Ads Area

Nokia 9 geliyor

Nokia 9 ismiyle satışa sunulması beklenen telefonla ilgili ayrıntılar oluşmaya başladı. 

Firma tarafından açıklanan temel özellikler arasında en dikkat çekici özellik OLED ekrana ve güçlü bir işlemciye ve bataryaya sahip olması. 

Ayrıca, Nokia bu seride yeni bir ses teknolojisi de sevenlerine tanıtacak. İleri düzey psiko-akustik ismi verilen teknoloji seslerin da görüntü gibi yakalanarak gerçek hayatta olacağı gibi oynatılması özelliği geliyor. 

 Telefonun Samsung Galaxy S8'de olan iris tarayıcısı ve parmak izi sensörüne de sahip olup, son sürüm Android Nougat 7.1.2 işletim sistemiyle raflardaki yerini alması bekleniyor. Genel özellikleri şöyle: 

EKRAN 5.5 inç OLED QHD İŞLEMCİ Qualcomm Snapdragon 835 BATARYA 3800 mAh, Qualcomm 4.0 teknolojisiyle birlikte RAM ve HAFIZA 6 GB Ram, 128 MB'ye kadar KAMERA 22 MP arka, 12 MP ön kamera 
NOKIA FİYATI NE KADAR? 
Telefonun yaz aylarında, muhtemelen Temmuz ya da Ağustos'ta raflarda olması bekleniyor. Techcrunch haberine göre 25 Temmuz 2017 tanıtım tarihi olacak. Cihazın ABD fiyatı 699$, Avrupa fiyatı ise 749 € olacak. 

Henüz bir açıklama olmasa da, telefonun Türkiye'deki satış fiyatı vergiler ve kurdaki dalgalanmalara bağlı olarak 4500-5000 TL aralığında olması bekleniyor. Habertürk

Ads Area