Ads Area

KasperskyLab, dünyanın en büyük blockchain girişimi EthereumAlliance’a katıldı

Blockchain yalnızca Bitcoin’den ibaret değil. Aslında Blockchain, elektronik ortamda oy vermekten adil ticarete kadar birçok alanda kullanılabilen dev bir ekosistem.

Kendi içinde bir dizi blockchain projesi geliştirmekte olan KasperskyLab, şimdi dünyanın en büyük blockchain girişimi olan Enterprise EthereumAlliance’a da katılıyor. 

Bu hamle, şirketi blockchain teknolojisi tabanlı çözümlerin geliştirilmesinde yeni bir düzeye taşıyacak. KasperskyLab diğer üyelerle bağlantı kurup uzmanlıklarını paylaşabilecek ve çalışma gruplarına katılabilecek. 


KasperskyLab Yatırım ve İnovasyon Birimi Lideri Vartan Minasyan, “Bitocin’e gösterilen ilgi, blockchain teknolojilerinin kripto para birimlerinin dışında sunduğu diğer fırsatların unutulmasına yol açıyor. 

Bitcoin’inblockchain teknolojisine ihtiyacı var. Bunu akılda tutmak önemli. Birçok farklı sektörde faaliyet gösteren Enterprise EthereumAlliance üyeleriyle iş birliği yapmak, blockchainçözümlerimizi geliştirmemize ve insanlara blockchain teknolojilerinin faydalarını anlatmamıza yardımcı olacak.” dedi. 

KasperskyLab yaklaşık üç yıldır hem kendi ekiplerinin hem de dışarıdan bazı ekiplerin yeni fikirlerini ve teknolojilerini Business Incubator bünyesinde destekliyor. Desteklenen projeler arasında blockchain tabanlı çalışmalar da bulunuyor. 

Bu projelerden biri olan Polys, şeffaf kripto algoritmalarla desteklenen güvenli bir oy verme sistemi. Bu sistem tüm işlemlerin blockchain üzerinde kaydedilmesini, saklanmasını ve sayılmasını sağlıyor. Ethereum tabanlı olan Polys, ağdaki tüm katılımcıların verilen oyların doğruluğunu kontrol edebilmesini mümkün kılıyor. 

Enterprise EthereumAlliance; Fortune 500 şirketlerini, başarılı teknoloji geliştiricilerini ve araştırma kurumlarını bir araya getirerek blockchain çözümlerinin uygulama yöntemlerinin paylaşılmasını ve tartışılmasını sağlıyor. Farklı grup etkinliklerine katılan ve tecrübeli pazar oyuncularıyla birlikte çalışan üyeler yenilikçi teknolojilerde güvenliği sağlamak için de adım atıyor. 

KasperskyLab Business Incubator Hakkında 
KasperskyLab Business Incubator, iç ve dış ekipleri parlak fikirler ve teknolojiler geliştirmeleri için desteklemek amacıyla 2015 yılında kuruldu. 

Business Incubator, güvenliğin önemli olduğu alanlarda çalışan erken aşama girişimlere açık. Gerekli tüm altyapı, uzmanlık, satış kanallarına erişim ve finans hizmetlerini sunarak, girişimcilerin projelerini şirket içinde güvenli bir ortamda geliştirmelerine yardımcı oluyoruz. 

Business Incubator, kurumsal yenilikleri desteklemek için tasarlanan KasperskyLab projelerinden biri. KasperskyLab ile iş birliği yapmakla ilgilenen girişimciler incubator@kaspersky.comadresine başvuru yapabilir. 

Enterprise EthereumAlliance Hakkında 
EEA, Ethereum tabanlı teknolojilerin en iyi uygulamalarını, açık standartlarını ve açık kaynaklı referans mimarilerini kurmak, tanıtmak ve kapsamlı olarak desteklemek için kurulan sektör destekli ve kâr amaçlı olmayan bir kuruluştur. 

EEA gizlilik, ölçeklenebilirlik ve güvenlik gibi alanlarda araştırma ve geliştirme imkanı sunarak Ethereum’un kurumsal düzeyde bir teknoloji haline gelmesine yardımcı oluyor. 

EEA ayrıca izinli ve açık Ethereum ağlarının yanı sıra sektörlere özgü uygulama katmanı çalışma gruplarına da yayılan hibrit mimarileraraştırıyor. Ethereum topluluğundan katılmak isteyen herkese açık olan EEA, açık endüstri standartları geliştirecek ve üyeleriyle iş birlikleri kuracak. 

Bu açık kaynaklı yapı, kurumların tek başına başaramayacağı geniş kapsamlı kullanımı gerçekleştirecek ve izinsiz açık Ethereum ağının gelecekteki ölçeklenebilirliği ve gizliliği hakkında görüşler sunacak.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area