Ads Area

Sürdürülebilir Dünya İçin Çevre Dostu Teknolojiler

Global ölçekte öncü bir yeşil şirket olan Mitsubishi Electric, ileri teknolojisini dünya genelinde toplumların yaşam kalitesini artırmak ve gelecek nesillere sürdürülebilir bir dünya sağlamak için kullanıyor. 

100’üncü yıldönümü olan 2021 yılına kadar ürün kullanımı ve üretimden kaynaklanan karbondioksit salımını yüzde 30 azaltmayı hedefleyen Mitsubishi Electric’inen son Çevre Raporu’na göre bu hedefe büyük ölçüde ulaşılmış durumda.

Çevre yatırımı 45 milyon doları bulan Mitsubishi Electric, Türkiye’deiklimlendirme, otomasyon, asansör ve yürüyen merdiven alanında yüksek teknolojili ve enerji tasarruflu çözümleriyle çevre dostu binalar, tesisler ve alt yapı projelerinin öne çıkan çözüm ortağı konumunda. 

Dünya genelinde enerji kaynaklarının azalması ve küresel iklim değişikliğinin etkilerinin hızla artması nedeniyle verimlilik ve çevresel düzenlemeler giderek daha önemli hale geliyor. 

Bu noktada dünyanın öncü yeşil şirketlerinden Mitsubishi Electric; evler, ofisler, fabrikalar, altyapılar ve hatta uzay için geliştirdiği teknolojik yeniliklerletoplumların yaşam kalitesini artırmak ve daha aydınlık bir gelecek yaratmak için çalışıyor.

Mitsubishi Electric’in, sürdürülebilir dünyanın önündeki en önemli engelin iklim değişikliği olduğu bilinciyle hareket ettiğini söyleyen Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Şevket Saraçoğlu, markanın çevre yönetimi konusundaki tutumunu ifade eden “EcoChanges” (Eko Değişim) ilkesi çerçevesinde, hem çalışanlarının hem de toplumun eko-bilinç düzeyini artırmak için çalıştığını belirtti. 
 Çevre Vizyonu 2021 
Mitsubishi Electric’in 100’üncü yıldönümü olan 2021 yılına doğru ilerlerken, uzun dönemli çevresel yönetim vizyonu “Çevre Vizyonu 2021” doğrultusunda hareket ettiğini ifade eden Şevket Saraçoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu vizyon kapsamında; toplumun karbon salımını düşürmeye, geri dönüşüme dayalı bir toplum yaratmaya, biyolojik çeşitliliğe saygı duyarak doğaya uyum sağlamaya ve çevre bilincini artırmaya yardımcı olmayı amaçlıyoruz. 

2021 yılına kadar ürün kullanımı nedeniyle oluşan karbondioksitsalımını 2001 mali yılına göre yüzde 30 oranında düşürmeyi, üretimden kaynaklanan karbondioksitsalımını da 1991 mali yılına göre yine yüzde 30 oranında azaltmayı hedefliyoruz.” 

Mitsubishi ElectricCorporation’ın2016 Çevre Raporu’na göre, temel hedeflere ulaşıldığının ve tüm dünyada çevre yönetiminin güçlendirildiğinin altını çizen Saraçoğlu, raporlama döneminde çevresel girişimlere yapılan yatırımın yaklaşık 45 milyon dolara ulaştığınısöyledi. 

Binalar, sanayi ve alt yapı projelerine ileri teknoloji çözümler Mitsubishi Electric’in tüm ürün ve çözümlerinin ileri teknoloji, kalite ve enerji tasarrufuçerçevesinde geliştirildiğinin altını çizen Saraçoğlu, “Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çevre dostu binalar, tesisler ve alt yapı projelerinin iklimlendirme, otomasyon, asansör ve yürüyen merdiven sistemleri için iddialı bir çözüm ortağıyız” diyerek şu bilgileri aktardı; “Türkiye’de çevreci, kullanıcı dostu ve uzun ömürlü otomasyon çözümlerimizle işletmelerde ve projelerde ciddi oranda enerji tasarrufu sağlıyoruz. 

Hız kontrol ve aydınlatma kontrol sistemi uygulamalarında yüksek verimlilik sunuyoruz. Mitsubishi Electric’in Sanayi 4.0’a yanıtı olan dijital fabrika konseptimiz e-F@ctory ile fabrikalara çok daha hızlı, verimli ve çevreci üretim imkanı tanıyoruz. 

Konut, ofis ve endüstriyel klima sistemleri alanında sistem ömrünü tamamlayana kadar çevreye dost bir yaklaşımla maksimum enerji tasarrufu sağlayacak sorunsuz bir performans sunmayı hedefliyoruz. Hibrid teknolojisini dünyada ilk kez iklimlendirme sektörüne kazandıran marka olarak karbon salımının ve işletme giderlerinin azaltılmasına katkıda bulunuyoruz. 

Mitsubishi Electric tarafından icat edilen ve sadece markamızın asansörlerinde bulunan kabin içi yüke göre asansör hızını belirleme teknolojimizle de yüksek enerji tasarrufu sağlıyor ve karbondioksit salımını azaltıyoruz.

Ads Area