Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Translate

Huawei’den Yeni Rekor 200 Milyon Telefon

Huawei, P20 ve Mate 20 serisi dahil olmak üzere akıllı telefon ürünlerinin gücü sayesinde 2018 yılında 200 milyon gönderimi aştığını duyurdu. Bu 200 milyon gönderi, Huawei için yeni bir rekor teşkil ediyor. Huawei P20 serisi akıllı mobil fotoğrafçılığın yapabilecekleri için çıtayı bir kez daha artırdı, ince ve şık cep telefonlarının bile profesyonel seviyede fotoğrafçılık deneyimi sağlayabileceğini kanıtladı. 

Dahası, Huawei P20 serisinin olağanüstü tasarımı birçok kadın kullanıcıyı kazandı. Mart ayındaki lansmandan bu yana global gönderiler 16 milyon üniteyi aştı ve kadın kullanıcılar bu sayının neredeyse yarısını oluşturdu. 

Huawei Mate 20 serisi, Mate serisinin kurduğu ve Huawei tarihinin en güçlü ve sofistike yongası olan Kirin 980 ile donatılmış ileri teknolojik standartları belirledi. 

Yonga seti, son derece sofistike 7nm işleme ve daha güçlü A76 tabanlı G76 mimarisine sahip. 

Bu bileşenler, Mate 20 serisinin gelişmiş enerji verimliliği ve yeni, daha akıcı bir deneyim sunmasını sağlayarak bu akıllı telefonu daha da akıllı hale getirdi. Mate 20 serisinin piyasaya sürülmesinden sonraki iki ay içinde, 5 milyondan fazla ünite teslim edildi. 
Son sekiz yılda Huawei, "tüketici odaklı" kavramında ısrar etti ve müşterileri için değer yaratmak için kendini her zaman yeniledi. Şirket ayrıca fotoğrafçılık, pil ömrü, iletişim ve AI gibi sektörün en popüler, yenilikçi ve rekabetçi teknolojik alanlarında da öncülük etti. 

Huawei'nin akıllı telefon gönderileri 2010'da 3 milyon adetten, 2018'de 200 milyon adede yükseldi. 2017 yılında ise 153 milyon gönderim yapılmıştı. 

Küresel akıllı telefon pazarında Huawei, istatistiki bir "Öteki" olarak değerlendirilirken, artık dünyadaki en iyi 3 oyuncu arasında yer alıyor. 
2018'in ikinci ve üçüncü çeyreğinde Huawei, yüzde 14,6'lık küresel pazar payıyla dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi oldu. Şu anda, Huawei akıllı telefonları dünyadaki 170'ten fazla ülkede 500 milyondan fazla tüketici tarafından kullanılıyor. 

Sektörün önde gelen üçüncü taraf araştırma kurumlarından biri olan IPSOS tarafından yayınlanan bir rapora göre, Huawei markası ilerlemeye devam ettiği ve küresel tüketici tabanının gözünde güçlü inovasyon kabiliyeti ve güvenilirliği olduğu fikri ile ilişkilendiriliyor.