Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Translate

Spotify’ın Yepyeni Ücretsiz Versiyonunda Tüm Müzikleri Dinleyin

Müzik müthiş bir birleştirici. Ülke, yaş, geçmiş, dil, tercih, siyasi görüş ve gelir düzeylerinden bağımsız olarakhepimizi birleştirici bir gücü var. 

Müziğin herkes için olduğuna inanan Spotify bugün,kullanıcıların müziği çok daha kişiselleştirilmiş şekilde keşfetmelerine ve sevdikleri müzikleri dinlemelerine olanak sağlayan geliştirilmiş, yepyeni ücretsiz versiyonu ile bunu gerçeğe dönüştürmeye bir adım daha yaklaştı. 

Reklam destekli yeni Spotify, kullanıcı ihtiyaçlarına göre yenilenmeye ve gelişmeye devam eden Spotify için çok doğal bir ileri adım.

Dünya genelinde tüm iOSveAndroidkullanıcılarına sunulacak olan, yeni mobil tasarıma sahipSpotify’ın ücretsiz versiyonu (Free on Spotify), müzik dinleme deneyimini kullanıcılar içindaha kişisel hale getiren pek çok yeni özellik sunuyor. 


“Kullanıcılarımız bize her zaman, müziği keşfetmenin ve müzik dinlemenin kişisel bir deneyim olduğunu anlatıyor ve biz de Spotify’ı ücretsiz kullanan müzikseverlerin yaşadıkları deneyimi tam da buradan yola çıkarak zenginleştiriyoruz” diyor 

Spotify Ürün Geliştirme Başkan Yardımcısı BabarZafar. “Bu Spotify için değişimin başlangıcı ve biz kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını yansıtan yenilikler yapmaya devem edeceğiz. 

Bu sadece, kullanıcılara platforma girdikleri ilk günden itibaren daha kişisel ücretsiz bir deneyim sunmakla ilgili değil; aynı zamanda sevdikleri şarkıları ne zaman nereden isterlerse bulmaları ve dinlemeleri için onlara müzik dinleme deneyimlerinde daha çok kontrol imkanı verme isteğimizle de ilgili”. 

 Seç-Dinle Çalma Listeleri 
Spotify tüm kullanıcıların hem yeni sanatçıları keşfetmeleri hem de daha önce beğendikleri şarkılara dönebilmeleri için müzik dinleme deneyimlerde onlara daha fazla kontrol imkanı sunuyor. 

Kullanıcılar bundan böyle, 15 seç-dinleçalma listesi içerisinden herhangi bir şarkıyı seçip dinleyebilecek - artık şarkıları atlamak ya da sevilen şarkıların gelmesi için shuffle’ıbeklemek yok. 

Her kullanıcının kişisel müzik zevkine dayanarak sunulan seç-dinle çalma listeleri kullanıcıların kendisine özel olacak ve RapCaviar ile VivaLatino’dan Ultimate Indieile AlternativeR&B’ye kadar Spotify tarafından hazırlanan çalma listelerini içerebildiği gibi, DiscoverWeekly, Release Radar ve Daily Mix gibi kişiselleştirilmiş çalma listelerinden de oluşacak. 

Çok Daha Kişiye Özel 
Spotify’ın ücretsiz versiyonunda, kullanıcıların sevdikleri şarkılara ulaşmaları ve kişiselleştirilmiş yeni müzikler keşfetmeleri artık hiç olmadığı kadar kolay.

Spotify, kullanıcılar platforma girdiklerinde en sevdikleri sanatçıları sorarak kullanıcıların müzik zevklerine uygun Daily Mix gibi kişiselleştirilmiş çalma listeleri sunacak. Söz konusu yeni çalma listelerine Ana Ekran’dan kolayca ulaşılabilecek ve kullanıcıların dinleme alışkanlıklarına göre sık sık güncellenecek.  

Spotify’ı Sadece Sana Özel Yap! 
Kullanıcılar, müzik dinlerken hangi şarkı ve sanatçıları sevdiklerini BEĞEN♡ (ya da GİZLE🚫) ikonlarıyla belirleyebilecek. 

Kullanıcıların sevdikleri şarkıları Favorileri çalma listesine kaydetmek için ♡ ikonuna, dinlemek istemediği şarkıları gizlemek için ise🚫 ikonuna tıklamaları yeterli. Şarkı önerileri kullanıcılar dinlemeye devam ettikçe ve tercihlerini belirttikçe gelişecek. 

Kendi Çalma Listelerinizi Oluşturun 
İster sabah sporuna eşlik etsin ister hafta sonu partisine, çalma listeleri ruh halini belirlemekte büyük önem taşıyor. 

Artık, Spotify üzerinden çalma listesi oluşturmak ya da düzenlemek de çok daha kolay. Kullanıcıların sadece çalma listesine bir isim vermeleri, platform üzerinden istedikleri şarkıları aramaları, önizlemeyapmaları ve çalma listesine eklemeleri yeterli. Şarkılar kaydedildikçe, Spotify kullanıcının beğeneceğini düşündüğü yeni şarkılar önermeye devam edecek. 

 Data Saver ile Daha Az Mobil Veri Kullanarak Müzik Dinleyin Spotify, müziğin tüm pazarlarda herkes için ulaşılabilir olması gerektiğineve bir şarkıya duyulan sevginin dünya genelinde kültürleri birleştirdiğine inanıyor. 

Ancak dünya genelinde Spotify’ınücretsiz versiyonunu kullanan müzikseverlerin pek çoğu, mobil veri kullanımının hacminden dolayı diledikleri zaman müzik dinleme zevkini yaşayamıyor. Spotify bu nedenle, müzik dinlerken daha az mobil veri kullanımı sağlamak üzere müzik dinleme deneyimini optimize eden bir özellik olan Data Saver’ıtasarladı. 

Bu yeni ücretsiz deneyime, iOS ve Android üzerinden erişilecek ve gelecek haftalarda tüm pazarlarda global olarak kullanıcılara sunulacak.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar