Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Translate

Türkiye dijital pazarlama dünyasında bir ilk

TheADX platformu, mağazalarıyla birlikte yurt içinde ve yurt dışında yerleşik tüm AVM’lere satış hacimlerini artıran alternatif bir pazarlama mecrası sunuyor. Digital Exchange CEO’su Emrah Pamuk, “ AVM’ler bu yeni dijital platform üzerinden şehire, ilçeye hatta mahalleye odaklı hedefleme yaparak potansiyel müşterilerine ulaşabiliyor ve onlara özel kampanyalar düzenleyebiliyorlar” dedi. 

Türkiye’nin önde gelen teknoloji hizmet şirketi Digital Exchange, Türkiye ekonomisinde büyümeye devam eden AVM sektörünü potansiyel müşterilerine ulaştıran yepyeni bir dijital pazarlama platformunu pazara sundu. 

Yapay zeka teknolojisinin kullanıldığı ve tamamı Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen dijital platform TheADX, mağazalarıyla birlikte yurt içinde ve yurt dışında yerleşik tüm AVM’lere satış hacimlerini artıran alternatif bir pazarlama mecrası sunuyor. 

TheADX’in stratejik ortağıDigital Exchange, gerçek zamanlıbir talep yönlü platform olan DSP (Demand Side Platform)üzerinden,tüm dünyada AVM’leri potansiyel müşterileri ile buluşturuyor. 

Türkiye’nin alanında ilk ve tek örneği olan TheADX platformu, harita ve mikro hedefleme teknolojisi ile çalışıyor.AVM’ler bu yeni dijital platform üzerinden ile, ilçeye hatta mahalleyeodaklı hedefleme yaparak potansiyel müşterilerine özel reklam kampanyaları düzenleyebiliyorlar.  

Potansiyel müşterilere ulaşmanın dijital yolu 
AVM’ler standart 5 km. yarıçapından başlayarakTheADX platformu üzerinden seçecekleri büyüklükteki bir alan üzerinde yaşayanpotansiyel müşterilerine kolayca ulaşabiliyorlar. 

Uygulamada, Alışveriş Yoğunluğu Algoritması ve Yaşam Yoğunluğu Algoritması seçenekleri kullanılıyor. Verileri analiz ederek medya satın almalarını daha hızlı ve akıllı hale getiren TheADX, hedef kitleye özel dijital planlama yapma imkanı sağlıyor.  

AVM’lere rekabette üstün olma avantajı  
AVM sektörünün ülkemizde son 15 yılda hızla büyüdüğünü ve bu büyümenin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini belirten Digital Exchange Kurucu ve CEO’su Emrah Pamuk, “TheADX platformu,AVM’lerin potansiyel müşterilerine hızla ulaşmalarını vebu yolla onlara rekabette üstün olma avantajı sağlıyor” dedi. 

Türkiye’de ilk kez AVM sektörünün kullanımına sundukları TheADX ile dikey pazarlamayı hedeflediklerini ifade edenEmrah Pamuk,platformun yapay zeka ile geliştirilen aynı zamanda programatik bir reklam teknolojisi olduğunu vurguladı. 

Pamuk, şöyle konuştu: “Dijital alana yatırım yapan, potansiyel müşterilerine ulaşarak onlara özel kampanyalar düzenlemek isteyen her sektör ve marka, TheADX platformunu kullanmayı gündemine almaktadır.” 

 Sırada turizm ve eğitim sektörü var 
TheADX platformunu, AVM sektöründen sonra turizm ve eğitim sektörüne açacaklarını bildiren Emrah Pamuk, “AVM ya da AVM içindeki mağazalarda ürün arayan müşterilerin karşısına direkt olarak banner, video veyadinamik banner ile çıkan platform, potansiyel müşteriye ulaşmak içintam bir nokta atışı yapıyor.

Harita teknolojisine dayalı sistemi sayesinde platform; Avrupa dahil, dünyanın her ülkesindeki AVM veya mağaza zincirleri için kullanılmaktadır” dedi.  

Programatik reklamcılığın yükselen trendi 
Programatik reklamcılığın son yıllarda yükselen trendine dikkati çeken Emrah Pamuk, TheADX’in aynı zamanda Pro

gramatik Reklam Satınalma Platformu olduğunu söyledi. Pamuk, “Programatik reklamcılık, teknolojiyi kullanarak veriyi analiz ediyor, reklam satın alımını hızlı ve efektif hale getiriyor” şeklinde konuştu.  

Sistem nasıl işliyor? 
TheADX Platformu Alışveriş Yoğunluğu Algoritması seçeneği ile AVM’ler, bölgesinde alışveriş yapmaya istekli tüm müşterilerine ulaşabiliyor. 

Bu seçenekte; ayakkabı, çanta veya giyim gibi birçok kategoride alışveriş yapmaya istekli potansiyel müşteri sayılarına bağlı olarak medya planlaması yapılabiliyor. 

Belirlenen mahallelerde seçilen ürün kategorilerine göre, erişilebilecek kişi sayıları ile birlikte sistem üzerinde video ve banner reklam birim maliyetleri de görülebiliyor. Yaşam Yoğunluğu Algoritması ile de AVM‘ler, bölgelerinde yaşayan ve erişmeyi istedikleri uzaklıktaki müşteri kitlesine bağlı olarak dijital medya planlaması yapabiliyorlar.

Video ve banner reklamları için frekans ayarlamalarıyla birlikte, video ve banner reklamlarının ‘hangi sıklıkta yayınlanmak istenildiği’ ve ‘bir kişiye yayın boyunca kaç defa gösterileceği’ sistem üzerinden ayarlanabiliyor. İnteraktif reklamlar ile potansiyel müşterilere reklam içerisinde yol tarifi de verilebiliyor