Ads Area

Sony RX0 II dünyanın en küçük ve en hafif premium ultra kompakt fotoğraf makinesi

Su geçirmez , dayanıklı ve son derece kompakt bir gövdeye sığdırılan 1.0 tip yığılmalı15.3MP görüntü sensörü ile mükemmel görüntü kalitesi 


ZEISS® Tessar T* 24mm F4 sabit geniş açılı lens  4K iç kayıt ve yeni görüntü sabitleme çözümleri ile video çekimi 

1/32000 saniyeye kadar Bozulma Önleyici Deklanşör ve 16fps’e kadar kesintisiz çekim özellikleri ilehareketsiz obje fotoğrafçılığına yönelik gelişmiş fonksiyonellik • Su geçirmez, 180 derece eğilebilir LCD panel ve Clear Image Zoom sayesindezengin görüntü çekim yelpazesi çeşitliliği 

Selfie çekimleri için gelişmiş renk yeniden üretimi, yeni Yumuşak Cilt Efekti modu ve gelişmiş Eye AF  Vlog çekimi için minimal ve ideal çözümü sunan mikrofon jakı ve Çekim Kolu (VCT-SGR1) 

Çeşitli açılardan kreatif video anlatımını mümkün kılan, çok kameralı çözüm Sony, son derece popüler kompakt fotoğraf makinesi yelpazesinin en yeni ve heyecan verici üyesini görücüye çıkardı. 

Dünyanın en küçük ve en hafif premium kompakt fotoğraf makinesi RX0 II(model DSC-RX0M2), orijinal RX0’ın su geçirmezlik/toz geçirmezliği,şoka dayanıklılık, ezilmeye dayanıklılık ve ultra kompaktlık özelliklerini daha da ileriye taşıyor. 

 

Yeni model artık makine içi 4K kayıt vevideo kaydı için yeni görüntü sabitleme çözümlerinin yanı sıra yukarı doğru 180 dereceye, aşağı doğru 90 dereceye kadar eğilebilen ve su altında dahi çalışan bir LCD ekrana sahip. 

RX0 II’nin merkezinde, 1.0-tip yığılmalı 15.3-megapikseli Exmor RS™ CMOS görüntü sensörüve güzel görünümlü cilt tonları gibi gelişmiş renk yeniden üretimini mümkün kılan gelişmiş bir BIONZ X™görüntü işleme motoru yer alıyor. 

Bu güçlü kombinasyon, ISO 80 -12800 gibi geniş bir hassasiyet aralığında, hareketsiz obje ve video çekimi için ışık hızında performans ve muhteşem bir görüntü kalitesi sunmak üzere optimize edildi. 

Kısaltılmış 20cm minimum netleme uzaklığına sahip ZEISS® Tessar T* 24mmiii F4.0sabit geniş açılı lens, yeni makineyi selfie çekimleri veya masa üstü fotoğraflar için mükemmel hale getiriyor.  

Tüm koşullara uyum sağlayan fotoğraf makinesi 

RX0 II,başka hiçbir fotoğraf makinesinin gidemediği yerlere yanınızda götürebileceğiniz, gerçek anlamda ‘sıkıntısız’ bir fotoğraf makinesi. 

Sadece 59mm x 40,5mm x 35mm’lik boyutları ve 132g ağırlığı ile cebinize kolaylıkla sığan RX0 II, hava koşullarının karşısına çıkaracağı her türlü zorluğa hazır. 10 metre derinliğe kadar su geçirmezii, toz geçirmezi, 2 metre yüksekliğe kadar darbeye dayanıklıviive 200KG kuvvete kadar ezilmeye dayanıklı

Sony Europe Dijital Görüntüleme Ürün Pazarlama Direktörü Yann Salmon Legagneur, “Orijinal RX0’ın geliştirilmesinin ardındaki amaç, formuyla ve teknik özellikleriyle yeni yaratıcı ifade şekillerine imkan veren bir fotoğraf makinesi üretmekti. 

Yeni RX0 II ile bu temeli daha da geliştirdik. Yeni özellikler ve fonksiyonlar ekleyerek, fotoğraf makinemizi her tip seyahat için ideal hale getirdiğimize; geniş bir çekim ve video blog çalışmaları yelpazesinde hem fotoğraf hem de video kamerası olarak aynı performansı göstermesini sağladığımıza inanıyoruz” dedi.  

Film çekimi ve daha fazlası 

RX0 II, 4K video için gerekenin yaklaşık 1,7 katı veri toplamak üzere, piksel gruplama olmaksızın tam piksel okumalı 4K 30p iç video kayıt özelliği sunuyoriv. Bu yüksek hızda örnekleme, hare ve çentiklenmelerin görünümünü azaltarak sıradışı detay ve derinliğe sahip, pürüzsüz, yüksek kaliteli 4K görüntüler sağlıyor. 

Bu görüntüler, kısa süre önce hayata geçirilen Sony “Imaging Edge™”mobil uygulamasının yardımıyla akıllı telefona aktarılabiliyor , düzenlenebiliyor ve sosyal ağlar üzerinde kolaylıkla paylaşılabiliyor. RX0 II, elde çekim sırasında dahi net görüntüler elde etmek için, gövde içi elektronik sabitleme özelliğisunuyor. 

Görüntüler, video çekimi sırasında yakalanan ek bilginin gimbal benzeri pürüzsüzlüğe sahip bir video üretmek üzere işlenebildiği ‘Movie Edit add-on’ uygulaması ile çalışan bir akıllı telefon veya tablete aktarıldığı durumlarda daha da iyileştirilebiliyor. 

Sony ‘Movie Edit add-on’ üzerinden erişilebilen bir diğer yeni özellik ise, seçilen süjenin çerçevenin merkezinde tutulduğu ve görüntüdeki bozulmanın nihai bir düzenlemede düzeltildiği ‘Akıllı Kadrajlama.’ Videonun nerede paylaşılacağına bağlı olarak istenilen en-boy oranı da seçilebiliyor. RX0 II’nin diğer video özellikleri arasında, 1000 fps’e kadar Süper Yavaş Çekim kayıt, sıkıştırılmamış 4K HDMI çıktı ve eşzamanlı proxy kayıt da bulunuyor. 

Kullanıcılar,ortaya çıkacak sonucun kreatif vizyonlarına tam olarak uyduğundan emin olmak için Picture Profile, S-Log2ve Zaman Kodu / Kullanıcı Bitifonksiyonlarından da yararlanabiliyor. 

Hassas Fotoğrafçılık 

RX0 II’nin çok yönlülüğü, video yeteneklerinin yanı sıra bir dizi fotoğraf çekimi özelliği de sunması anlamına geliyor. 1/32000 saniyeye kadar Bozulma Önleyici Deklanşöre sahip olan fotoğraf makinesi, süjenin yüzünden bir anlığına geçen hisleri dahi yakalamak için, 16 fps’e kadarv çekim yapabiliyor. 

Orijinal RX0’ya göre yapılan güncelleme ile yeniden renk üretimi, doğal ve canlı insan cildi renkleri üretmek üzere geliştirilirken, opsiyonel ‘Yumuşak Cilt Efekti’ de ufak leke ve kırışıklıkları kapatmak için uygulanabiliyor. 

Sınıflandırma ve Koruma fonksiyonları, fotoğraf makinesinde uygulanabiliyor ve kesintisiz çekilen fotoğraflar gruplanmış halde fotoğraf makinesi üzerinde görüntülenebiliyor. 

Sony’nindünyanın dört bir yanındaki portre fotoğrafçıları arasında son derece yüksek popülarite kazanan Eye AF özelliği, RX0 II’da daha da iyileştirildi.

Eye AF’nin hızı, doğruluğu ve işleyişi, nefes kesen bir portre çekmeyi daha da kolaylaştırmak üzere geliştirildi; deklanşöre sadece yarıya kadar basıldığında, netleme, süjenin gözlerine kilitleniyor. 

Odaklanılan göz (sol / sağ / otomatik) menü üzerinde seçilebildiği gibi özel bir butona da atanabiliyor; ve bu şekilde, kullanıcının kompozisyon üzerine yoğunlaşmasına imkan veriyor. 

Fotoğraf makinesi, aralıklı çekime ayarlanabiliyor ve bunun sonuçları da Sony’nin “Imaging Edge” masaüstü uygulaması ‘görüntüleyicisi’ ile düzenlenerek nefes kesen hızlandırılmış çekim videolara dönüştürülebiliyor . 

Çoklu kamera seçenekleri 

Sony’nin‘Imaging Edge Mobile’ uygulaması ile5’e kadarRX0 II fotoğraf makinesi kablosuz olarak kullanılabiliyor ; 6 ila 50 fotoğraf makinesi de bir erişim noktası üzerinden kontrol edilebilecek (Yaz 2019 için planlanmıştır).

RX0 II, aynı zamanda 100’e kadar fotoğraf makinesinin kablolu bir çoklu fotoğraf makinesi düzeneği içinde bağlanıp kontrol edilebilmesine imkan veren Kamera Kontrol Kutusu CCB-WD1 ile de uyumlu. 

Bu çok kameralı çözümler, kullanıcının takip etmek istediği her bakış açısından çekim fırsatlarına ve özgür video anlatım olanaklarına sahip olduğu yeni bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Ads Area