Ads Area

Lenovo yeni akıllı cihazlarını ve çözümlerini tanıttı

Teknoloji devi Lenovo, Orlando’daki “Transform 3.0 Accelerate” etkinliğinde sektörü yeni PC'leri, Artırılmış Gerçekliği, Nesnelerin İnterneti ve güvenlik çözümlerini keşfetmeye davet etti. Dünyanın ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Lenovo,Transform 3.0 Accelerate etkinliğinde yeni cihaz ve çözümlerini tanıttı. 

Katılımcılar,Lenovo'nun akıllı çalışma alanı dönüşümü çerçevesinde, akıllı işletmelere güç katmaya yönelik tasarlanan ürünlerini yakından görme şansını elde etti. 

Lenovo, etkinlikte PC'lerden, artırılmış gerçekliğe, nesnelerin internetinden güvenliğe kadarfarklı kategorileri kapsayan geniş bir inovasyon yelpazesi sundu. 

Lenovo’dan akıllı iş girişimi kapsamında yeni alt marka: ThinkReality 

Lenovo'nun akıllı iş girişimi kapsamında yaratılan ThinkRealityyenibir alt marka olarak karşımıza çıkıyor. ThinkReality kurumsal çalışanların artırılmış gerçeklik uygulamalarını en efektif şekilde kullanmasına yardımcı olmak amacıyla tasarlandı.

Lenovo’dan Uçtan uca nesnelerin interneti çözümlerinde cesur hamleler 

Lenovo, ThinkIoTile işletmeleri daha akıllı hale getirmeyi sürdürüyor.Nesnelerin İnterneti cihazıortamdaki yinelenen çeşitli eylemlerden bilgileri yakalıyor ve ardından, çalışma alanı verimliliklerini artırmak ve performansı optimize etmek için verileri analiz ediyor. EtkinlikteThinkIoT portföyündeyer alan ThinkCentreTinyve ThinkCentre Nano IoT, EPC300 ürünleri de tanıtıldı.  

Lenovo ve Microsoft’tan IoT’de iş birliği 
Etkinlikte diğer bir duyuru ise Lenovo ve Microsoft’un, IoT alanında gerçekleştirdikleri iş birliğioldu. Bu iş birliği kapsamındamüşterilerin dijital dönüşümlerini hızlandıracak, perakende ve üretim gibi alanlarda değer katacak hizmet ve çözümler açıklandı.  

Akıllı PC'ler küçülüyor, inceliyor 
Lenovo, etkinlikte ThinkCentre Nano, ThinkBookve ThinkPad™ X1 Extreme Generation 2 dahil olmak üzere en son akıllı Windows 10 PC serisi ürünlerini de tanıttı.  

Dünyanın en küçük ticari masaüstü serisi 
Etkinlikte dünyanın en küçük ticari masaüstü serisi ThinkCentre M90n de tanıtıldı. 

Bu cihaz, ultra taşınabilir ölçülerle güçlü performans sunmak üzere tasarlandı. Model, ThinkCentre Tiny'nin üçte biri boyutundave geleneksel masaüstü bilgisayarlarına kıyasla yıllık olarak yüzde 30 oranında enerji tasarrufu sağlıyor.  

KOBİ’lere yönelik yeni alt marka  
Lenovo, ThinkBook adı verilen, küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ) yönelik yeni bir alt markayı pazara sundu. 13 inç ve 14 inç modeller olarak mevcut olan ultra ince ThinkBook S serisi,akıllı telefon deneyimini PC'ye getiren şık görünümlü cihazlara yönelik talebi karşılıyor. İleri düzey iş kullanıcıları için: 

ThinkPad X1 Extreme Gen 2 Etkinlikte tanıtılanThinkPad X1 Extreme Gen 2, 9. Nesil Intel Corei9 işlemci seçenekleriyle serinin özelliklerini ileriye taşıyor. 

İleri düzey iş kullanıcıları için tasarlanan ThinkPad X1 Extreme Gen 2, mobil yaşam tarzına ve aynı zamanda yüksek performanslı bilgi işlem gereksinimlerine uygun, mükemmel incelikte ve hafiflikte bir Windows® 10 dizüstü bilgisayarı olarak dikkat çekiyor.  

En İyileri Korumak İçin: ThinkShield

İşletmeleri korumak üzere tasarlananThinkShield portföyü güvenliğe yönelik olarak, verilerinin, kimliklerinin, çevrimiçi ortamının ve cihazlarının korunması olmak üzere müşterilerin en önemli dört sorununa odaklanan bütünsel bir güvenlik yaklaşımı sunuyor. ThinkShield ilk olarak geçtiğimiz yıl pazara sunulmuştu. ThinkShield portföyüne, bu yıl da yeni özellikler eklendi. 

Bunlardan biri BIOS'un bozulması ya da kötü amaçlı bir saldırıya maruz kalması durumunda 'kendini onaran' ve bilinen ‘son iyi yedek kopyasını geri yükleyen’Lenovo Self Healing BIOS. Diğeri ise, kullanıcıların harici araçlara ya da sürücüyü sökmeye gereksinim duymaksızın cihazlarındaki hassas verileri tamamen silmesine olanak sağlayan ThinkShield Secure Wipe.

Ads Area