Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Translate

Honor, Türk tüketicisinin büyük ekran beklentilerini karşılıyor

Teknolojiyi, modaya ve gençlerin ihtiyaçlarına adapte eden vizyoner ürünlerin yaratıcısı HONOR, dünya trendlerini takip eden Türk tüketicisinin beklentilerini karşılıyor ve büyük ekranlı telefonlarını Türkiye pazarına sunmaya devam ediyor.


Son yıllarda yapılan araştırmalara göre büyük ekranlı telefonların trend olmasıyla beraber Türk tüketicisi de ekran tercihini bu yönde kullanmaya başladı. 

Fiyat performans oranı yüksek modellerini Türkiye’ye getiren Honor, tüketici yönelimleri ile tercih edilen büyük ekranlı telefonlarını çoğaltmayı hedefliyor. 

Teknolojiyi, modaya ve gençlerin ihtiyaçlarına adapte eden vizyoner ürünlerin yaratıcısı HONOR, Türk tüketicisinin ihtiyaçları doğrultusunda yön verdiği üretim planlarını önümüzdeki yıl da sürdürmeye kararlı. 

Son yıllarda tüketicilerin büyük ekranlı telefonlara yönelmesiyle beraber Honor da geliştirdiği teknolojik yeniliklerle gövdeyi büyütmeden ekranı büyük telefon üretmeyi başardı. 

Modellerinde bu teknolojileri sonuna kadar kullanan ve yüzde 90’ı aşan ekran gövde oranlarına sahip telefonlar üreten Honor, Türkiye’deki akıllı telefon kullanıcılarının beklenti ve ihtiyaçlarını sonuna kadar karşılıyor. 

Türkiye'de satılan Honor marka en küçük ekranlı cep telefonu 5.45 inç ile Honor 7S modeli olurken en büyük ekran boyutu ise 6.5 inç büyüklüğünde olan Honor 8X modeli. 

 Diğer modeller de 5.65 ile 6.5 inç aralığında bulunuyor ve resmi olarak satışta olan modeller genelde bu büyüklükte bir ekrana sahip. Ekran gövde oranlarını % 90’ın üzerine çıkarmayı başaran Honor, günümüzde ürettiği telefonlarda küçük bir gövdeye daha büyük bir ekran yerleştirmek için çalışıyor. 

Honor, bir telefonun alt çerçevesinin genişliğini 4.25 mm'ye kadar daraltmak ve en yüksek kalitede akıllı telefonları rekabet etmek için yüzde 91 ekran gövde oranına ulaşmak için gelişmiş çip üzerinde film (COF) teknolojisi ve patentli bir anten tasarımı kullanıyor. 

Bu tasarım sayesinde örneğin Honor 8X modelinde 5.5 inç boyutunda bir gövdeye 6.5 inç bir ekran sığdırılabiliyor. Honor sadece ekranları büyütme değil bunların kullanıcıların gözlerine zarar vermesinin önüne geçmek için de bazı teknolojiler kullanıyor. 

Yine Honor 8X ve diğer tüm Honor modellerinde bulunan Göz Rahatlığı Modu ile rahat bir kullanım sunuluyor. Honor 8X ve Honor 10 LiteTüV Rheinland tarafından onaylanan ve ekran tarafından yayılan mavi ışık ışınımını azaltan ve göz yorgunluğunu önleyebilen yeni nesil Göz Rahatlığı Modu da kullanıcılara rahat bir kullanım vaad ediyor.  

Türkiye'de büyük ekranlı telefonlar ilgi görüyor  

Giderek büyüyen ekranlar dünyada olduğu gibi Türkiye'de de bu tarz telefonların ilgi görmesine yol açıyor. Özellikle video içeriklerin artması, telefonların sadece iletişim değil aynı zamanda bir eğlence ve vakit geçirme aracı haline gelmesi gibi sebeplerden dolayı büyük ekranlı telefon satışları ciddi oranda artmaya başladı. 

Piyasa araştırmaları büyük ekran diyor 

Bu trendi tetikleyen bir başka olgu ise telefon üreticilerinin daha ince çerçeveli cihazlar üretmeye başlaması da oldu. Geçmişte 5.5 inçlik bir telefonun sığdığı gövdeye ince çerçeve üretim teknikleri sayesinde 6 ve hatta 6.5 inçlik ekranlar yerleştirilebiliyor. Bu da dünyada olduğu gibi Türkiye'de de ilgi gören ve daha fazla satılan telefonların büyük ekranlı modellerden oluşmasına yol açtı. Piyasa verilerine bakacak olursak 2017 yılının son çeyreğinde Türkiye'de satılan telefonların yüzde 11'i 5.5 inç ve üstü ekranlı telefonlardan oluşurken, tam bir yıl sonra yani Kasım 2018'de bu oran yüzde 53'e çıktı. Yani pazar verilerine baktığımızda bir yılda 5 kattan daha fazla bir artış olduğu görülüyor. Bu bilgilere göre, Türk tüketicileri artık daha büyük ekranlı telefonlar tercih ediyor. Dünyadaki trendleri yakından takip eden Türk tüketicileri de artık daha büyük ekranlı telefonlar kullanmak istiyor. Birçok sebebi olan bu tercih, üreticiler tarafından da destekleniyor ve günümüz akıllı telefonları artık daha büyük ekranlı ve daha fazla multimedya özelliği ile beraber geliyor.  

Büyük ekran daha iyi bir multimedya desteği sunuyor 

Bir telefonun ekranının büyük olması özellikle eğlence amaçlı kullanımlarda, video izlerken ya da sosyal medyada gezinirken kullanılıyor. Tüketiciler daha büyük ekranı aynı zamanda film ya da video izlemek için de kullanıyor. Bu sayede yolda, toplu taşımada ya da bir şeşi beklerken vakit geçirme amaçlı cep telefonu kullanımı daha keyifli hale geliyor.