Ads Area

Huawei Watch GT ile sağlıklı yaşama adım atın

Sağlıklı yaşamın anahtarlarının başında düzenli olarak fiziksel aktivitede bulunmak ve bunların takibi geliyor. 


Modern spor bileklikleri ve akıllı saatler, gelişmiş uygulamalar ile birlikte kullanıldığında bu takibin düzenli olarak yapılması için profesyonel antrenörlerin yerini almaya başladı bile. 

Ancak her akıllı saat aynı değil. Sporda kullanılacak “elektronik koçu” seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Piyasada birçok spor bilekliği ve akıllı saat mevcut. 

Birçok farklı disiplinde çalışan spor meraklıları, yanlarında taşıyacakları cihazlarda performans ölçümünden cihaz dayanıklılığına, uzun pil ömründen tasarıma kadar detaylı bir titizlik gösteriyorlar. 

Sağlık riske atılmaz Kalp atış hızı, egzersiz sırasında sporcunun gerçekten yüksek performans gösterip göstermediğini anlamak için ölçülen temel parametrelerden biri. 

Ayrıca kalp atış hızı analizi, kullanıcıyı belirlenen sınırları aşmaması için de koruyabilir. Ne yazık ki birçok cihaz kalp atış verilerinin profesyonel ölçümünü yapamayarak raporlamasını sunamıyor. 

 Huawei Watch GT

HUAWEI TruSeen 3.0 kalp atış hızı izleme teknolojisi, kendi kendine öğrenme algoritmasını ve saatin içine yerleştirilmiş gelişmiş sensörleri kullanarak gerçek zamanlı doğru kalp atış hızı ölçümünü sağlıyor.  

Konum belirlemede yüksek hassasiyet 

Lokasyon takibi, giyilebilir ürünlerde en sık kullanılan fonksiyonlardan biri. Maalesef, en pahalı saatler bile, büyük bir şehrin merkezinde antrenman rotasını düzgün bir şekilde kaydetmekte zorlanabiliyor. 

Bu sorunu önlemek için kullanıcıların ihtiyaçlarını analiz eden Huawei, Watch GT’nin üç uydu konumlandırma sisteminden (GPS, GLONASS ve GALILEO) faydalanmasını sağladı. 

Bu sayede Huawei Watch GT, dünyanın neresinde egzersiz yapıldığı fark etmeksizin daha doğru, daha hızlı ve daha hassas konumlandırma sağlıyor. Doğru rota takibi, antrenmanların daha verimli bir şekilde planlanmasını sağlıyor.  

Uzun mesafe koşucusu 

Kullanıcılar için en önemli sorunlardan biri, akıllı saatlerin en çok iki gün boyunca kullanılabilen düşük pil süresi. Huawei Watch GT uzun pil ömrü açısından rekor kırıyor. 

Tam olarak şarj edildiği durumda, haftada 90 dakikalık egzersiz yapıldığında iki hafta boyunca kesintisiz çalışabiliyor. Kalp atış hızı izleme kapatıldığında ise Watch GT’nin çalışma süresi 30 güne kadar çıkıyor. 

Bu kadar uzun pil ömrü büyük bir batarya haricinde, makine öğrenmesine dayalı tamamen yeni bir mimarinin kullanılması sayesinde mümkün oldu. Bu sayede çift çekirdekli işlemcinin güç tüketimi yüzde 80'e kadar azaltıldı.  

Hareket kadar dinlenme de önemli 

 Etkili antrenmanın, en çok unutulan ancak en kritik yönlerinden biri de dinlenmektir. Watch GT'nin yerleşik uyku analizi işlevi, yaygın uyku sorunlarını tanımlamak için gelişmiş TruSleep 2.0 uygulamasını barındırıyor. 

TruSleep, uykunun derin, hafif, REM ve uyanış evrelerini analiz ediyor. Analizden sonra ise uyku kalitesini değerlendiren TruSleep, kullanıcılarına Harvard Tıp Fakültesi'ndeki DBIOM merkezinde hazırlanan doğru ve kanıtlanmış önerilerini sunuyor. 

Watch GT, uykuya dalmakta zorluk, aşırı uyku hafifliği, erken uyanma gibi yaygın görülen 6 tipik uyku probleminin çözümünde oldukça iddialı.  

Göz alıcı etki 

 Egzersiz için en iyi akıllı saat seçilirken, sadece teknik parametrelere ve fonksiyonlara değil, cihazın nasıl göründüğüne de dikkat edilmeli. Huawei Watch GT, klasik ve zarif saatlere doğrudan referansta bulunuyor. GT muhafazası sadece 10,6 milimetre. 1,39 inç (454 x 454 çözünürlük) ekran, en son AMOLED teknolojisi ile üretildi. 

Ek olarak, paslanmaz çelik kaplaması ve DLC (elmas) kaplaması nedeniyle Watch GT darbelere karşı dayanıklıdır ve 5 atmosfer basınca kadar suya daldırılabilir. HUAWEI WATCH GT’nin spor modeli 1199TL ve klasik modeli 1399TL tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatlarıyla tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

Ads Area