Translate

Samsung Galaxy Note 8’in pil kapasitesini artıran telefon kılıfı

Samsung Galaxy Note 8 ilgi uyandıran pek çok özelliğiyle dikkat çekmeyi başarıyor. Fakat cihazın pil ömrü bu özellikler arasında yer almıyor. 

Zero Lemon‘ın tasarladığı yeni telefon kılıfı ise bu probleme çözüm sunuyor. Kısaca bahsetmek gerekirse Galaxy Note 8’in 3,300 mAh kapasiteli pili bulunuyor. 

Cihazın pili Galaxy S8’den iyi olsa da, Galaxy S8 Plus ile yarışamıyor. Öte yandan Galaxy Note 7’nin 3,500mAh kapasiteli pilini düşününce Note serisini sevenlerin hayal kırıklığı yaşaması fazlasıyla olası. 

Fakat geçtiğimiz sene yaşanan talihsiz olayların ardından Samsung tedbirli olmayı tercih ediyor. Zero Lemon’ın yeni telefon kılıfı ise Samsung Galaxy Note 8’in pil ömründen şikayetçi olanlara çözüm sunuyor. 
Galaxy Note 8 SlimPower ismiyle satışa sunulacak olan bu kılıf 5,500 mAh kapasiteye sahip. Dolayısıyla Note 8’in pil ömrünü yüzde 115 oranında artırıyor. Bu sayede 47 saat yerine 75 saat boyunca müzik dinlenebiliyor. 16 saat yerine tam 24 saat video seyredilebiliyor. 

Elbette daha fazla pil ömrü için fedakarlıkta bulunmak gerekiyor. Pil kapasitesinin yüzde 115 artabilmesi için telefon daha kalın bir hal alıyor. 8.6 mm yerine 19.05 mm’lik bir telefonu taşımak gerekiyor. 

Bu zahmete değip değmeyeceğine karar vermek ise kullanıcılara kalıyor. Galaxy Note 8 SlimPower kılıfın ön satış fiyatı 40 dolar. Normal satış fiyatı ise önümüzdeki günlerde 80 dolar olacak.LOG

Yorum Gönderme

0 Yorumlar