Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Translate

UpCall, artık herkese açık

Turkcell, Türkiye’nin dijital operatörü olduğunu yalnızca yenilikçi uygulamalarıyla değil, bunları tüm operatörlerin kullanıcılarıyla paylaşarak da gösteriyor. Daha önce sadece Turkcell’lilere açık olan bilinmeyen numara kavramını ortadan kaldıran yeni nesil rehber uygulaması UpCall, telefon rehberinizde kayıtlı olmasa da arayanın ismini gösterme, numaradan isim, isimden numara sorgulayabilme konulu ve resimli arama özellikleriyle isteyen herkesin kullanımına açıldı. 

Turkcell, akıllı telefon rehberinde ezber bozan uygulaması UpCall’u, tüm operatörlerin kullanıcılarıyla paylaşıyor. Apple Store ya da Google Play üzerinden ücretsiz indirilebilen UpCall uygulaması, telefonunuzun rehberinde kayıtlı olmayan kişilerin aramalarında, arama ekranında kim olduğunu gösteriyor. 

Uygulama ayrıca aramaya konu ekleyerek, arama nedenini daha telefon çalarken karşı tarafa iletiliyor. Resim ve emojili arama seçeneğiyle de telefon ekranlarını eğlenceli bir hale getiriyor. UpCall bu özellikleriyle tüm operatörlerin kullanıcılarına açıldı. 

Turkcell kullanıcıları ise UpCall’un ayrıcalıklı özelliklerinden yararlanmayı sürdürecek. 

Tek tıkla grup arama, en yakın nöbetçi eczaneye iletişim ve lokasyon bilgisiyle ulaşabilme, ‘rahatsız etme’ seçeneğiyle telefon açıkken de ulaşılamıyor anonsu iletilmesi gibi daha bir çok özellikle UpCall, Turkcelliler’in hizmetinde.

Tüm aramaları tek ekrandan yönetiyor 

UpCall ile tüm aramaları tek bir ekrandan yönetmek mümkün oluyor. Turkcell’in KimAramış, KimAramış Ektsra, CepAçık, CepAçık Ekstra, KimArıyor, ŞimdiAra gibi arama servislerine abone olanlar, tüm aramaları tek bir ekran üzerinden kolayca yönetilebiliyor. 

UpCall ile sadece başarılı ve cevapsız çağrıları değil, telefon kapalıyken ya da meşgulken arayanları da arama kayıtlarından görebiliyor. 

Böylelikle kullanıcıların daha önce kısa mesaj ile aldıkları bildirimler, uygulama bildirimleri ile tek ekrandan çok daha kolay ve anlık takip edilebiliyor. UpCall’un bilinmeyen numaraları göstermesi için aranılan kişinin isminin paylaşılmasına izin vermiş olması gerekiyor. 

Bunun için arayan kişinin kaydının Turkcell Rehber’de ya da Rehberlik Hizmetleri Servisi A.Ş’ nin veri tabanında yer alması gerekiyor.