Ads Area

Yaratıcılığını konuştur büyük ödülün sahibi sen ol!

Canon’nun fotoğraf severlerin yaratıcılığını geliştirerek hikayelerinin peşinden gitmelerini teşvik ettiği ‘’New Cosmos of Photography’’ (Fotoğrafçılığın Yeni Kozmosu)isimli ödüllü fotoğraf yarışması başvuruları başladı.


12 Haziran’a kadar başvuru toplayacak yarışmanınkazananı büyük ödül olarak Canon marka bir fotoğraf makinesinin ve 1 Milyon Japon Yeni (yaklaşık 7500 Euro) para ödülünün sahibi olacak. 

Buna ek olarak büyük ödülü kazanan yarışmacı 2020 yılında düzenlenecek yarışmanınkazananlar bölümünde kişisel fotoğraf sergisi açma fırsatını yakalayacak. 

Görüntüleme teknolojilerilideri Canon tarafından 42 yıldır düzenlenen New Cosmos of Photography yarışması başvuruları açıldı. 

Yarışma, yeni teknikleri araştırmak isteyen ve yaratıcılığın peşinden koşan fotoğraf ve video tutkunlarına büyük fırsatlar sunuyor. 

Uluslararası çapta düzenlenen ve fotoğraf ile videoya gönül veren tüm katılımcılara açık olan yarışmaya başvurular, 12 Haziran 2019 tarihine kadar yapılabilecek. 

Fotoğraf ve video dünyasının en önemli isimlerinin jüri koltuğunda olduğu New Cosmos of Photography yarışmasında bu yılın kazananlarını belirleyecek isimler arasında; İngiliz Fotoğrafçı Paul Graham ve San Francisco Modern Sanatlar Müzesi’nin (SFMOMA) Emekli Fotoğraf Küratörü SandraPhillips gibi alanının uzmanları yer alıyor. 

Jüri koltuğunda alanında uzman isimler 

Yarışmanın web sitesinden yapılabilen başvurular, 12 Haziran’a kadar devam edecek.Grup ve bireysel olarak katılım gösterilebilecek olan yarışmanın Büyük Ödül kazananı Canon marka fotoğraf makinesinin, 1 milyon Japon Yeni (yaklaşık 7.500 Euro) para ödülünün sahibi olacak.

 Aynı zamanda, büyük ödül sahibi, 2020 yılının New Cosmos of Photography yarışmasının açılışı etkinliğindekişisel fotoğraf sergisini açma fırsatı bulacak. 2019 Mükemmellik Ödülü ve Mansiyon Ödülü kazananları ise yaratıcı faaliyetlerini sürdürmelerini teşvik etmek amacıyla para ödülünün yanı sıra çalışmalarını sergileyebilecek. Yarışmanın kazanları Temmuz ayında bir araya gelecek jüri tarafından belirlenecek.

Temmuz ayında 7 Mükemmellik ve 14 Mansiyon Ödülleri olmak üzere toplam 21 ödül sahiplerini bulurken; büyük ödülünün sahibi ise Kasım ayında açıklanacak. 

Geçen yıl 29.398 başvurunun yapıldığı yarışma, fotoğrafçılık alanında uzmanlaşmak isteyenler için önemli bir başlangıç olarak görülüyor. 

2017 ve 2018 yılı kazananları arasında ünlü fotoğrafçılardan Song-NianAng, TrondAnsten ve Benjamin Breitkopf yer alıyor. Yarışma İle İlgili Detaylı Bilgi İçin:https://global.canon/en/newcosmos/ Başvurular İçin:https://apply.c-ncos.jp/en

Ads Area