIPAA, SOX, GDPR ve benzeri yönetmeliklere bağlı olarak mı olduğu fark etmeksizin, kurtarılabilirliği ve uyumluluğu kanıtlayan, koruma verilerinin hızlı ve verimli bir şekilde kullanılması yetkinliğini de içeriyor.” İşletmelerin yaklaşık yüzde 80’i geçen 2 yılda BT DR planı kullanılmasına ihtiyaç duyan bir olay yaşadı

Kurumların herhangi bir kesintinin üstesinden gelmeleri için kendilerini korumaları, planlamaları ve hazırlamaları şarttır. Veeam’in yaptığı bir müşteri araştırması tek bir iş kritik uygulamadaki arızanıın bir kuruma saatte 102.000 dolardan fazla bir zarar verdiğini ortaya koydu. 

Artık tüm siteleri otomatik olarak test etme, belgeleme ve güvenilir bir şekilde kurtarma yetkinliği ve yedeklemelerden bireysel iş yüklerini tamamen yönetilen bir şekilde kurtarma yeteneği, DR'ın toplam sahip olma maliyetini (TCO) önemli ölçüde düşürüyor. 

Veeam, Veeam Availability Orchestrator’ın bu yeni sürümüyle her büyüklükteki kurumun, nasıl korunduklarına bakmaksızın, tüm uygulamalar ve veriler için kapsamlı ve uyumlu DR gerçekleştirmesine imkan vererek DR’a herkesin ulaşabileceği bir şekil veriyor.

 Veeam Availability Orchestrator v2 ile birlikte sunulan yeni özellikler: 

Daha kolay bir şekilde kanıtlanan - ve gerektiğinde proaktif olarak düzeltilebilen - dahili ve harici uygunluk düzenlemeleri ve gelişmiş raporlama ve uyumluluk yeteneklerine sahip denetimlerle hizmet seviyesi anlaşması (SLA) gerçekleştirme.

DevOps, yamalama ve yükseltme testi, analitik ve daha fazlası gibi kurtarma doğrulamanın ötesindeki kullanımlar için hem yedekleme hem de kopya koruma verilerinden otomatik olarak yararlanma. 

Gelişmiş delegasyon ve rol tabanlı erişim kontrolü (RBAC) yoluyla iş birimlerini, uygulama sahiplerini ve operasyon ekiplerini, orkestrasyon planlama ve test kaynaklarına kendi güvenli erişimlerine sahip olacak şekilde güçlendirme.

Ads Area