Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Translate

Dünyanın katlanabilir ilk telefonu FlexiPai ön siparişte

Adı pek de duyulmamış olan bir firma, katlanan ekran teknolojisi yarışında bir adım öne geçtiğini ve ilk katlanabilen akıllı telefonunu piyasaya sürmeye hazır olduklarını duyurdu. 

Merkezi ABD'nin teknoloji merkezi olan Califorina'da bulunan ancak kökleri Çin'e dayanan Royole, FlexiPai adını verdiği yeni telefonunu Pekin'de düzenlenen lansmanla tanıttı. 

 Ekran açık haldeyken 7,8 inç (19,8 cm) ebatlarında. Ancak kapalı haldeyken üç farklı küçük ekran işlevi görebiliyor. Ön yüz, arka yüz ve katlanan bölümdeki ekranlar, aynı anda farklı görüntüleri yansıtabiliyor. 

Sadece 6 yıl önce kurulmuş olan Royole, bugünden itibaren yeni telefonlar için Çin'de ön siparişler almaya başlayacağını açıkladı. 


 Telefonun fiyatı ise teknik özelliklerine bağlı olarak 1290 dolar ile 1863 dolar arasında değişiyor. FlexiPai'nin yazılım uzmanlarına özel bir modeli de bugün satışa çıkıyor. 

Telefonların teslimatlarının Aralık ayında yapılması hedefleniyor. Royole'un katlanabilir ekran teknolojisini tanıttığı lansman, tüketici teknolojileri uzmanları için de sürpriz oldu. 

Güney Koreli Samsung ya da Çinli Huawei'nin katlanabilir ekranlı telefonları piyasaya süren ilk şirketler olması bekleniyordu. 

Samsung'un katlanabilir ekran teknolojisinde kat ettiği ilerlemeleri 7 Kasım'da ABD'nin San Francisco kentinde düzenleyeceği ürün tanıtım toplantısında açıklayacağı yönünde beklentiler oluşmuştu. 

Royole'un piyasaya sürmeye hazırlandığı FlexiPai'nin sosyal medyaya düşen videoları, telefonun kullandığı Android işletim sisteminin biraz elden geçirilmesi gerektiği yorumlarının yapılmasına yol açtı.haber7