Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Translate

OPPO Ar-Ge’ye 1.43 milyar dolar yatırım yapacak

Geçtiğimiz yılın en popüler akıllı telefon modelleri arasında yer alan Find X modelini yaratan OPPO, fark yaratan yeni modeller ve teknolojiler geliştirmek hedefiyle Ar-Ge’ye 1.43 milyar dolar yatırım yapacak.


Geçtiğimiz yıl amiral gemisi modeli Find X ile akıllı telefon pazarında trendleri belirleyen OPPO, 2019 yılında da heyecan yaratmaya devam edecek. 

 Dünya çapında pek çok teknoloji platformu tarafından 2018’in en başarılı ve popüler akıllı telefonları arasında gösterilen Find X; çerçevesiz, çentiksiz tasarımı ve kavisli ekranının yanı sıra motorlu sistemle ortaya çıkan kameraları, Süper VOOC şarj teknolojisi, 3 boyutlu yüz tarayıcısı gibi özellikleriyle büyük ses getirmişti.  

Ar-Ge’ye 1.43 milyar dolar yatırım 

Türkiye’nin de dahil olduğu 35 ülkede operasyonu bulunan OPPO, 2019 yılındaki yatırım planlarıyla ilgili bilgiler paylaştı. OPPO, akıllı telefon pazarında standartları yükseltme hedefiyle yeni dönemde Ar-Ge yatırımlarına öncelik vereceğini açıkladı. 

OPPO'nun Kurucusu ve CEO'su Tony Chen’in verdiği bilgilere göre, OPPO 2019’da Ar-Ge harcamalarında yıllık yüzde 150 oranında artışla yaklaşık 1.43 milyar dolar yatırım yapacak. 

OPPO artan Ar-Ge sermayesi ile şirketin teknolojik yeteneklerini geliştirmeye odaklanacak. OPPO, akıllı telefon teknolojilerinin yanı sıra akıllı saatler ve akıllı ev teknolojileri de dahil olmak üzere bir dizi akıllı cihaz geliştirecek. OPPO bu çalışmalarında yapay zekayı kullanacak. 

OPPO 5G trendine öncülük yapacak 

OPPO’nun 2019’daki yol haritasının en önemli başlıklarından birini 5G teknolojisi oluşturacak. 2015 yılından bu yana 5G teknolojisine yatırım yapan ve 5G ürünlerinin geliştirilmesine hız veren OPPO, Ekim 2018’de ilk 5G akıllı telefon bağlantısını gerçekleştirmeden önce Ağustos 2018'de 5G sinyal ve veri bağlantılarının birlikte çalışabilmesini sağladı. OPPO, 2019 yılında 5G akıllı telefonları tüketicilerle buluşturan ilk üretici olmayı hedefliyor.  

5G döneminde yapay zeka teknolojisi 

Akıllı telefon pazarında öncü bir marka olarak kullanıcılara kusursuz deneyimler yaşatmayı amaçladıklarını vurgulayan Tony Chen, şunları söyledi: “Yapay zeka teknolojilerinin sağladığı faydalar 5G döneminde farklı bir boyut kazanacak. 

OPPO olarak yapay zeka konusunda geniş bir vizyona sahibiz. Gelecekte, akıllı telefonlar akıllı kişisel asistanlar olacak. OPPO bu hizmeti sağlama konusunda öncü bir rol üstlenecek. 

Üst düzey teknolojilere ve uygulamalara kaynak ayırarak yapay zekayı aktif olarak kullanacağız.” Tony Chen, OPPO'nun 5G, yapay zeka ve nesnelerin interneti teknolojilerinin geniş çapta uygulandığı dönemde lider olmaya kararlı olduğunu sözlerine ekledi.

İlk 5G prototipi amiral gemisi Find X ile geldi  

Yeni bir 5G ekosistemi geliştirmek için dünya çapında endüstri ortaklarıyla birlikte çalışacak olan OPPO, geçtiğimiz aralık ayında Çin’de düzenlenen bir konferansta ilk kez “Find X 5G” prototipini tanıttı. 

2018’in başlarında piyasaya sürülen OPPO’nun amiral gemisi modeli OPPO Find X, akıllı telefon endüstrisindeki ekran trendini yeniden belirlerken, OPPO’nun Avrupa pazarında daha fazla tüketiciye ulaşmasında lokomotif rol oynadı.