Ads Area

Vodafone Yanımda Uygulaması Ayda 10 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

Vodafone’un dijital müşteri platformu “Vodafone Yanımda”, tüm işlemleri tek noktadan yapma kolaylığıyla büyük ilgi görmeye devam ediyor. Geçen yıl Türkiye’nin en aktif kullanılan ilk 10 uygulaması arasına giren “Vodafone Yanımda”nın aylık aktif kullanıcı sayısı, son 1 yılda 2 milyon artarak 10 milyona ulaştı. 

Uygulamanın aylık toplam kullanım trafiği ise 250 milyonu aştı. “Dijitalleşmenin öncü operatörü” olma vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone’un, müşteri ihtiyaçlarını tek bir dijital platformdan karşılayabilmek amacıyla geliştirdiği ve geçen yıl Türkiye’nin en aktif kullanılan ilk 10 uygulaması arasına giren “Vodafone Yanımda”nın aylık aktif kullanıcı sayısı son 1 yılda 2 milyon artarak 10 milyona ulaştı. 

Böylece, Vodafone’un Türkiye’deki 23 milyonu aşkın mobil müşterisinin neredeyse yarısı “Vodafone Yanımda” kullanıcısı oldu. “Vodafone Yanımda” üzerinden dijital finansal işlem yapanların sayısı ise son 1 yılda 2 katına çıktı. Vodafone müşterileri “Vodafone Yanımda” uygulamasını ayda ortalama 20’den fazla kez kullanarak toplam 250 milyonu aşkın trafik yaratıyor.

“Vodafone Yanımda” uygulamasının başarısını değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi: “Vodafone olarak, müşteri deneyimini iyileştirmek amacıyla dijitalleşmenin gücünden yararlanıyoruz. 

Müşterilerimize daha zengin bir deneyim sunmak ve onlarla kurduğumuz bağı kuvvetlendirmek üzere dijital varlık, kanal ve ürünlerimizi çeşitlendirmeye odaklanıyoruz. Bu kapsamda, müşterilerimizin Vodafone markasına temas ettiği her kanalda, kullandığı her ürün ya da serviste aynı basit deneyimi yaşayabilmesini hedefliyoruz. 

Hedefimiz, müşterilerimizin akıllı telefonları üzerinden, akıllı telefonları yoksa bilgisayarlarından, dijital platformlarımızı en iyi deneyimle, en basit şekilde, öncelikli kanal olarak kullanmasını sağlamak.

Bu anlayışla sunduğumuz ‘Vodafone Yanımda’ uygulamamız aylık 10 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşarak önemli bir başarıya imza attı. Böylece, mobil müşterilerimizin neredeyse yarısı ‘Vodafone Yanımda’ kullanıcısı haline geldi. Vodafone olarak, müşterilerimize uçtan uca ve radikal şekilde sadeleştirilmiş bir dijital deneyim sunmaya devam edeceğiz.” 

 Tüm işlemler tek uygulamada 

“Vodafone Yanımda” kullanıcıları, hatlarıyla ilgili birçok işlemi uygulama üzerinden kolayca ve hızla yapabiliyor. Buna göre, fatura ödeme; fatura detaylarını öğrenme; TL yükleme; TL bakiyesini öğrenme; kalan kullanımları, kullanılan tarife ve paketleri, geçilebilecek tarifeleri görüntüleme; yurtdışı kullanıma açma; 4.5G açma; İnternet/Konuşma/Mesaj bilgilerine ulaşma; yurtdışını arama; yurtdışında konuşma; yurtdışında kullanım gibi işlemler “Vodafone Yanımda” ile yapılabiliyor.  

Her ay 17 milyon hediye 


Vodafone’lular ayrıca, uygulamadaki “Bana Ne Var” bölümünde yer alan hediye çarkını çevirerek, her hafta sürpriz hediyeler kazanabiliyor. Hediye çarkıyla, Vodafone’lulara her ay 17 milyon hediye dağıtılıyor. 

Bugüne kadar hediye çarkıyla toplam 169 milyon GB mobil internet hediye edilirken, GSM dışı hediyelerin sayısı 120 milyona ulaştı.

 “Vodafone Yanımda” uygulaması, CEP yazıp 6666’ya SMS gönderilerek, Apple Store ve Google Play uygulama mağazalarından ya da vodafone.com.tr adresinden QR kod ile ücretsiz indirilebiliyor.

Ads Area