Translate

Acer yeni Nitro 5 ve Spin1 dizüstü bilgisayar serisini tanıttı

Acer’ın yeni Spin 1'i esnek bilgisayar kullanımını ve şık tasarımı bir araya getiriyor Ultra ince, ultra hafif ve ultra şık: Spin 1 hareket halindeyken yaratıcılığa ihtiyaç duyan herkes için mükemmel bir seçim! 

• 11.6 inç dönüştürülebilir Acer Spin 1 şık bir metal kasaya ve Full HD ekrana sahiptir. Hafifliğiyle kolay taşınabilir olan Spin1 hareket halindeki yaratıcı kullanıcılar için Acer Active Stylus aracılığıyla Windows Ink'i destekler 

• Gücünü Intel® Pentium® veya Intel® Celeron® işlemcilerden alan Spin 1 iş, oyun, paylaşım ve çizim için iyi bir performans sunar Acer bugün Spin 1 dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarlarının en yeni üyesini tanıttı. 

Tümüyle metal şık bir kasaya sahip olan ve Windows 10 işletim sistemi kullanan bu cihaz hafiftir, taşınabilir ve hareket halindeki yaratıcı kullanıcılar için Acer Active Stylus1 aracılığıyla Windows Ink'i destekler. 

Yalnızca 1.25 kg (2.76 lb) ağırlığında ve 14 mm kalınlığında olan kasası en yeni Intel® Pentium® veya Intel® Celeron® işlemcileri, 4 GB DDR3L belleği ve tercihinize göre 32 / 64 / 128 GB eMMC depolama özelliklerini barındırır. 

IPS teknolojisine sahip 11.6 inç Full HD (1920x1080) dokunmatik ekranı canlı renkleri 178 derece görüntüleme açılarında sergiler. Sekiz saatlik pil ömrü kullanıcıların dört çok yönlü mod (dizüstü bilgisayar, ekran, tablet ve çadır) ile tüm gün çalışmalarına, oyun oynamalarına, paylaşım ve çizim yapmalarına izin verir. 


Spin 1 kullanıcı deneyimini gerçek anlamda geliştirmek için üstün donanım ile yenilikçi özellikleri bir araya getirir. Tüm modellerde, Windows 10 hareketlerini destekleyen Precision Touchpad, kullanıcıların parmak uçlarının ve hareketlerinin doğru takibi sayesinde daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde çalışabilmelerini sağlar. 

Daha karmaşık projelerde yardımcı olabilmek için, Spin 1 doğal bir kağıt-kalem kullanımı deneyimi sağlayarak ekrana düzgün ve doğrudan giriş imkanı sunan Acer Active Stylus1 aksesuarı ile çalışmaya hazırdır. 

Kullanıcılar Windows Ink ile düşüncelerini hızla eyleme dönüştürebilir, fikirlerini hızla ve doğal bir biçimde kaydedebilirler. 802.11ac 2x2 teknolojisi aracılığıyla hızlı ve güvenilir kablosuz bağlantısı sayesinde Spin 1, geleneksel 802.11n 2x2 cihazlara oranla üç kata kadar daha hızlı indirme sağlar. 

Cihaz aynı zamanda uzun süre ekran başında kalmanın getirdiği göz yorgunluğunun azaltılmasına yardımcı olan Acer BluelightShield özelliğine sahiptir. Acer TrueHarmony™ teknolojisini barındıran hoparlörler cihazın her iki yanında bulunmaktadır. 

Ses kanalları her modda en iyi ses kalitesini garanti etmek için otomatik olarak değişir ve görüntülü sohbetler için bir HD web kamerasıyla eşleştirilmiştir. 

İlave bağlantı seçenekleri arasında Bluetooth 4.0, bir USB 3.1 bağlantı noktası, bir USB 2.0 bağlantı noktası, bir HDMI bağlantı noktası ve bir microSD (SDXC) kart yuvası mevcuttur.  

Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik 
Acer Spin 1 Temmuz ayında Kuzey Amerika'da 300 $'dan ve yine Temmuz ayında EMEA'da 399 €'dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir. 

Acer yeni Nitro 5 dizüstü bilgisayar serisini tanıttı 
Modern oyunları uygun fiyatlarla oynayabilmenizi sağlayan performans 
• Tüketiciler modellerde 7. nesil Intel® Core™ işlemcilere sahip NVIDIA® GeForce® GTX 1050 Ti grafikler veya 7. nesil AMD A-serisi AMD Radeon™ RX550 grafikler arasında seçim yapabilirler 

• Acer Coolboost™ teknolojisine sahip ikili fan, daha yüksek fan hızları ve soğutma kabiliyeti sunarken, yoğun kullanım ilave destek gerektirdiğinde kullanıcıların soğutma işlemini manuel olarak kontrol edebilmelerine izin verir 

• Özel tasarımı kapaktaki modern, kırmızı bir menteşe ile dengelenir ve Nitro 5’e klasik ve şık bir hava katar Acer bugün oyun severler için yeni Nitro dizüstü bilgisayar serisini tanıttı. 

Yeni Acer Nitro ailesinin ilki olan Nitro 5 serisi güçlü özellikler ile keskin ve şık bir tasarımın güzel bir dengesini sunuyor. Acer popüler grafik ve işlemci özelliklerine sahip yapılandırmalar ile tüketicilere farklı bütçe ve ihtiyaç alternatiflerine uygun geniş seçenekler sunuyor. 

Oyuncular yapılandırmada NVIDIA® GeForce® GTX 1050 Ti grafikler ile eşleştirilmiş 7. nesil Intel® Core™ i7 işlemciler veya 7. nesil AMD A-serisi işlemcilere sahip AMD Radeon™ RX550 grafikler arasından seçim yapabilirler. Bu modellerin hepsinde Windows 10 mevcuttur ve 32GB'a kadar DDR4 2400 MHz belleği desteklerler. 

Başlatma süresini hızlandırma ve oyun içi yükleme sürelerini kısaltma için ideal olan belirli modeller,1 super hızlı PCIe SSDs (512GB'a kadar) ve depolama için opsiyonel bir HDD (2TB'a kadar) donanımlarıyla temin edilebiliyor. 

Bir Gigabit Ethernet bağlantı noktası hızlı ve güvenilir kablolu bağlantılar sağlarken, 802.11ac 2x2 MIMO kablosuz teknolojisi yıldırım hızında kablosuz bağlantı sunar. 

Bir USB 3.1 C-Tipi (Gen 1) bağlantı noktası, güç kapalıyken şarj özelliğine sahip bir USB 3.0 bağlantı noktası, iki USB 2.0 bağlantı noktası ve 90 Hz'e kadar yenileme oranlarını destekleyebilen bir HDMI 2.0 bağlantı noktası dahil olmak üzere kapsamlı bağlantı noktası seçenekleri bulunmaktadır. Tabi ki, hiçbir oyun sistemi ısıyı düzenleyen ve sistemin optimum ölçüde çalışmasını sağlayan termal bir çözüm olmadan tamamlanmış sayılmaz. 

Nitro 5 daha yüksek fan hızları ve soğutma kabiliyeti sunan Acer Coolboost™ teknolojisine sahip iki fana sahiptir ve yoğun kullanım ilave destek gerektirdiğinde kullanıcıların soğutma işlemini manuel olarak kontrol edebilmelerine izin verir. 

Tüm modeller 15.6 inç FHD (1920 x 1080) IPS ekran ve olağanüstü bir ses derinliği sunan Dolby Audio™ Premium ve Acer TrueHarmony™ teknolojilerini barındırmaktadır. Bunlar, oyun oynarken veya film izlerken sarmal deneyimler sunmak amacıyla bir arada çalışır. Nitro 5’in sofistike tasarımı ince çizgili yüzeyiyle mat siyah bir kasayı içermektedir. 

Düzgün, ince bir kırmızı menteşe kalın bir siyah ızgaralı havalandırmanın üzerinden bilgisayarın arkası boyunca uzanır. Klavye kırmızı renkli arkadan aydınlatmaya sahiptir ve WASD tuşları ve touchpad'in ana hatları ayrıca kolay kullanım için çizilmiştir. 

Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik Acer Nitro 5 Temmuz ayında Kuzey Amerika'da 899 $'dan, Ağustos ayında EMEA'da 1,099 €'dan ve Temmuz ayında Çin'de 5,499 ¥'den başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.