Ads Area

Facebook Developer Cırcles’ı Türkiye'de Başlatıyor

Facebook, Türkiye'nin en kalabalık şehirlerinden İstanbul ve Ankara'da iki Developer Circles’ı faaliyete geçirdiğini duyurdu. Facebook, Türkiye'deki ilk iki Developer Circles'ı İstanbul ve Ankara'da hayata geçirdiğini duyurdu. 

Bugün itibariyle, bu iki şehirde yaşayan geliştiriciler yerel geliştirici topluluklarına katılabilecek, diğer geliştiricilerle işbirliği yapabilecek ve hem çevrimiçi hem de çevrimdışı ortamda geliştirici araçları ve Facebook’un ürünleri hakkında bilgi sahibi olabilecekler. 

 Facebook, dünyadaki tüm geliştiricilerin bilgiye erişmelerine, bilgi paylaşımında bulunmalarına ve yerel geliştiricilerle işbirliği ve kodlama yapmalarına yardım etmeyi amaçlayan Developer Circles programını ilk kez Nisan 2017’de faaliyete geçirdi.

 “Türkiye'deki yerel toplulukları teknik bilgi karşılığında desteklemeye devam edeceğiz” 

Türkiye'deki Developer Circles programı hakkında konuşan Facebook Ortadoğu ve Kuzey Afrika Stratejik Geliştirici Programları Yöneticisi Walied Elamien, şunları söyledi: “Developer Circles ile hedefimiz, yerel toplulukları teknik bilgi karşılığında desteklemek...

 İster nasıl kod yazacağını öğrenen bir öğrenci, ister bir fikri gerçeğe dönüştürmek isteyen bir geliştirici, isterseniz en son teknoloji güncellemelerini araştıran deneyimli bir kodlayıcı olun, Developer Circles tüm geliştiricilere yardımcı olmak için tasarlandı. 

Önümüzdeki dönemde, TOBB ve Habitat işbirliğiyle açmayı planladığımız girişimcilik merkezi de dahil olmak üzere hayata geçireceğimiz bir dizi girişimle, Türkiye'deki yatırımlarımızı genişleterek yerel toplulukları desteklemeye devam edeceğiz.” 

 Program kapsamında, İstanbul'dan Enis Yurdatapan ve Muhammed Aziz Ulak, Ankara'dan ise Burcu Coşkun, birçok aday arasından kendi şehirlerinin Facebook Developer Circles Lideri olarak seçildiler. 

Bu üç kişi, yerel topluluklarına liderlik yapmaktan, çevrimdışı etkinlikler düzenlemekten ve yerel çevrimiçi Facebook topluluklarını yönetmekten sorumlu olacak. Developer Circles Türkiye Liderleri, dünyanın dört bir yanında yerel Developer Circles toplulukları kuran, geliştiren ve destekleyen diğer liderlerle bağlantı kurma şansına sahip olacak ve kendi topluluklarının programın temel misyonunu ve hedeflerini hayata geçirmesini sağlayacak. 

Facebook Developer Circles hakkında daha fazla bilgi almak için https://developers.facebook.com/developercircles/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Facebook üzerinden şehrinizdeki yerel Developer Circles ile iletişime geçmek ve bölgenizdeki buluşmalara katılmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Ads Area